Skocz do zawartości
Cooper

SEO i URl w PrestaShop 1.6.0.9

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w wyjaśnieniu kwestii SEO i URl.

W obecnej chwili sklep jest w "Przerwie technicznej", jednakże odpalany był już kilkukrotnie "na chwilę" aby inna osoba mogła go zobaczyć (nie była w stanie podac ip do dodania).

1. W załączonych plikach index i index1 wprowadziłem  dla strony index tytuł i opis niemniej nie jest wygenerowany przyjazny adres URL - pytanie brzmi czy tak powinno być? Jeżeli tak to kamień z serca, jezeli nie to co zrobiłem nie tak?

2. Wyszukiwarka google po wpisaniu nazwy sklepu znajduje  link sklepu, produktów, kategorii niemniej jako opis pokazuje

"Szukaj. Koszyk 0 .... Kupracz s.c., ul. Jasnogórska 18A 05-120 Legionowo; Skontaktuj się z nami: +48 506 848 809; E-mail: info@mpumikagroup.pl."

dla każdego wyniku wyszukiwania związanego z tą domeną.

I tu znów pytanie, czy tak powinno być a poprawnych wyników z opisami nalezy się spodziewać po jakimś czasie czy też jest coś skopane?

Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam Cooper

post-11706-0-80323300-1416835289_thumb.jpg

post-11706-0-45239700-1416835290_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O ile dobrze zrozumiałem sens pytań:

Ad.1. Zawartość pola 'Przyjazny adres URL' dla strony głównej sklepu powinna być pusta i to jest poprawnie. (może być w ogólności niepusta i też będzie poprawnie, ale to nie jest standardowe rozwiązanie)

Ad.2. Aby Google dobrze wyświetlał opis podstron w wynikach wyszukiwania musisz obowiązkowo dla każdej podstrony z osobna wypełnić pola: a) 'Tytuł strony' (<title>), B) 'Opis meta' (meta-Description). Jeżeli zrobisz to niewystarczająco w/g wytycznych Google, wyszukiwarka nadal może uznać, że wygeneruje swoją wersję tych pól bo będą lepiej odpowiadały zawartości danej podstrony, w stosunku do dostarczonych informacji przez webmastera. W twoim wypadku tak się stało, ze pola są niedostatecznie uzupełnione i Google sobie sam coś tam wpisuje bo algorytm mu podpowiada, że tak będzie lepiej ;)

Czas odświeżenia opisów, zależy głównie od tego czy dostarczone przez webmastera opisy są wyczerpujące, czy strona jest dostatecznie dobrze podlinkowana aby robot indeksujący szybko ogarnął dostępną do sprawdzenia ilość podstron w serwisie do 2-3 tyg. myślę, że to realny czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O ile dobrze zrozumiałem sens pytań:

Ad.1. Zawartość pola 'Przyjazny adres URL' dla strony głównej sklepu powinna być pusta i to jest poprawnie. (może być w ogólności niepusta i też będzie poprawnie, ale to nie jest standardowe rozwiązanie)

Ad.2. Aby Google dobrze wyświetlał opis podstron w wynikach wyszukiwania musisz obowiązkowo dla każdej podstrony z osobna wypełnić pola: a) 'Tytuł strony' (<title>), B) 'Opis meta' (meta-Description). Jeżeli zrobisz to niewystarczająco w/g wytycznych Google, wyszukiwarka nadal może uznać, że wygeneruje swoją wersję tych pól bo będą lepiej odpowiadały zawartości danej podstrony, w stosunku do dostarczonych informacji przez webmastera. W twoim wypadku tak się stało, ze pola są niedostatecznie uzupełnione i Google sobie sam coś tam wpisuje bo algorytm mu podpowiada, że tak będzie lepiej ;)

Czas odświeżenia opisów, zależy głównie od tego czy dostarczone przez webmastera opisy są wyczerpujące, czy strona jest dostatecznie dobrze podlinkowana aby robot indeksujący szybko ogarnął dostępną do sprawdzenia ilość podstron w serwisie do 2-3 tyg. myślę, że to realny czas.

dziękuję za odpowiedź,

co do ad1. w obecnej chwili pole przepisany url jest zablokowany do edycji więc i tak nic sam z nim nie zrobię  - myślałem, że za bardzo namieszałem.

podsumowując,  mam się nie martwić, że bezwiednie coś podublowałem tylko mogę odpalić sklep i robić wszytko aby wypozycionować go jak nalepiej?

przydałyby się jeszcze wypowiedzi innych forumowiczów - tak dla pewności;)

pozdrawiam Cooper

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem ekspertem od SEO ;):geek:  i proponuję abyś zaraz po odpaleniu zainteresował się ustawieniem tych pól, aby Google ładnie wyświetlał poszczególne podstrony w wynikach ;) a w drugiej kolejności aby w <title>, który jest najważniejszy z punktu widzenia pozycjonowania były najważniejsze słowa kluczowe odpowiednio dobrane sformułowania na które chcesz wypromować sklep i jego kategorie. Dobra optymalizacja sklepu to podstawa do dalszego pozycjonowania.

Powodzenia!

Edytowane przez efrenzy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cooper:

To widzi gógiel: https://www.google.pl/search?q=site%3Adelikanpolska.pl&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=yON5VOXMOcGI8QeUn4HICw

[...]a w drugiej kolejności aby w <title>, który jest najważniejszy z punktu widzenia pozycjonowania były najważniejsze słowa kluczowe na które chcesz wypromować sklep i jego kategorie.[....]

Nic bardziej błędnego! Proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd!

PS tittle bierze z pola name, więc się tego nie rusza.

Istotny jest bardziej metaopis który powinien nawiązywać do treści z krótkiego opisu lub być jego kopią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic bardziej błędnego! Proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd!

Rzeczywiście bardzo ogólnie ująłem moje sformułowanie, i nie miałem na myśli upakowania keywordów w polu tytułu. Natomiast nie wyobrażam sobie optymalizacji bez odpowiedniej zawartości tekstowej w tym miejscu, bez różnicy skąd te słowa się biorą w PS. Swój post poprawiłem jakby ktoś miał go interpretować wprost dosłownie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta