Skocz do zawartości
kokin

Ile na początek?

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie napiszecie 1/10 ceny samochodu :) Ile na reklamę min. trzeba przeznaczyć otwierając e-sklep? Wiadomo, że bez reklamy sklep nie istnieje, jaki jest więc koszt zaistnienia i potem funkcjonowania w sieci. Każdy pyta o cenę sklepu, towaru itp. a reklama?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dłuższy temat, bo tak naprawdę wszystko zależy od asortymentu.

Ale wiadomo, na początku - prawa kolumna google, Inwestujesz tyle ile uważasz, im więcej tym większe zwroty.

W mojej branży (bielizna) pełny koszyk jest średnio co 200 wizyt. Trzeba sobie przekalkulować ile jesteś w stanie wydać na klik. Niestety nie mam dany o innych branżach.

Ogólnie trudny temat, właśnie zważywszy na branżę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Vivaldi - u Ciebie pełny koszyk co 200 kliknięć, ale na przykład u mnie co 500 powiedzmy (tak strzelam, bo nawet nie analizowalem). Ale w tym wypadku - jeżeli chodzi o branże - u Ciebie pełny koszyk będzie za 1k MAX chyba (no bo ile na bielizne można przeznaczyć?), a u mnie nawet do 10k dojdzie. Więc to też takie gdybanie. Tak jak mówisz, zależy wszystko od branży i tego czy ludzie tego potrzebują. Zainwestuj w reklame w AdWordsie - chyba najprostsza i najlepsza reklama - oczywiście pozycjonowanie się tez pomaga ;)

A reklamy lokalne też Cie interesują ? Zainwestuj w reklame w gazetce okręgowej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok. Branża to kosmetyki naturalne. Zatem proponujecie żeby na początek w AdWors wysupłać powiedzmy tysiąc złotych i przeliczyć stosunek kliknięć do zakupów. Potem zobaczyć czy to się opłaca - jeśli tak to zainwestować powiedzmy 5 tys.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja bardziej przyjrzał bym się konkurenci i sprawdził gdzie są i skąd pozyskują ruch

kliki z samych googli nie koniecznie przekładają się na realizację koszyka, czasami kliki pozyskiwane z porównywarek czy branżowych stron mają lepszy stosunek odwiedzin do realizacji koszyka.

Generalnie na początek adsense i odpowiednia konfiguracja a sam będziesz wiedział skąd masz największy ruch i największą realizacje koszyków

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Generalnie na początek adsense i odpowiednia konfiguracja a sam będziesz wiedział skąd masz największy ruch i największą realizacje koszyków

A co rozumiesz pod pojęciem "odpowiednia konfiguracja?"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta