Skocz do zawartości
kokin

1 mln wyników i tylko 25 stron?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziwną przypadłość gugla. Otóż wpisuję jakąś frazę (np. apaczka) i pokazuje mi, że znaleziono : "Około 142 000 wyników". Wszystko ok, ale dochodzimy do 25 strony wyników i dalej nie ma nic.

Inna fraza - 642 wyniki, wchodzę na drugą stronę wyników i na tym się kończy wyświetlanie.

Dlaczego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ty to interpretujesz że jest tyle linków które można kliknąć, a google może to interpretować że tyle razy dany wyraz został odszukany (za indeksowany), przynajmniej ja sobie tak to tłumacze :). W sumie to jest dobre pytanie do supportu google.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba czytać:

w przypadku frazy [apaczka] na 24 stronie na samym dole jest napisane:

Aby pokazać najbardziej trafne wyniki, pominęliśmy kilka pozycji bardzo podobnych do 244 już wyświetlonych.

Jeśli chcesz, możesz powtórzyć wyszukiwanie z uwzględnieniem pominiętych wyników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czytam... nawet uważnie czytam, ale takiego komunikatu u mnie nie ma. Poza tym pomyśl. Jest ponad 140 k wyników, gugiel pokazuje 24 strony i wspomina o kilku bardzo podobnych pozycjach. 140000 - 244 to wg gugla kilka pozycji?

Moje pytanie wynika z tego, że ktoś oferował mi pozycjonowanie frazy, na którą google pokazuje 5 mln wyników. To było coś być w 1. dziesiątce z 5 mln :) Jednak jak pokartkowałem to okazało się, że wyników gugiel pokazuje tylko trzydzieści parę stron, czyli ok 400 wynikół, a to już tak spektakularnie nie wyglądało :)

A wracając jeszcze do tej przykładowej apaczki. Jeśli moją stronę będę próbował wypozycjonować na słowo "apaczka" to czy w takiej sytuacji od razu w najgorszym wypadku będę na max 34 (ostatniej) stronie, czy to inaczej wygląda?

Trzeba czytać:

w przypadku frazy [apaczka] na 24 stronie na samym dole jest napisane:

Aby pokazać najbardziej trafne wyniki, pominęliśmy kilka pozycji bardzo podobnych do 244 już wyświetlonych.

Jeśli chcesz, możesz powtórzyć wyszukiwanie z uwzględnieniem pominiętych wyników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ciekawe pomysły i tezy ................. szkoda tylko, że to tak nie działa.................... szczególnie po wprowadzeniu przez google funkcji "instatnt"

Dalej podstawy "Wyszukiwarka Google utworzy stronę z wynikami wyszukiwania: listę stron internetowych związanych z wyszukiwanymi hasłami i ułożoną w ten sposób, że najtrafniejsze wyniki znajdują się na jej początku. "

A wracając jeszcze do tej przykładowej apaczki. Jeśli moją stronę będę próbował wypozycjonować na słowo "apaczka" to czy w takiej sytuacji od razu w najgorszym wypadku będę na max 34 (ostatniej) stronie, czy to inaczej wygląda?

inaczej to wygląda

chyba, że google uzna twoja stronę za dobrze dopasowaną do wyników wyszukiwania - ale to jest już zupełnie inna sprawa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zatem raz jeszcze. Jeśli dobrze zrozumiałem to google wyświetla ilość wszystkich wyników znalezionych, ale listować można tylko te, które google uzna za najlepsze, czyli nawet bycie na 34 (ostatniej) stronie wyników to już jest niezły wynik?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kokin: Może masz BANa u google?

post-136-1399570717,08_thumb.png

A już bez żartów, to też nie jest tak. To co jest w nagłówku: [Około 120 000 wyników (0,16 s)] to informacja około, bez określenia ram.

Klasyczny szukacz dochodzi maksymalnie do 3 strony, zresztą jak spojrzysz w statystyki to będziesz miał odpowiedzi skąd (z której podstrony) pochodzi Twój klient.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam bana :)

> To co jest w nagłówku: [Około 120 000 wyników (0,16 s)] to informacja około, bez określenia ram.

> Klasyczny szukacz dochodzi maksymalnie do 3 strony, zresztą jak spojrzysz w statystyki to ...

No tak tylko pozycjoner mówi mi - jest 120 tys. wyników nie wspomina o "około" :)

Swoją drogą to zagmatwane trochę. Moja strona jest w google. Powinna występować na pewną frazę. Fraza to "około" kilkaset tys. wyników i 20 stron. Przewertowałem wszystkie i mojej strony nie znalazłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta