Skocz do zawartości
karolcia

Dostawcy a Sposób wysyłki

Rekomendowane odpowiedzi

Może to banalnie proste ale mam pytanie jaka jest różnica między KATALOG/DOSTAWCY a WYSYŁKA/SPOSÓB DOSTAWY w prescie 1.5.4.1. Mam wprowadzone w sposobie dostawy Pocztę, odbiór osobisty itp. a w dostawcach po instalacji nic nie ruszałam. po testowych zakupach widzę że w wyborze dostawy przy zakupie towaru wyświetlają się poczta, odbiór itp. więc co ma konfiguracja dostawców do późniejszych zakupów. Wiem, że to może być śmieszne pytanie ale czy ktoś może to wytłumaczyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

chyba KATALOG->DOSTAWCY

Nie bardzo rozumiem skąd pomysł, że DOSTAWCY i SPOSOBY DOSTAWY to to samo albo chociaż coś zbliżonego?

DOSTAWCY-> są to firmy od których kupujesz towar

Czyli PRODUCENT->DOSTAWCA->SKLEP

Nie ma to nic wspólnego ze sposobami dostawy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak katalog->dostawcy.

Właśnie dlatego zadałam to pytanie bo nigdzie konkretnie nie ma tego wyjaśnionego. Czyli dostawców nie ma potrzeby konfigurować bo to tylko do własnej wiadomości?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi sie że w celach dodatkowego zarządzania magazynem :)

Wyobraź sobie że masz w sklepie produkty firmy Nike ale Twoim dostawcą jest inna firma nazwijmy ją krzak. Ale przy okazji inne produkty firmy NIKE dostarcza Ci firma DużyKrzak. To żebyś mogła się zorientować od kogo co masz ustalasz sobie co dostałaś od firmy krzak i od firmy DużyKrzak i masz porządek w papierach ;)

To są moję przypuszczenia, nie uzywam tego, ale chwile pomyślałem po co to może być

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta