Skocz do zawartości
ja_Pedro

Integracja Prestashop z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Temat integracji prestashop z Allegro, a tym bardziej prestashop 1.5 (która to mnie właśnie interesuje) to z tego co zauważyłem temat tabu. Nikt nic nie wie, nikt nic w tym kierunku nie robi, nic nie wiadomo, nic się nie dzieje. Sam interesuję się tym tematem już od mniej-więcej pół roku i na przestrzeni tego czasu nie wiele się zmieniło. Dziwi mnie to, ponieważ jak wiadomo Allegro jest czołowym portalem "aukcyjnym" w Polsce i brak konkretów dotyczących integracji zakrawa o pomstę do nieba. Bardzo bym prosił o jakieś konkretne informacje w tym kierunku:

Kto ma takowy moduł i skąd,

Jak ten moduł mu się sprawuje,

Czy warto go zakupić/pobrać/zlecić/itp

Ile kosztuje i czemu tak drogo (:P)

Generalnie wszystkie przydatne podpowiedzi się przydadzą.

Sam osobiście próbowałem skonfigurować darmowy moduł jballegro (http://jbator.pl/allegro-prestashop.html) na potrzebę Prestashop 1.5, niestety bez powodzenia oraz próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat Integracji z Allegro wersja PRO ver.3 (http://addonspresta.com/pl/prestashop-i ... a-pro.html) również bez większych sukcesów.

Proszę każdego, kto ma na ten temat jakąś wiedzę o przyłączenie się do dyskusji, gdyż nie ukrywając dla każdego szanującego się małego przedsiębiorcy i użytkownika Prestashop taka integracja jest po prostu NIEZBĘDNA.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja_Pedro: Z góry przepraszam, że wypowiadam się nie na temat, ale stanowczo nie zgadzam się z Tobą na temat:

dla każdego szanującego się małego przedsiębiorcy i użytkownika Prestashop taka integracja jest po prostu NIEZBĘDNA

Albo budujemy własną markę albo promujemy w/w "portal aukcyjny".

Po co hosting? Po co ludzie od utrzymania ruchu? Po co ruchy w promowaniu własnego sklepu, własnej marki?

Przecież jest w/w który już pięknie psuje rynek i wyznacza nic nie warte standardy.

Ilu jest przedsiębiorców którzy na w/w mają takie same ceny jak u siebie na PS? Czyżby w/w nie brał prowizji od sprzedaży. A skoro tak, to co myśli Klient/ Konsument który wchodzi na sklep i widzi te same ceny co na w/w portalu?

Uważam, że (choć jest to moje prywatne i subiektywne odczucie) jak ktoś chce integracji PS z w/w to niech daruje sobie koszty posiadania PS i zostanie przy w/w. Chciałbym również dodać, że to nie jest atak na Ciebie a wyłącznie moje odczucie. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

raczej nie jest niezbędna a powiedział bym, że jest generalnie nie potrzebna

po co komu sklep skoro i tak chce sprzedawać na allegro?

tu chyba raczej chodzi bardziej o lenistwo i swojego rodzaju zautomatyzowanie procesu wystawiani aukcji......... nic więcej

No moze chodzi o promocję sklepu i pozyskanie nowych klientów licząc na to, że jak kupi na allegro to może przyjdzie do sklepu i też w sklepie kupi............no to raczej między bajki można włożyć............ludzie z natury są leniwi ;) więc zapewne i tak pozostaną przy allegro

efektywność takiego "marzenia" jest w granicach 1,5-3% i to optymistycznie licząc.

w sumie są lepsze sposoby na wydanie tych paruset złotych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta