Skocz do zawartości

Zdjęcie

Integracja Prestashop z Allegro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ja_Pedro

ja_Pedro

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 18:18

Temat integracji prestashop z Allegro, a tym bardziej prestashop 1.5 (która to mnie właśnie interesuje) to z tego co zauważyłem temat tabu. Nikt nic nie wie, nikt nic w tym kierunku nie robi, nic nie wiadomo, nic się nie dzieje. Sam interesuję się tym tematem już od mniej-więcej pół roku i na przestrzeni tego czasu nie wiele się zmieniło. Dziwi mnie to, ponieważ jak wiadomo Allegro jest czołowym portalem "aukcyjnym" w Polsce i brak konkretów dotyczących integracji zakrawa o pomstę do nieba. Bardzo bym prosił o jakieś konkretne informacje w tym kierunku:
Kto ma takowy moduł i skąd,
Jak ten moduł mu się sprawuje,
Czy warto go zakupić/pobrać/zlecić/itp
Ile kosztuje i czemu tak drogo (:P)

Generalnie wszystkie przydatne podpowiedzi się przydadzą.
Sam osobiście próbowałem skonfigurować darmowy moduł jballegro (http://jbator.pl/all...prestashop.html) na potrzebę Prestashop 1.5, niestety bez powodzenia oraz próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat Integracji z Allegro wersja PRO ver.3 (http://addonspresta.... ... a-pro.html) również bez większych sukcesów.
Proszę każdego, kto ma na ten temat jakąś wiedzę o przyłączenie się do dyskusji, gdyż nie ukrywając dla każdego szanującego się małego przedsiębiorcy i użytkownika Prestashop taka integracja jest po prostu NIEZBĘDNA.
Pozdrawiam!

#2 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1442 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 22 lipiec 2013 - 18:50

ja_Pedro: Z góry przepraszam, że wypowiadam się nie na temat, ale stanowczo nie zgadzam się z Tobą na temat:

dla każdego szanującego się małego przedsiębiorcy i użytkownika Prestashop taka integracja jest po prostu NIEZBĘDNA

Albo budujemy własną markę albo promujemy w/w "portal aukcyjny".
Po co hosting? Po co ludzie od utrzymania ruchu? Po co ruchy w promowaniu własnego sklepu, własnej marki?
Przecież jest w/w który już pięknie psuje rynek i wyznacza nic nie warte standardy.

Ilu jest przedsiębiorców którzy na w/w mają takie same ceny jak u siebie na PS? Czyżby w/w nie brał prowizji od sprzedaży. A skoro tak, to co myśli Klient/ Konsument który wchodzi na sklep i widzi te same ceny co na w/w portalu?

Uważam, że (choć jest to moje prywatne i subiektywne odczucie) jak ktoś chce integracji PS z w/w to niech daruje sobie koszty posiadania PS i zostanie przy w/w. Chciałbym również dodać, że to nie jest atak na Ciebie a wyłącznie moje odczucie. :)
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#3 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4212 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 22 lipiec 2013 - 19:32

raczej nie jest niezbędna a powiedział bym, że jest generalnie nie potrzebna po co komu sklep skoro i tak chce sprzedawać na allegro? tu chyba raczej chodzi bardziej o lenistwo i swojego rodzaju zautomatyzowanie procesu wystawiani aukcji......... nic więcej No moze chodzi o promocję sklepu i pozyskanie nowych klientów licząc na to, że jak kupi na allegro to może przyjdzie do sklepu i też w sklepie kupi............no to raczej między bajki można włożyć............ludzie z natury są leniwi ;) więc zapewne i tak pozostaną przy allegro efektywność takiego "marzenia" jest w granicach 1,5-3% i to optymistycznie licząc. w sumie są lepsze sposoby na wydanie tych paruset złotych

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#4 PrestaS

PrestaS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • LocationZielona Góra / Kraków

Napisano 22 lipiec 2013 - 19:57