Skocz do zawartości

Zdjęcie

SEO i URl w PrestaShop 1.6.0.9

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cooper

Cooper

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 14:00

Prosze o pomoc w wyjaśnieniu kwestii SEO i URl.

W obecnej chwili sklep jest w "Przerwie technicznej", jednakże odpalany był już kilkukrotnie "na chwilę" aby inna osoba mogła go zobaczyć (nie była w stanie podac ip do dodania).

1. W załączonych plikach index i index1 wprowadziłem  dla strony index tytuł i opis niemniej nie jest wygenerowany przyjazny adres URL - pytanie brzmi czy tak powinno być? Jeżeli tak to kamień z serca, jezeli nie to co zrobiłem nie tak?

2. Wyszukiwarka google po wpisaniu nazwy sklepu znajduje  link sklepu, produktów, kategorii niemniej jako opis pokazuje

"Szukaj. Koszyk 0 .... Kupracz s.c., ul. Jasnogórska 18A 05-120 Legionowo; Skontaktuj się z nami: +48 506 848 809; E-mail: info@mpumikagroup.pl."

dla każdego wyniku wyszukiwania związanego z tą domeną.

I tu znów pytanie, czy tak powinno być a poprawnych wyników z opisami nalezy się spodziewać po jakimś czasie czy też jest coś skopane?

Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam Cooper

Załączone pliki

• Załączony plik  index.jpg   416,43 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  index1.jpg   305,13 KB   0 Ilość pobrań

• whennaBaw lubi to

#2 efrenzy

efrenzy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • PrestaShop:1.4, 1.5, 1.6

Napisano 24 listopad 2014 - 14:35

O ile dobrze zrozumiałem sens pytań:

Ad.1. Zawartość pola 'Przyjazny adres URL' dla strony głównej sklepu powinna być pusta i to jest poprawnie. (może być w ogólności niepusta i też będzie poprawnie, ale to nie jest standardowe rozwiązanie)

Ad.2. Aby Google dobrze wyświetlał opis podstron w wynikach wyszukiwania musisz obowiązkowo dla każdej podstrony z osobna wypełnić pola: a) 'Tytuł strony' (<title>), B) 'Opis meta' (meta-Description). Jeżeli zrobisz to niewystarczająco w/g wytycznych Google, wyszukiwarka nadal może uznać, że wygeneruje swoją wersję tych pól bo będą lepiej odpowiadały zawartości danej podstrony, w stosunku do dostarczonych informacji przez webmastera. W twoim wypadku tak się stało, ze pola są niedostatecznie uzupełnione i Google sobie sam coś tam wpisuje bo algorytm mu podpowiada, że tak będzie lepiej ;)

Czas odświeżenia opisów, zależy głównie od tego czy dostarczone przez webmastera opisy są wyczerpujące, czy strona jest dostatecznie dobrze podlinkowana aby robot indeksujący szybko ogarnął dostępną do sprawdzenia ilość podstron w serwisie do 2-3 tyg. myślę, że to realny czas.

• whennaBaw lubi to

Solidne wyposażenie serwerowni: SZAFYRACK.pl

#3 Cooper

Cooper

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 15:29

O ile dobrze zrozumiałem sens pytań:

Ad.1. Zawartość pola 'Przyjazny adres URL' dla strony głównej sklepu powinna być pusta i to jest poprawnie. (może być w ogólności niepusta i też będzie poprawnie, ale to nie jest standardowe rozwiązanie)

Ad.2. Aby Google dobrze wyświetlał opis podstron w wynikach wyszukiwania musisz obowiązkowo dla każdej podstrony z osobna wypełnić pola: a) 'Tytuł strony' (<title>), B) 'Opis meta' (meta-Description). Jeżeli zrobisz to niewystarczająco w/g wytycznych Google, wyszukiwarka nadal może uznać, że wygeneruje swoją wersję tych pól bo będą lepiej odpowiadały zawartości danej podstrony, w stosunku do dostarczonych informacji przez webmastera. W twoim wypadku tak się stało, ze pola są niedostatecznie uzupełnione i Google sobie sam coś tam wpisuje bo algorytm mu podpowiada, że tak będzie lepiej ;)

Czas odświeżenia opisów, zależy głównie od tego czy dostarczone przez webmastera opisy są wyczerpujące, czy strona jest dostatecznie dobrze podlinkowana aby robot indeksujący szybko ogarnął dostępną do sprawdzenia ilość podstron w serwisie do 2-3 tyg. myślę, że to realny czas.

dziękuję za odpowiedź,

co do ad1. w obecnej chwili pole przepisany url jest zablokowany do edycji więc i tak nic sam z nim nie zrobię  - myślałem, że za bardzo namieszałem.

podsumowując,  mam się nie martwić, że bezwiednie coś podublowałem tylko mogę odpalić sklep i robić wszytko aby wypozycionować go jak nalepiej?

przydałyby się jeszcze wypowiedzi innych forumowiczów - tak dla pewności;)

pozdrawiam Cooper

• whennaBaw lubi to

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5011 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 24 listopad 2014 - 16:08

Nie jestem ekspertem od SEO ale popieram co kolega efrenzy napisał ;)

• whennaBaw lubi to

#5 Cooper

Cooper

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 16:37

dzięki ircyk i efrenzy, dziś w nocy odpalam, mam nadzieję, że nie ma za dużo błędów....

pozdrawiam

• whennaBaw lubi to

#6 efrenzy

efrenzy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 19:55

Jestem ekspertem od SEO ;) :geek:  i proponuję abyś zaraz po odpaleniu zainteresował się ustawieniem tych pól, aby Google ładnie wyświetlał poszczególne podstrony w wynikach ;) a w drugiej kolejności aby w <title>, który jest najważniejszy z punktu widzenia pozycjonowania były najważniejsze słowa kluczowe odpowiednio dobrane sformułowania na które chcesz wypromować sklep i jego kategorie. Dobra optymalizacja sklepu to podstawa do dalszego pozycjonowania.

Powodzenia!

Użytkownik efrenzy edytował ten post 08 grudzień 2014 - 12:10

• whennaBaw lubi to

#7 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1442 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 29 listopad 2014 - 15:24

Cooper:

To widzi gógiel: https://www.google.p...MOcGI8QeUn4HICw

[...]a w drugiej kolejności aby w <title>, który jest najważniejszy z punktu widzenia pozycjonowania były najważniejsze słowa kluczowe na które chcesz wypromować sklep i jego kategorie.[....]

Nic bardziej błędnego! Proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd!

PS tittle bierze z pola name, więc się tego nie rusza.

Istotny jest bardziej metaopis który powinien nawiązywać do treści z krótkiego opisu lub być jego kopią.

• whennaBaw lubi to
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#8 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4212 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 29 listopad 2014 - 19:35

ech te pandy i pingwiny ;) - tyle namieszały w tym seo ;)

• whennaBaw lubi to

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#9 efrenzy

efrenzy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 12:09

Nic bardziej błędnego! Proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd!

Rzeczywiście bardzo ogólnie ująłem moje sformułowanie, i nie miałem na myśli upakowania keywordów w polu tytułu. Natomiast nie wyobrażam sobie optymalizacji bez odpowiedniej zawartości tekstowej w tym miejscu, bez różnicy skąd te słowa się biorą w PS. Swój post poprawiłem jakby ktoś miał go interpretować wprost dosłownie ;)

• whennaBaw lubi to

#10 genju2

genju2

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 10:18

Cześć,

Podczas seo bardzo ważną rzeczą są przyjezne adresy URL.

Mam pytanie : Jak zmienić id w adresie url http://winotokaj.pl/4-wina-slodkie  chciałbym  mieć taki adres http://winotokaj.pl/wina-slodkie  to ID generuje mi automatycznie.

• whennaBaw lubi to

#11 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5011 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 22 grudzień 2014 - 21:04

Zobacz tu: http://www.prestasho...word-in-seourl/

• whennaBaw lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych