Skocz do zawartości
Majkel

Zasada działania Multistore oraz ew. konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi wytłumaczyć na prosty chłopski rozum jak skonfigurować prestę w trybie multistore. Kilka informacji dotyczących aktualnego setupu :

1. Posiadam dwie domeny, np. xxx1.pl oraz xxx2.pl i obie są podpięte do tego samego serwera. Każda ma oczywiście na serwerze swój katalog public_html.

2. Pod adresem xxx1.pl/sklep znajduje się pierwszy, główny sklep prestashop.

3. Na xxx2.pl aktualnie nie mam nic. public_html jest pusty.

Po uruchomieniu multistora skonfigurowałem drugi sklep, URL do niego to www.xxx2.pl/.

Pytanie co dalej?

Co próbowałem i dlaczego nie zadziałało:

skopiowałem do xxx2.pl cały kompletny prestashop z xxx1.pl/sklep/ więc adres xxx2.pl ładował mi ładnie drugi sklep. Niestety podczas dodawania innego logo sklepu zaczęły się problemy ze ścieżkami:

Nowe logo dla drugiego sklepu było wyszukiwane pod adresem xxx1.pl/sklep/img/logo2.jpg zamiast xxx2.pl/img/logo2.jpg

Po wrzuceniu logo2.jpg do xxx2.pl/img zaczęło wszystko śmigać ale założę się że nie tak to ma wyglądać... czytałem, że jest przecież jeden back office do każdego ze sklepów w opcji multistore i musi to wszystko działać właśnie z back offica a nie w taki sposób abym ja ręcznie wszystko wrzucał. Jeśli powstał problem z głupim logo to co będzie dalej? :)

Próbowałem jeszcze wykasować kopię presty z xxx2.pl ale wtedy oczywiście adres xxx2.pl nie może odnaleźć index.html lub index.php i ładuje się 403 Forbidden... Więc jak to ma działać bo nie rozumiem samej zasady... Ma być prosto : 2 domeny, 1 główny prestashop z multistorem tak aby owy multistore obsługiwał mi obie domeny na zasadzie dwóch różnych sklepów... idzie tak zrobić? Prosiłbym o jakieś logiczne wytłumaczenie co robię źle lub o jakiś sensowny artykuł na temat multistore. Googlowałem w tym temacie ale żaden art. nie opisuje mojego problemu. Z góry założone jest że wszystko ładnie działa...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ech było o tym wiele razy na forum

z poziomu zarządzania serwerem  musisz ustawić katalog root domeny xxx2.pl na taki sam jak ma domena xxx1.pl

czyli na public_html domeny xxx1.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety dalej to nie działa. Przypominam, że mój sklep pierwotny (główny) znajduje się na xxx1.pl/sklep/ (domains/mojadomena.pl/public_html/sklep/).

Ustawiłem root xxx2.pl również na : domains/mojadomena.pl/public_html/sklep/

Dzieje się bardzo dziwna rzecz, że ładuje mi się index.html z domeny xxx1.pl (który nota bene przenosi mnie do pl/index.php i jest do tego 404 Not found :D) a przecież documentroot został ustawiony na xxx1.pl/sklep/

Kompletnie tego nie rozumiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Utwórz sobie najpierw plik o dowolnej nazwie i treści np. test.html i sprawdź czy otwiera się z obu domen czyli xxx.pl/test.html i yyy.pl/test.html. Jeśli się otwiera możesz się bawić dalej i konfigurować multistore.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem polega na tym, że obydwa sklepy działają pod warunkiem takiego układu URLi:

www.xxx1.pl/sklep (sklep główny)

www.xxx2.pl/sklep (sklep drugi)

Chciałbym móc ustawić sobie drugi sklep pod adresem xxx2.pl zamiast xxx2.pl/sklep co aktualnie nie działa... Z tego co widzę to nie ma szans żeby to wykonać za pomocą multistore'u bo katalog z drugiej domeny musi być taki sam co katalog domeny pierwszej a u mnie w domenie pierwszej katalog ze sklepem jest w public_html/sklep i to automatycznie powoduje, że w drugiej domenie muszę zastosować /sklep/ żeby dostać się do drugiego sklepu...

Żeby rozwiązać problem musiałbym postawić od nowa drugą prestę z osobnym katalogiem public_html dla domeny xxx2.pl i wtedy mogę robić co chcę. Szkoda, myślałem, że nie będę musiał od nowa przechodzić dostosowywania wyglądu samego sklepu, dodawania modułów itd itd żeby poprowadzić drugi sklep w innej lokalizacji... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem polega na tym, że obydwa sklepy działają pod warunkiem takiego układu URLi:

www.xxx1.pl/sklep (sklep główny)

www.xxx2.pl/sklep (sklep drugi)

Chciałbym móc ustawić sobie drugi sklep pod adresem xxx2.pl zamiast xxx2.pl/sklep co aktualnie nie działa... Z tego co widzę to nie ma szans żeby to wykonać za pomocą multistore'u bo katalog z drugiej domeny musi być taki sam co katalog domeny pierwszej a u mnie w domenie pierwszej katalog ze sklepem jest w public_html/sklep i to automatycznie powoduje, że w drugiej domenie muszę zastosować /sklep/ żeby dostać się do drugiego sklepu...

Żeby rozwiązać problem musiałbym postawić od nowa drugą prestę z osobnym katalogiem public_html dla domeny xxx2.pl i wtedy mogę robić co chcę. Szkoda, myślałem, że nie będę musiał od nowa przechodzić dostosowywania wyglądu samego sklepu, dodawania modułów itd itd żeby poprowadzić drugi sklep w innej lokalizacji... 

Nie obraź się ale wypisujesz totalne bzdury

Skonfiguruj sobie poprawnie 2 sklep w multistore albo poproś o to kogoś kto wie jak to zrobić.

Tu masz link do dokumentacji gdybyś jednak chciał sam to poprawnie zrobić

http://doc.prestashop.com/display/PS15/Managing+Multiple+Shops

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda na to, że konfigurację miałem jednak poprawną. chrome na chama korzystał z cache'u przy ładowaniu strony pomimo iż ładowałem ją pomijając cache... po kompletnym wyczyszczeniu cache'u sklep zaczął w końcu działać pod moim adresem. Można zamykać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich,

Pytanie do specjalistów albo doświadczonych użytkowników. 

Posiadam Prestashop w wersji 1.6, chciałbym założyć nowy sklep w wersji 1.7 i połączyć je poprzez multistore.

Zasadniczą zagadką jest to, czy można połączyć dwie różne wersje Presty za pomocą multistore (wersja 1.6 <--> multistore <--> wersja 1.7).

Nie chciałbym tracić dobrze już zbudowanej wersji 1.6 i bez sensu ją aktualizować do nowszej wersji w szczególności że używam zaawansowanego magazynu, którego brakuje w wersji 1.7 --> te 2 połączone w pewien sposób wersje zrobiłyby dobrą robotę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta