Skocz do zawartości
d4b

[Moduł] Nowy darmowy moduł zakupów bez rejestracji (Pres

Rekomendowane odpowiedzi

Działa. Opinia po szybkim teście :D. Nie trzeba po zakupach kasować konta mimo cichej rejestracji.Uznanie dla twórców.

miodzio :D a tak coś więcej, na jakiej preście testowałeś? 1.3.x? czy coś niższa wersja?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no właśnie nie bardzo. Zakupy bez rejestracji polegają na tym, że klient nie zostawia po sobie śladu (albo przynajmniej jest przekonany że nie zostawia) bo np. zamierza dokonać zakupu jednorazowo. A tu co? Przed sobą ma nic innego jak formularz informacyjny tyle że na razie wprowadzony jest w błąd. Ponadto po kliknięciu w 'save' które jest już podejrzane bo save to nic innego jak 'zapisz' moduł loguje go automatycznie do sklepu. Wybacz, ale gdybym coś takiego zobaczył będąc klientem to zastanowił bym się co jest grane. W końcu nie chciałem się rejestrować.

Ale decyzję oczywiście co do stosowania modułu pozostawiam każdemu kto chce go stosować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

eee no nie tak do końca :D To że ktoś nazwał moduł "bez rejestracji" nie znaczy że to samo ma oznaczać, równie dobrze można nazwać moduł "skrócona rejestracja". Poza tym nie czarujmy się, nie istnieje takie coś jak zakupy bez rejestracji, takie coś ma jedynie miejsce jeśli osobiście pójdziemy do sklepu i kupimy dany przedmiot. Zawsze w sklepach internetowych, wysyłkowych zostaje po nas ślad/dane. Sklepy wykorzystują to do reklamy itp. Moim zdaniem nie ma co się grymasić że moduł cicho...ups wróóóć miało być przyjaźnie rejestruje klienta, bez zbędnego klikania :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

eee no nie tak do końca :D To że ktoś nazwał moduł "bez rejestracji" nie znaczy że to samo ma oznaczać, równie dobrze można nazwać moduł "skrócona rejestracja".

celnie to ująłeś :). IMO ten moduł robi to strasznie perfidnie. Pamiętajmy tylko że nie wolno nam rozsyłać mailingu ani żadnych promocyjnych materiałów do tych klientów, którzy "szybko się zarejestrowali".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

;) dokładnie tak jak piszesz, dlatego ja implementując ten moduł nazwał bym go "szybka rejestracja" :D oczywiście klient wiedział by że następuje rejestracja.

Co do nazwy można się zastanowić i pewnie nazwę go "szybkie zakupy". Jednak osiągnięto maksymalnie proste dokonanie zakupu ,a o to chodziło.Co do zalogowania ja jestem z tego zadowolony bo klient wie że nie jest do końca anonimowy.Nie ma rozwiązania które zadowoli wszystkich i z tym się trzeba pogodzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie niestety moduł nie działa jak powinien po wprowadzeniu danych osoby kupującej i przejściu dalej pojawia się błąd:404 Not FoundThe request /modules/pwr/my-account.php was not found on this server. Macie może pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie niestety moduł nie działa jak powinien po wprowadzeniu danych osoby kupującej i przejściu dalej pojawia się błąd:404 Not FoundThe request /modules/pwr/my-account.php was not found on this server. Macie może pomysł co z tym zrobić?

jaką masz wersje presty, na niższej od 1.3 nie dziala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta