Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczam, że jest jeden problem w działaniu tego modułu, który polega na braku wywołania funkcji zapisującej domyślny wybór gdy klient nie kliknie na pole formularza wyboru paragon/faktura. W takim przypadku, system nie zapisuje domyślnego wyboru w statusie zamówienia widnieje komunikat 'No document slected'.

Czy ktoś może potwierdzić taki wariant??

Widzę, że wcześniej poruszył ten temat adj1

[EDIT] Tymczasowo pomaga dołożenie nowego selektora w widoku koszyka pod przyciskiem przejścia dalej i podpięcie pod funkcję, która to zapisuje. Jeśli ktoś będzie zainteresowany rozwiązaniem problemu, chętnie udzielę instrukcji co i gdzie dodać. Nie sądzę aby to była najlepsza metoda, na obecną chwilę jest jedynie skuteczna ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moduł przetestowany na najnowszej wersji presty - działa poprawnie ;)

Sugeruję po instalacji modułu wejść w jego konfigurację i ustawić domyślny dokument potwierdzenia zakupu a następnie kliknąć "zapisz"

ewentualnie sprawdzić czy plik save.js i save.php ma odpowiednie chmody (domyślnie 644)

w ostateczności można zmodyfikować plik cart.tpl

zmieniając

<input type="radio" value="1" name="pfi" {if $type == 1} checked {/if}/><label style="margin-left: 5px;">{l s='Invoice' mod='paragonfaktura'}</label>
	<input type="radio" value="2" name="pfi" {if $type == 2} checked {/if} style="margin-left: 30px;"/><label style="margin-left: 5px;">{l s='Bill' mod='paragonfaktura'}</label>

na

<input type="radio" value="1" name="pfi" /><label style="margin-left: 5px;">{l s='Invoice' mod='paragonfaktura'}</label>
	<input type="radio" value="2" name="pfi" checked style="margin-left: 30px;"/><label style="margin-left: 5px;">{l s='Bill' mod='paragonfaktura'}</label>

w/w przypadku parametr "checked" jest ustawiony przy paragonie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź, zrobiłem zapis domyślnej opcji w panelu przed pierwszym zamówieniem - mimo to problem wystąpił. Sprawdzę na innym sklepie w takim razie czy błąd również występuje.

[EDIT] sower, ten problem występuje i polega na tym, że wybór klienta zapisujesz w save.js TYLKO gdy kliknie w obiekt '#pfform input', gdy klient tylko rzuci okiem i przejdzie dalej to się nie zapisze w bazie jego wybór, pomimo, że może sądzić, że wybrał paragon.

presta1.png
Powyższe rozwiązanie z usunięciem domyślnie wybranej opcji wydaje się sensowne, trzeba jeszcze pomyśleć o walidacji, żeby wybór był obowiązkowy  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No widzisz a na mojej wersji 1.6.0.9 działa to poprawnie ;)

Może to kwestia tego, że moja wersja jest wersją w upgrade a nie z czystej instalacji

Jak znajdę chwilkę to postawię czysta instalkę 1.6.0.9 i sprawdzę w czym problem.

Nie mniej na tą chwilkę moduł ma status niedziałającego z 1.6.0.9 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuje nie nadpisywać view.tpl tylko pobierać sobie ajaxowo wybór i wszczepiać ten mały elemencik oznaczający wybór javascriptem, nie będzie wtedy problemu z retrokompatybilnością.

Fajnie, że ktoś to kontynuuje ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

zainstalowałem moduł na presta 1.6.0.6 i mam problem. Tabelka ps_pf ok, pf_dafault ok, skrypt save.js działa, ale jest w nim problem z ajaxem, na próbę dodałem error: alert('') do $ajax i wywala mi ten pusty alert więc coś jest niefajnie. Nic nie zapisuje się do bazy. Na localhost z wersją presty 1.6.0.11 działa bez problemu.

Wersja PHP 5.4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie na 1.6.0.11 w panelu administracyjnym (widok zamówienia) wyrzuca błąd

Notice w linii 47 w pliku /home/projjunior/domains/sportmore.pl/public_html/modules/paragonfaktura/paragonfaktura.php
[8] Undefined offset: 0

czy zna ktoś rozwiązanie jak umieścić informację w mailu z zamówieniem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na localhost z wersją presty 1.6.0.11 działa bez problemu.

Wersja PHP 5.4

U mnie na 1.6.0.11 nie działa, gdy podmieniam pliki OrderController.php AuthController.php nie mogę zalogować się do konta klienta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Da radę w jakiś sposób dodać informację o paragonie lub fakturze w mailu, który informuje obsługę o złożonym zamówieniu? Tak aby ni logować się za każdym razem do panelu sklepu aby to sprawdzać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź, zrobiłem zapis domyślnej opcji w panelu przed pierwszym zamówieniem - mimo to problem wystąpił. Sprawdzę na innym sklepie w takim razie czy błąd również występuje.

[EDIT] sower, ten problem występuje i polega na tym, że wybór klienta zapisujesz w save.js TYLKO gdy kliknie w obiekt '#pfform input', gdy klient tylko rzuci okiem i przejdzie dalej to się nie zapisze w bazie jego wybór, pomimo, że może sądzić, że wybrał paragon.

presta1.png

Powyższe rozwiązanie z usunięciem domyślnie wybranej opcji wydaje się sensowne, trzeba jeszcze pomyśleć o walidacji, żeby wybór był obowiązkowy  ;)

Odświeżam kotleta, poradziłeś sobie z walidacją?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jezlei domyslne jest 'paragon. to w czym problem wysweitlic w panelu zawsze paragon, chyba, ze wybrana FV  ;)

if($ch[0]['choice'] == 1)
            $type = $this->l('Invoice');
        else
            $type = $this->l('Bill'); 

przy wyborze FV - value radio == 1 zmieni na ;FV', a przy paragon - value ==0 czy NULL  panel wyswietla zawsze 'paragon'.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

albo dopisać do save.js (na samym początku skryptu)

$(document).ready(function(){
	$('#pfform input').load("modules/paragonfaktura/save.php", function(responseText, statusText, xhr){
		var value = $('#pfform input:checked').val();
		var id_cart = $('#pfform #pf_id').val();
		$.ajax({
		  type: "POST",
		  url: "modules/paragonfaktura/save.php",
		  data: { value: 2, id_cart: id_cart }
		}).done(function( msg ) {

});
	})
})

wtedy z automatu zapisze 2 - czyli paragon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam Prestę 1.6.0.6, rozpakowałem ZIP-a  wersja 1.2 z pierwszego postu, wgrałem katalog "paragonfaktura" do /modules/, i wygląda to tak na serwerze .../modules/override/controllers/admin/templates/orders/helpers/view/view.tpl pole wyboru pojawiło się w podsumowaniu zamówienia, ale w ostatnim etapie koszyka po potwierdzeniu zakupów wyskakuje strona z znaczkami literkami-krzaki. W podsumowaniu zamówienia w panelu admiina jest dalej "zobacz fakturę proforma" nic się nie zmieniło. proszę o jakies wskazówki co jest nie tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A przeczytałeś dokładnie pierwszy post?

czy tam jest coś napisane o

.../modules/override/controllers/admin/templates/orders/helpers/view/view.tpl

plik  masz przekopiować do

/override/controllers/admin/templates/orders/helpers/view

Przeczytaj dokładanie pierwszy post i postępuje zgodnie ze wskazówkami w nim zawartymi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytałem, tylko nie zauważyłem tego /override/ pod /modules/ i zastanawiałem się jak wkopiować plik do folderu w którym on już jest.  /overide/ ma u mnie ścieżkę /override/controllers/admin/templates/ na tym kończy się, a w templates jest tyko index.php. Pytanie:czy mam stworzyć po templates kolejne katalogi, i na końcu wkleić ten view.tpl?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hm.....................

łopatologicznie

może po prostu przenieś katalog z modułu  admin/templates/orders/helpers/view

do /override/controllers/admin/templates/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK, zrobiłem tak: z ZIP-a ze ścieżki...override/controllers/admin/templates/orders/helpers/view/view.tpl  katalog ../orders z całą jego dalszą zawartością skopiowałem i wstawiłem do katalogu ../templates/ i wygląda to teraz tak.../override/controllers/admin/templates/orders/helpers/view/view.tpl.

W podsumowaniu koszyka jest aktywny wybór paragon/faktura, a wpanelu admina własciwie wyświetla to co wybrał klient obok "drukuj zamówienie".

Teraz pytanie

1. Czy to wszystko co moduł ma wskazywać.

2. Dlaczego już w ostanim kroku po "potwierdzam zamówienie"  wyskakuje mi pusta strona z literkami i różnymi znaczkami? Czy może to być brak "ioncube" na serwerze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta