Skocz do zawartości
ircykk

[Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mamy prestę 1.6.1.6

Moduły:

ShipToPay 2.0

CashOnDelivery

CO CHCEMY MIEĆ i tak mamy w opcjach "kurierskich" i shiptopay ustawione:

Formy wysyłki/formy płatności:

odbiór osobisty: przy odbiorze, payU, paypal, przelew, sofort

DPD - Polska - przedpłata: payU, paypal, przelew, sofort

DPD- pobranie - przy odbiorze

Poczta polska - przedpłata: payU, paypal, przelew, sofort

CO POKAZUJE SIĘ NA STRONIE:

odbiór osobisty: przy odbiorze, paypal, przelew, sofort

DPD - Polska - przedpłata: paypal, sofort

DPD- pobranie: NIC

Poczta polska - przedpłata: paypal, przelew, sofort

Czy ktoś jest w stanie pomóc?

Przeinstalowałam wszystkie moduły. Wszystkie są aktualne. Przejrzałam cały wątek i się zastosowałam do porad... I nic więcej do głowy mi nie przychodzi.C

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie,

Mamy prestę 1.6.1.6

Moduły:

ShipToPay 2.0

CashOnDelivery

CO CHCEMY MIEĆ i tak mamy w opcjach "kurierskich" i shiptopay ustawione:

Formy wysyłki/formy płatności:

odbiór osobisty: przy odbiorze, payU, paypal, przelew, sofort

DPD - Polska - przedpłata: payU, paypal, przelew, sofort

DPD- pobranie - przy odbiorze

Poczta polska - przedpłata: payU, paypal, przelew, sofort

CO POKAZUJE SIĘ NA STRONIE:

odbiór osobisty: przy odbiorze, paypal, przelew, sofort

DPD - Polska - przedpłata: paypal, sofort

DPD- pobranie: NIC

Poczta polska - przedpłata: paypal, przelew, sofort

Czy ktoś jest w stanie pomóc?

Przeinstalowałam wszystkie moduły. Wszystkie są aktualne. Przejrzałam cały wątek i się zastosowałam do porad... I nic więcej do głowy mi nie przychodzi.C

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam!

Polecam zmodyfikować moduł wg. mojego wpisu tutaj: http://prestadesign.pl/topic/5832-moduł-shiptopay-ship2pay-dla-prestashop-16/?p=35578

i ustawić w Wysyłka -> preferencje domyślnego przewoźnika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, ja zainstalowałem moduł na 1.6.1.2 w backoffice go widać, wszystko jest OK, wybieram sobie powiazanie jakie chce aby było, po naciśnięciu "zapisz" strona się odświeża i niestety nic się nie zapisało.

po włączeniu debugowania pokazuje:

[PrestaShopDatabaseException]

Nieznana kolumna 'id_shop' w where clause

DELETE FROM `ps_shiptopay` WHERE `id_shop` = 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mam problem z modułem i przelewy24, niby wszystko ustawione, płaności prawidłowo się pokazują, jednak po wyborze przelewy24, wracam mi do sklepu (z potwierdzeniem że przelew został wykonany) jednak zamówienie nie jest wklepane do bazy, koszyk dalej pełny, po wyłączeniu ship2pay wszystko jest.

W logach otrzymuję :PaymentModule::validateOrder - Payment option not valid for selected delivery method 

Jakieś propozycje ? presta 1.6.1.6, komunikat powyższy dostaje tylko przy przelewy24  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, niestety jestem zielona i dopiero zaczynam swoją przygodę z presta. Pomóżcie :)

Wgrałam moduł shiptopay i wszystko byłoby super, gdyby nie to, że właśnie ostatni krok wyboru nie jest przetłumaczony (wszystkie wcześniejsze kroki są przetłumaczone na pl)

Zobrazuję to (załączniki).

Szukałam w tłumaczeniach, ściągałam paczkę tłumaczeń i nic ;/

Oświećcie mnie, proszę

post-14619-0-19673100-1474571423_thumb.jpg

post-14619-0-43669200-1474571428_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, 

próbuję grać moduł niby wszystko ok bo pojawia się komunikat: Moduł został pomyślnie pobrany.  ale niestety nie widzę go w modułach.

Wersja presty 1.6.1.4, Opcje Debugowania są wyłączone, Nie widzę pliku hook w override/ classes/ .

Co może być przyczyną? Próbowałem instalować kilka razy poprzez zaplecze oraz wgrać bezpośrednio poprzez ftp mimo to 

moduł się nie pojawia na liście modułów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam jeden problem używam ship2pay w wersji 2.1 mam zainstalowany paypal, payu i przelewy24.

PS 1.6.1.6

PHP 5.6.24-0+deb8u1 (cli) (built: Jul 26 2016 08:17:07)
Copyright © 1997-2016 The PHP Group
Zend Engine v2.6.0, Copyright © 1998-2016 Zend Technologies
    with XCache v3.2.0, Copyright © 2005-2014, by mOo
    with Zend OPcache v7.0.6-dev, Copyright © 1999-2016, by Zend Technologies
    with XCache Optimizer v3.2.0, Copyright © 2005-2014, by mOo
    with XCache Cacher v3.2.0, Copyright © 2005-2014, by mOo
    with XCache Coverager v3.2.0, Copyright © 2005-2014, by mOo

mysql  Ver 15.1 Distrib 10.1.16-MariaDB, for debian-linux-gnu (x86_64) using readline 5.2

do modułu pliki są ustawione katalog rwxr-xr-x czyli 755 do plików rw-r--r-- czyli 644

cURL nie zainstalowany

Wszystko działa ale nie wiem czy to od ship2pay ale jest problem z przelewy24 jest widoczne gdy wybiera się płatność. Nawet bez problemu przenosi do przelewy24 do płatności i nawet wraca do sklepu po płatności. Jeden problem jest taki że przy zakupie przez przelewy24 i opłaceniu nie zostaje zrobione zamówienie. Mam przelew w panelu przelewy24 o nazwie 'Do wykorzystania'

Po napisaniu maila do przelewy24 otrzymałem odpowiedź:

Na ten moment komunikacja z Państwa serwerem odbywa się prawidłowo. Natomiast Państwa sklep nie potwierdza transakcji zwracając informację:"Payment option [Przelewy24] is not valid for selected delivery method"
Proszę sprawdzić konfigurację form dostawy towaru.

Przeinstalowałem dla pewności moduły przelewy24 i ship2pay i nadal to samo. Paypal działa, zwykły przelew działa, pobranie działa, payu też a przelewy24 nie robi zamówień w sklepie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprubuj w pliku paymentConfirmation.php (w modules/przelewy24/) zmienić

$przelewy24->validateOrder($cart->id, (int)$orderBeginingState, floatval($amount/100), 'Przelewy24', NULL, array(), NULL, false, $customer->secure_key);

'Przelewy24' na 'przelewy24' (mała litera) i sprawdzić czy zamówienie przechodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprubuj w pliku paymentConfirmation.php (w modules/przelewy24/) zmienić

$przelewy24->validateOrder($cart->id, (int)$orderBeginingState, floatval($amount/100), 'Przelewy24', NULL, array(), NULL, false, $customer->secure_key);

'Przelewy24' na 'przelewy24' (mała litera) i sprawdzić czy zamówienie przechodzi.

Niestety nie naprawiło to problemu nadal wszystko działa ale jak przychodzi do otrzymania zamówienia przez sklep to nie mam nic w panelu admina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ten sam problem po zrealizowaniu płatności poprzez przelewy24 zamówienia nie widać w backoffice (Prestashop 1.6.1.7)

Dodatkowo nie można złożyć zamówienia za klienta - po wprowadzeniu wszystkich danych i kliknięciu zatwierdź wywala błąd Internal Server Error 500

Po odinstalowaniu modułu ship2pay 2.1 wszystko działa prawidłowo.

Sprawdzałem działanie z innym modułem ship2pay i też wszystko działa 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam że jest problem z działaniem przelewy24 z modułem, będzie za kilka dni aktualizacja a do tego czasu po instalacji usunąć plik override/classes/PaymentModule.php i cache/class_index.php co powinno rozwiązać problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam że jest problem z działaniem przelewy24 z modułem, będzie za kilka dni aktualizacja a do tego czasu po instalacji usunąć plik override/classes/PaymentModule.php i cache/class_index.php co powinno rozwiązać problem.

Potwierdzam że usunięcie override/classes/PaymentModule.php i cache/class_index.php spowodowało naprawienie problemu i przelewy24 działają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam preste 1.6.1.8

instaluje shiptopay_v2.1.zip   z 1 posta w wydajności:

Wyłącz moduły nie od PrestaShop suwak na NIE

Wyłącz wszystkie nadpisywania suwak na NIE

dodam że zmiana na TAK też nic nie zmienia

nie posiadam w katalogu OVERRIDE/CLASES pliku hok.php 

próbowałem wiele instalacji przez panel jak i wgrywając wypakowany moduł i niestety modułu nie widać w zainstalowanych modułach, odinstalowałem wszystkie możliwe płatności jak paypal czek przelew , niestety modułu jak nie było tak nie ma.

Prosze o pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam skopiować wypakowany folder?

ogolnie to próbowałem własnie kopiować po wypakowaniu folder "shiptopay" po zainstalowaniu przez panel również ten folder tworzy się na serwerze, jest też informacja że moduł został zainstalowany, w modułach wybieram wszystkie modułu i wybieram zainstalowane włączone i niewłączone więc teoretycznie powinien pokazać mi wszystkie które są zainstalowane. Mam dograną skórkę zakupioną która miała w sobie kilka modułów, byc moze któraś z nich coś krzaczy?

Edytowane przez marcin3city

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta