Skocz do zawartości
ircykk

[Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Ok naczytałem się całego forum i u mnie nie chce to zaskoczyć :( Mam wersje 1.6.0.9 presty

Wszystko robię na Xampp zanim zrobię zmianę wgram coś w sklep .Może tutaj diabeł jest

Zrobiłem tak 

1.skasowałem plik ovveride/classes/ Hook  

2. Załadowałem oraz Zainstalowałem shiptopay z tego forum

3. Zrobiłem konfiguracje shiptopay przelew , odbiór osobisty takich mam przewoźniku 

3. Wyłącz wszystkie nadpisywania dałem na  [  NIE ] jest czerwone  i zapisz

Na sklepie nie widzę zmiany :/ rozumiem że ma to wyglądać tak że jak wybiorę przewoźnika pobranie to zostaje mi guzik pobranie tylko ?

Włącz lub wyłącz wszystkie nadpisywania klas i kontrolerów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam

mam problem z powiązaniami

Ustawiam sobie dla dostawcy metody płatności np. przelewy24, payu i przelew bankowy i o dziwo nie ma przelewu bankowego

wszystko jest moim zdaniem ustawione prawidłowo jednak metody płatności przelewem nie widać

PrestaShop 1.6.0.14 ship to pay 2.0

na preście 1.6.0.6 działało bez zarzutu po aktualizacji przestało i nie mogę znaleźć powodu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przeinstaluj moduł przelewu bankowego

niestety takie zabiegi nie działają, odinstalowałem całkowicie i nic

cache wyłączony, nadpisywanie mod. sprawdzałem

uprawnienia katalogu modułu i plików też

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

niestety takie zabiegi nie działają, odinstalowałem całkowicie i nic

cache wyłączony, nadpisywanie mod. sprawdzałem

uprawnienia katalogu modułu i plików też

doszedłem do tego włączając tryb debugowania

Notice: Undefined index: carrier_name in /home/sklep/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatebase.php(157) : eval()'d code on line 28

Notice: Trying to get property of non-object in /home/sklep/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatebase.php(157) : eval()'d code on line 28

Notice: Undefined index: carrier_name in /home/sklep/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatebase.php(157) : eval()'d code on line 28

Notice: Trying to get property of non-object in /home/sklep/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatebase.php(157) : eval()'d code on line 28

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem że temat był poruszany, ale ten ship to pay 2.0 zamieszczony na początku u mnie nie działa pod 1.6.0.9 . Instalacja na sklepie bez tego typu modułu na Xampp .

Zrobione wskazówki wyżej

-wyłączone wszystkie nadpisywania na NIE

-wyczyszczony smarty cache

- w override/classes hook.php usunięty

-instalacja przez ftp i przez Admin brak reakcji , moduł sie instaluje mam przewoźników przelew poczta polska i pobranie poczta   polska

-usunięty czek

-usunięty stary paypal

W module w konfiguracji ładnie mi wyświetla pobranie , przelew ustawionych przewoźników zapisuje bez błędnie, ale od strony zamówienia zero reakcji 

Proszę o wskazówkę co to może być że pod tą wersje nie chce zaskoczyć:/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, po przeczytaniu wszystkich wątków nie odnalazłem problemu jaki mam w swoim sklepie.

Początkowo moduł nie działał. Pomogło odinstalowanie i zainstalowanie na nowo modułów płatności.

Teraz jest taka sytuacja. Korzystam z zamówienia na jednej stronie.

Mam 4 metody wysyłki, dwie z nich mają podany koszt, dwie inne maja ustawiony koszt 0zł (jedna to odbiór osobisty, druga to tzw stały klient). Tam gdzie jest ustawiony koszt 0 po kliknięciu radio buttona nie wyświetla się opcja płatności. Jeżeli zmienię z 0 na choćby 1zł to zaczyna działać.

Czy ktoś miał podobny problem?

Działam na PS 1.6.1.4

www.loopsi.civ.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, 

Używam presty 1.6.1.4, niestety moduł Ship2Pay nie działa prawidłowo.

Po zainstalowaniu wykrzacza mi szablon, co prawda niestandardowy.

Nadpisywanie i moduły z "poza presty" włączone.

Poza tym że wywala szablon to po ustawieniu parametrów modułu nie przynosi to żadnego rezultatu.

Jakieś sugestie, prawdopodobnie zmiany w PS. Jeśli tak to kiedy można się spodziewać wsparcia dla tej wersji ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie w moim aktualnym szablonie jest chyba jakiś problem. próbie zmiany opcji dostawy przy łączonym F12 wyskakują mi błędy:

Uncaught TypeError: https://sklepzoologic.pl/themes/warehouse/cache/v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js price.toFixed is not a functionformatCurrency @ v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js:21updateCartSummary @ v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js:705$.ajax.success @ v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js:864j @ v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js:2k.fireWith @ v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js:2x @ v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js:4b @ v_29_944ba9b7b7f6c3564afce911294b988e.js:4

Niestety nie mam pojęcia jak to ugryźć żeby działało.

Ps. Czyli z samym modułem jest wszystko ok :)

U mnie natomiast na wersji 1.6.1.4 gdy jedna z wysyłek jest ustawiona na 0 zł lub zaznaczę darmową wysyłkę, wtedy nie przełączają mi się metody płatności przyporządkowane darmowej wysyłce, w firebugu mam taką informację:

TypeError: price.toFixed is not a function

{var blank='';price=parseFloat(price.toFixed(10));price=ps_round(price,priceDisp...

gdy wpiszę zamiast 0 zł np koszt 0,01, wszystko działa poprawnie.

Jeszcze tylko dodam, że przetestowałem różne wersje ship2pay, usunąłem linię 63 z js/tools.js

price = parseFloat(price.toFixed(10));

I problem ustąpił, tylko nie wiem czy to nie spowoduje innych błędów.

Jeśli ktoś z Was wie jak to naprawić to poproszę o odpowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie natomiast na wersji 1.6.1.4 gdy jedna z wysyłek jest ustawiona na 0 zł lub zaznaczę darmową wysyłkę, wtedy nie przełączają mi się metody płatności przyporządkowane darmowej wysyłce, w firebugu mam taką informację:

{var blank='';price=parseFloat(price.toFixed(10));price=ps_round(price,priceDisp...

Jeszcze tylko dodam, że przetestowałem różne wersje ship2pay, usunąłem linię 63 z js/tools.js

Mam ten sam problem 2 posty wyżej (#109) - też nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może ktoś podsunie jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ten sam problem 2 posty wyżej (#109) - też nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może ktoś podsunie jakieś rozwiązanie?

Już wiem co było przyczyną błędu - nieaktualny plik. Należy zaktualizować plik themes/mój szablon/js/cart-summary.js

Zaktualizowałem wszystkie nieaktualne w tym folderze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

price.toFixed(10) - price jest stringiem więc wyrzuca błąd wystarczy najpierw rzutować price na floata czyli parseFloat(price.toFixed(10)) zamieniamy na parseFloat(price).toFixed(10) i wszystko dziala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wiem co było przyczyną błędu - nieaktualny plik. Należy zaktualizować plik themes/mój szablon/js/cart-summary.js

Zaktualizowałem wszystkie nieaktualne w tym folderze.

A skąd pobrałeś aktualne pliki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A skąd pobrałeś aktualne pliki?

Zainstalowałem najnowszą wersję presty 1.6.1.4 i okazało się że teraz gdy ściągnąłem instalację z prestashop.com i porównałem pliki to niektóre są zmienione.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy zainstalowanym shiptopay - gdy przejdzie się do kroku ostatniego zakupów i wybiera się domyślną płatność to wyświetla się "Brak przypisanych modułów płatności" - w momencie zmiany np. na kurier pobranie i z powrotem na kurier przelew to metody płatności się pojawiają.

Wszystkie powyższe instrukcje wykonane jednak nadal po wybraniu domyślnego kuriera nie przypisuje płatności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy zainstalowanym shiptopay - gdy przejdzie się do kroku ostatniego zakupów i wybiera się domyślną płatność to wyświetla się "Brak przypisanych modułów płatności" - w momencie zmiany np. na kurier pobranie i z powrotem na kurier przelew to metody płatności się pojawiają.

Wszystkie powyższe instrukcje wykonane jednak nadal po wybraniu domyślnego kuriera nie przypisuje płatności.

Ja bym spróbował podmienić pliki z wersji 1.6.1.4 w themes/mój szablon/js/ u mnie to pomogło, mam wersję 1.6.1.4 i już z tym modułem nie mam problemów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym spróbował podmienić pliki z wersji 1.6.1.4 w themes/mój szablon/js/ u mnie to pomogło, mam wersję 1.6.1.4 i już z tym modułem nie mam problemów

Niestety kolego twój sposób nie pomógł. Próbowałem również wgrać wszystkie js z wersji 1.6.1.3 i nadal to samo. Jesteś pewien że testowałeś to na wersji 1.6.1.5?

Cache czyściłem

Usunąłem hook.php

Przeinstalowałem shiptopay 2.0

nadal nie pokazuje płatności przy wybranym domyślnym kurierze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem okazuje się być w pliku Hook.php. Podczas pobieranie domyślnie ustawionego przewoźnika wstawia w zapytaniu do bazy danych:

SELECT SQL_NO_CACHE h.`name` as hook, m.`id_module`, h.`id_hook`, m.`name` as module, h.`live_edit`
FROM `ps_module` m
INNER JOIN ps_module_shop module_shop
ON (module_shop.id_module = m.id_module AND module_shop.id_shop = 1 AND module_shop.enable_device & 1)
INNER JOIN `ps_module_shop` ms ON ms.`id_module` = m.`id_module`
INNER JOIN `ps_hook_module` hm ON hm.`id_module` = m.`id_module`
INNER JOIN `ps_hook` h ON hm.`id_hook` = h.`id_hook`
INNER JOIN `ps_shiptopay` stp ON stp.`id_payment` = m.`id_module` AND stp.`id_carrier` = 0 AND stp.`id_shop` = 1
LEFT JOIN `ps_module_group` `mg` ON mg.`id_module` = m.`id_module`
WHERE ((h.name = "displayPayment" AND (SELECT id_country FROM ps_module_country mc WHERE mc.id_module = m.id_module AND id_country = 14 AND id_shop = 1 LIMIT 1) = 14)) AND ((h.name = "displayPayment" AND (SELECT id_currency FROM ps_module_currency mcr WHERE mcr.id_module = m.id_module AND id_currency IN (2, -1, -2) LIMIT 1) IN (2, -1, -2))) AND (hm.id_shop = 1) AND (mg.id_shop = 1 AND  mg.`id_group` IN (2))
GROUP BY hm.id_hook, hm.id_module
ORDER BY hm.`position`

'`id_carrier` = 0'

Niestety nie znam na tyle modułu by wiedzieć skąd bierze zmienną: (int)$context->cart->id_carrier ale wydaje mi się że to tutaj należy szukać problemu.

Moje tymczasowe rozwiązanie to modyfikacja pliku override/classes/hook.php i zamiana:

if(Module::getInstanceByName('shiptopay')->active)
                    $sql->innerJoin('shiptopay', 'stp', 'stp.`id_payment` = m.`id_module` AND stp.`id_carrier` = ' . (int)$context->cart->id_carrier . ' AND stp.`id_shop` = ' . (int)$context->shop->id);

na:

$id_carrier = (int)$context->cart->id_carrier;
            	if($id_carrier==0)
            	{
					$id_carrier = (int)(Configuration::get('PS_CARRIER_DEFAULT'));

}

if(Module::getInstanceByName('shiptopay')->active)
                    $sql->innerJoin('shiptopay', 'stp', 'stp.`id_payment` = m.`id_module` AND stp.`id_carrier` = ' . $id_carrier . ' AND stp.`id_shop` = ' . (int)$context->shop->id);

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moduł mojego autorstwa dostosowany do PrestaShop 1.6x (nie działa na starszych wersjach).

Zmiany w stosunku do wersji 1.x:

• Obsługa Multistore
  • Poprawka resetowania się ustawień przy edycji dostawcy
  • Kilka mniejszych poprawek

Przed instalacją koniecznie odinstaluj starsze wersje/inne podobne moduły przez deinstalację w zakładce MODUŁY.

Jeśli nie widać efektów działania modułu sprawdź opcje Wydajność > Wyłącz moduły nie od PrestaShop oraz Wyłącz wszystkie nadpisywania muszą być koniecznie wyłączone.

Moduł wstępnie przetestowany, wszelakie uwagi mile widziane.

Witam

Chciałem się upewnić czy ten moduł jest darmowy do użytku komercyjnego?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta