Skocz do zawartości
ircykk

[Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak działa? Dlaczego działa? Podziel się rozwiązaniem mike30 :)

Zainstalowałem "ship2pay v2.1" dostępne na tej stronie oraz "Płatność przy odbiorze v1.0" (Stworzone przez Prestashop, jest również "Płatność przy odbiorze autora PrestaShark.eu ale u mnie nie działało) dodatkowo w "Wyłącz wszystkie nadpisywania ustawiłem na NIE"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może się komuś przyda...

Oprócz usunięcia plików override/classes/PaymentModule.php i cache/class_index.php

I przeinstalowaniu ship2pay v2.1, przelwy24, i opc(x13)
Moduł przelewy przestawiłem na: Id zamówienia w tytule: Zamaskowany...
Potwierdzenie zamówienia (czyści koszyk): po kliknięciu potwierdzam zamówienie

I działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mam problem przy instalacji wywala mi taki błąd

Następujące moduły mogą być zainstalowane niepoprawnie:

• shiptopay :
        Nie można zainstalować nakładki: Metoda getHookModuleExecList zawarta w klasie Hook została już zastąpiona przez moduł shiptopay w wersji 2.0 na 2016-03-01 10:31:16 .   

Próbowałem zainstalować wcześniej inną wersje a teraz nie mogę tej od Was zainstalować :(

Co mam zrobić ??

Pozdrawiam Rafał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainstalowałem "ship2pay v2.1" dostępne na tej stronie oraz "Płatność przy odbiorze v1.0" (Stworzone przez Prestashop, jest również "Płatność przy odbiorze autora PrestaShark.eu ale u mnie nie działało) dodatkowo w "Wyłącz wszystkie nadpisywania ustawiłem na NIE"

Skąd pobrałeś ten moduł masz linka może ? "Płatność przy odbiorze v1.0"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwaga!

Moduł przestał działać po aktualizacji prestashop do wersji 1.6.1.12.

edit

Po aktualizacji "Wyłącz wszystkie nadpisywania" ustawił się na "tak". Po zmianie moduł działa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

mam problem z PayU. Przy przechodzeniu do płatności (bez logowania - GOŚĆ) przekierowuje mnie do zakładni na sklepie "uwierzytelnianie".

Czy jest możliwość zeby GOŚĆ mógł wykonać taką płatność?

Przy zalogowanym liencie wszystko gra i buczy i jest od razu przekierowanie do wyboru banku.

pozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko.

Szhip2pay jest modułem pośrednim, więc ma usprawnić działanie systemu... i jak już pisałem "dlatego go zainstalowałem".

Ale widze że "u mnie działa"... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem z instalacją modułu. Pobieram i instaluje przez dodaj nowy moduł. Ale po instalacji nie mam tego modułu na liście zainstalowanych. Prestashop ver 1.6.1.11

Po którejś próbie instalacji, moduł pojawił się na liście, ale zamiast konfiguruj cały czas była informacja instaluj, przy instalacji pojawiał się komunikat że jest zainstalowany już :), po relogu działa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum.

Mam pewien problem z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości z Prestashop. Zainstalowałem moduł Ship2pay (tutaj należą się podziękowania twórcy modułu, bo jest świetny i uzupełnia funkcjonalność, której bardzo mi brakowało w Preście), aczkolwiek nie mogę się odnaleźć w łączeniu go z innymi modułami.

Czy moduł ten można jakoś połączyć z modułami np. DPD lub Poczty Polskiej? Czy raczej żyją one własnym życiem, a proces jest w zasadzie półautomatyczny? Jak się właściwie nimi posługiwać?

W BO > Wysyłka > Sposób dostawy definiuje konkretnych dostawców i ustalam kryteria (waga, cena itp.) i łączę to ze zdefiniowanymi płatnościami (np. PayU, PayPal itp.) za pomocą ship2pay. A gdzie w tym wszystkim ma się znajdować moduł DPD lub Poczty Polskiej? One także mają liczne ustawienia, łączą się z systemami ww. przewoźników... Jak je połączyć z Prestą i Ship2pay? Pogubiłem się w tym wszystkim.

Rozumiem to bowiem tak, że mając zainstalowany moduł np. DPD powinien się on pojawiać w Ship2pay, ponieważ ma on wszystko skonfigurowane, tj. ceny, wagi i dodatkowe funkcjonalności, takie jak listy przewozowe lub zgłoszenie paczki w DPD. Jeśli ręcznie zdefiniuje takiego przewoźnika to będę musiał "ręcznie" (a nie automatycznie) zgłosić paczkę z poziomu modułu DPD, Poczty Polskiej itp. Czy tak to właśnie ma wyglądać? Ma to być "półautomatyczne"?
Mnie to nie przeszkadza - chcę to tylko zrozumieć :)
Proszę o pomoc kogoś kto korzysta z Shipt2pay i dodatkowych modułów integracyjnych przewoźników.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie zainstalowałem aktualizację wtyczki v 2.1

Domyślną formą płatności jaką mam wybraną w sklepie jest przesyłka za pobraniem powiązania z COD - cash on delivery, jednakże po przejściu do koszyka gdzie wybrana jest przesyłka pobraniowa jako formą płatności pojawiają się opcje dla przesyłki opłaconej z góry czyli - przelew na konto, paypal i przelewy24

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam problem z modułem,

podczas próby ręcznego stworzenia zamówienia w panelu administracyjnym wywala błąd:

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function isVirtualCart() on null in /home/admin/domains/ita***/private_html/override/classes/PaymentModule.php:15 Stack trace: #0 /home/admin/domains/ita***/private_html/controllers/admin/AdminOrdersController.php(1163): PaymentModule->validateOrder(16972, 19, 53.9, 'Cash on deliver...', 'Zam\xC3\xB3wienie r\xC4\x99...', Array, NULL, false, '3dedef1c7535ec5...') #1 /home/admin/domains/ita***/private_html/classes/controller/Controller.php(178): AdminOrdersControllerCore->postProcess() #2 /home/admin/domains/ita***/private_html/classes/Dispatcher.php(367): ControllerCore->run() #3 /home/admin/domains/ita***/private_html/admino/index.php(58): DispatcherCore->dispatch() #4 {main} thrown in /home/admin/domains/ita***/private_html/override/classes/PaymentModule.php on line 15

ma może ktoś taki sam błąd lub wie jak go naprawić?

Poza tym wszystko działa ok

prestashop 1.6.1.14 + ship2pay 2.1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Nie sprawdzałem działania całego overrida jednakże może pomóc zamiana w pliku /override/classes/PaymentModule:

if (!$this->context->cart->isVirtualCart() && ($this->context->cart->getOrderTotal() > 0) &&  Module::getInstanceByName('shiptopay')->active) {
na

if ($this->context->cart && !$this->context->cart->isVirtualCart() && ($this->context->cart->getOrderTotal() > 0) &&  Module::getInstanceByName('shiptopay')->active) {

Pozdrawiam,
Piotrek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta