Skocz do zawartości
KrisuRz

Moduł płatność przy odbiorze za dodatkową opłatą

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję modułu płatność przy odbiorze za dodatkową opłatą. Czy krążą w sieci takie darmowe moduł czy muszę zapłacić za taki moduł jak ten: http://prestadev.pl/pl/home/8-modul-pla ... plata.html

Czy może lepiej zrobić to przez moduł ship2pay, że np przy wyborze platności - pobranie to wyskoczy mi np Kurier z droższą opcja przesyłki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym się bał temu człowiekowi z PrestaDev zlecić wykonanie formuły na tabliczkę mnożenia w Excelu!

W pośpiechu kupiłem ten moduł płatność przy odbiorze za dodatkową opłatą w PrestaDev. Moduł umożliwia tylko dodanie stałej opłaty za pobranie. W opcjach ma też opłatę jako procent kwoty pobrania, tylko że wówczas w podsumowaniu zamówienia panuje chaos, bo kwota dodatkowej opłaty dodawana jest do sumarycznej wartości produktów, jeszcze przed dodaniem kosztów przesyłki, tak że klienci nie będą wiedzieć o co chodzi. W fakturze proforma przy opcji naliczania procentowego opłaty panuje totalny chaos.

Moduł nie umożliwia naliczania dodatkowej opłaty za pobranie tak jak robią to wszyscy znani mi przewoźnicy - płaci się opłatę procentową od kwoty pobrania, ale nie mniej niż określona minimalna opłata za usługę pobrania. Moim zdaniem każdy moduł "pobranie przy odbiorze za dodatkową opłatą" powinien mieć taką opcję, skoro to jest podstawowa metoda naliczania tej opłaty przez przewoźników. Bez tej opcji ludzie powinni się wstydzić brać złotówkę za taki moduł.

Moduł ten zawiera nawet błąd ortograficzny w tłumaczeniu - kurjer zamiast kurier (ale to akurat można samemu poprawić w opcjach tłumaczenia).

Jak zwróciłem uwagę na błędy i niedoróbki w tym module, to mnie Patryk Marek poprosił o DANE LOGOWANIA DO FTP, aby mógł to sprawdzić!!! Dobrze że nie poprosił o dane logowania do mojego konta bankowego.

Potem napisał, że zrobi poprawki i prześle mi poprawiony moduł, a jeśli się nie uda, to zwróci pieniądze. Owszem, przesłał nowy plik z tym modułem ze zmienioną nazwą pliku. W samym module nie stwierdziłem żadnych zmian, nawet tego błędu ortograficznego nie raczył poprawić. Za opcję procentowego liczenia opłaty z uwzględnieniem opłaty minimalnej człowiek zażądał 100 zł - cytuję: "Za napisanie takich modyfikacji dodatkowo chcę 100zł".

No i stwierdził, że moduł jest zgodny z opisem w jego sklepie - troszkę tak jakby producent aut w specyfikacji zamieścił info, że auta ma cztery biegi, a w rzeczywistości było 5 biegów, przy czym na piątym biegu wszystko by klekotało tak, że nie dałoby się wysiedzieć w aucie.

No i jeszcze w ostatnim mailu poprosił mnie o dane do rachunku, jakbym nie podał tych danych przy zamówieniu!!!

Czy ktoś używa tego płatnego modułu http://addons.prestashop.com/en/payment ... h-fee.html i może napisać jak się sprawuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie tylko darmowe ;)

Na przykład p.Patryk Marek z prestadev.pl ukradł nasze modułu np Facebook slider lekko je zmodyfikował aby wskazywały na jego autorstwo i sprzedawał jako swoje ;) - i najlepsze jest to, że w ramach "zakupu kontrolowanego" kupiliśmy od niego nasz moduł ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich forumowiczów...

Wlasnie jestem po korespondencji z P. Patrykiem Markiem odnosnie wlasniego tego modułu oraz modułu newsletter PRO.

Nie wspominajac o jego kosmicznych cenach, nie wiem jak ten człowiek z takim bezczelnym i aroganckim charakterem prowadzi sklep.

Ponizej korespondencja.

P. Patryk Marek na niebiesko.

Ja na czarno

Witam!

Pisze w sprawie modułu platnosci przy odbiorze za dodatkowa oplata.
Potrzebuje to miedzy innymi do opcji dostawy poraniowej oraz dostawy do punktu poczty polskiej,z tym ze przy odbiorze w punkcie kwota jest pomniejszona o kilka zł. Czy jest mozliwosc rowniez pomniejszenia kwoty?
I chcialbym tez wdrozyc moduł platnosci przelewy24 aczkolwiek chcialbym tam dodac rowniez dodatkowa oplate ktora pobiera Payu, czyli tak jak ma Pan u siebie z Payu.

Mogę dostosować moduł płatności pobraniowej koszt dodatkowy to 100zł, co do przelewy24 to kosztu nie podam bowiem iż moduł się zmienił pod preste 1.6 i nie mam gotowej tej opcji ja liczę 25zł za godzinne może wyjść 4 lub 8 godzin by to zrobić.

Chce to pod preste 1.5 :)

To podziekuje i kupie gotowy za 160  :)

Ale co gotowy  kupisz ?

Bardzo przepraszam, ale nie przypominam sobie, byśmy przeszli na "Ty"... 
Gotowy moduł z moimi wymaganiami jest na oficjalnej stronie Prestashopu za 30euro =ok. 125 zł.
( Moze na niego naskoczylem, aczkolwiek wymagam kultury w obydwie strony a nie znam się kompletnie z tym człowiekiem, wiec dla mnie jest takie cos niedopuszczalne w biznesie )

To po co głowę zawracasz, i przepraszam najmocniej iż uraziłem SZANOWNEGO PANA.

Chyba jednak całkowicie podziekuje i zrezygnuje z zakupów...

Jak chcesz, widzę iż Pan wstał dziś nie ta noga co trzeba, życzę miłego dnia.

To chyba widać, że Pan wstał nie tą nogą :) 
Troszkę więcej kultury.

Zostawiam to bez komentarza i nikomu nie polecam usług tego dzieciaka... Bynajmniej jego charakter świadczy o tym, że nie jestem nikim, kogo można wziąć na poważnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przedstawiam fragment korespondencji z p. Patrykiem Markiem z PrestaDev. Sami możecie ocenić. Dla mnie to wyłudzacz, krętacz, zero profesjonalizmu.
Poprawki które inni wprowadzają 'na poczekaniu' lub podają instrukcję jak to zrobić samemu pan... zobaczcie sami.
Plus bezczelne odzywki, teksty na "ty" itp.

P.S.

Problem dotyczył dodania informacji z modułu Faktura lub Paragon w mailu wysyłanego przy zamówieniu do obsługi sklepu. PS to coś co dopiero poznaję dlatego troszkę mi zajęło zanim to znalazłem i zmodyfikowałem sam.

Piotr Ł

OK teraz klient widzi jaki wybrał dokument sprzedaży.

A co należy zrobić by również było widać w mailu wysyłanym do obsługi sklepu?

Patryk Marek

Zlecic dopisanie tego mi koszt to 50 zl

Piotr Ł

Czyli jednak ludzie z forum mają racje....

Chciał pan ode mnie wyłudzić 50zł za wklejenie "<br /><br /><span style="color:#333"><strong>Dokument sprzedaży:</strong></span> {faktura_paragon}" ????????

Wstyd!

Patryk Marek

Tak ja swój czas cenie a co ludzie na forum piszą to mnie nie interesuje kompletnie, jak sam potrafisz to po co komuś głowę zawracasz. 

A co do mailalerts to tam trzeba jeszcze główny php poprawić a nie tylko wkleić linijki do szablonu.

Patryk Marek

Tka na marginesie koleś w stanach presto-changeo bierze 100 USD za godzinne skoro Ci moje 50zł nie odpowiada to przykro mi.

Piotr Ł

CTRL+C, CTRL+V nie jest warte 50zł, tym bardziej krótka instrukcja, bo by wystarczyła.

To powinna być zwykła uprzejmość i po prostu dodanie update do modułu, ale widzę że pan tego nie rozumie.

Mam do czynienia z wieloma programistami wykonawcami prowadzącymi podobną działalność jak pan. Pan natomiast raczej nie ma takiej styczności z ludźmi po fachu.

Zresztą nic dziwnego, dla nich pańskie zachowanie jest tak samo zaskakujące jak dla mnie.

A jeśli pana nie obchodzą opinie pańskich klientów to przynajmniej proszę zachować resztki szacunku.

Bo po prostu jest pan arogancki i bezczelny.

Za godzinę pracy zapłacił bym 50zł.

Patryk Marek

Ok przyjąłem do wiadomości proszę przestać kupować ode mnie moduły skoro jest pan nie zadowolony i po problemie, proszę się zacząć kontaktowych z ludźmi po fachu których pan uważa za nie aroganckich i bezczelnych pozdrawiam.

Miałem wcześniej jeszcze jeden przebój z p Patrykiem Markiem ale to może kiedy indziej, teraz nie mam czasu.
Tamta sytuacja dotyczyła modułu "Moduł dostawy bazujacy na odległości dla PrestaShop 1.5.x oraz 1.6.x".
Ogólnie również chciał wyłudzić dodatkowe opłaty itp.
ODRADZAM!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@jedi nie znam tego gościa Patryk Marek i nie zamierzam tutaj nikogo bronić, jednak opisz swoją drugą sytuacje ponieważ pierwszą widze tak:

zgłaszasz się do dewelopera po wycenę on ją robi, a ty masz pretensję że deweloper chce zarobić no przecież inni robią to darmo, to tak samo jakbyś miał sklep z cukierkami przyszedł by do ciebie klient i powiedział że na drugim końcu miasta jakaś firma robi sobie promocję i rozdaje cukierki więc i ty masz dać za darmo klientowi cukierki.

Sorry ale tak to widze więc jak możesz to opisz drugą sytuację.

P.S chyba że tak jest u ciebie  w sklepie jak w opisanej sytuacji to podrzuć linka z chęcią cos sobie gratis wybiorę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. http://www.onepagecheckoutps.com/  <-- ten moduł musiał przejść kilka przeróbek by działał poprawnie z moimi ustawieniami sklepu. Ustawienia z czystej presty, nie żadne dodatki obce itp. Nie robili żadnego problemu i poprawiali aż działał poprawnie.

2. Od pana Patryka Marka zakupiłem moduł "Moduł dostawy bazujacy na odległości" który również wymagał poprawki by działał poprawnie z moimi ustawieniami. Przez 2 miesiące zwodził mnie że już jutro się do tego zabiera i poprawi moduł tak jak opisałem że wymaga poprawy. Po 2 miesiącach stwierdził że jednak jego moduł jest dobry i nie będzie niczego poprawiał bo jest w 100% kompatybilny. Co nie było prawdą i mu to wielokrotnie przedstawiałem że korzystałem TYLKO z funkcji dostępnych w czystej preście, dawałem mu za przykład również problem z OnePageCheckout.
Zarządał zapłaty za poprawki i koniec tematu.
Moduł nie był i nie jest w 100% kompatybilny.

Fakt że moje ustawienia w prescie nie są pewnie często spotykane i może problematyczne, ale wciąż zrobiłęm to korzystająć tylko i wyłącznie z możliwoći dostarczonych przez samą czystą PrestaShop.

Uważam że w obu przypadkach z tym panem, powinien to poprawić tak jak to zrobili panowe od modułu onepagecheckout.
Jeśli żądanie zapłaty od wklejenia jednej linijki kodu nie jest cwaniactwem i wyłudzaniem pieniędzy to widocznie mamy bardzo różne spojrzenia na świat.
I nie zgłosiłem się do niego o wycenę tylko po podpowiedź co zrobić, napisał by to w... ile? 30sec? I było by po temacie.
Ale widzę że nie tylko pan Patryk ma podobne podejście.

Może i jestem naiwny, ale w życiu bym nie zażądał zapłaty za takie coś i pierwszy raz się z tym spotkałem.

A sprawa z modułem koszt dostawy bazujący na odległości.... zostąłem oszukany i tyle. Nie mogę go użyć tak jak innych metod dotawy dostępnych w PrestaShop o czym byłem zapewniany że tak właśnie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uważam że w obu przypadkach z tym panem, powinien to poprawić tak jak to zrobili panowe od modułu onepagecheckout.

Wydaje mi się to w przypadku modułu dostawy jak najbardziej, ponieważ moduł był/jest niesprawny, natomiast odnośnie drugiego modułu to niby dlaczego? Chyba wiedziałeś co kupujesz, a to co chcesz to dodatkowa funkcja nie zawarta w specyfikacji modułu?

Jesli tak to tutaj nie masz racji, i sam wykazujesz się cwaniactwem żądając gratisów. Nie ważne czy to pierdułka czy nie, jest to funkcja dodatkowa więc i żadanie płatności jest uzasadnione a że kwota taka to już inna sprawa.

Idź do prawnika i spytaj się go o pierdułkę nie płacąc, przecież prawnik wie i dla niego to 10 sekund żeby ci odpowiedzieć, odpowie któryś za darmo?

Zauważyłem że żaden z deweloperów na forum sie nie chce tutaj więcej wypowiadać, wydaję mi się że poniekąd podzielają moje zdanie i każdy z nich ceni swój czas, z kilkoma z nich wymieniłem kilka wiadomośći na PW na tym i innych forach, kiedyś mi jeden napisał coś bardzo mądrego i za to szanuje osoby udzielające się na forum, a mianowićie napisał mi że: "wsparcie na PW jest odpłatne, jeśli chcesz darmowej pomocy załóż topic na forum jeśli znajdę wolną chwilę to ci pomogę".

Podsumowując swoją (już ostatnią w tym temacie) wypowiedź powiem że odnośnie modułu paragon/faktura nie masz racji, natomiast odnośnie drugiego modułu powinieneś rządać zwrotu kosztów i taki zwrot otrzymać.

Pozdrawiam i życzę większego szczęścia przy wyborze kolejnych modułów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żądałem i zostałem olany że mogę sobie zgłaszać sprawę gdzie chce on mi nic nie odda.

A porównanie z prawnikiem jest nie trafione w mojej opinii. Nie zagaduje do przypadkowego developera z którym nie mam żadnych interesów o poradę.

Bo idąc do prawnika, dogadujesz się z nim że za jakąś kwotę poprowadzi twoją sprawę (kupujesz moduł z funkcjami opisanymi). I w trakcie spotkań zadajesz mu pytanie nie związane z tą sprawą. Niech nawet chodzi o inną osobę.
Jestem pewien że prawnik odpowie/PORADZI nieodpłatnie co należy zrobić jeśli odpowiedź wymaga 1-2 zdań (podobny wymiar czasu).

To choćby dbanie o klienta na przyszłość.

Faktycznie może masz racje że to nie jest jego obowiązek.

Ale dla firmy uważam to za olbrzymią wadę o której ludzie powinni wiedzieć i nie podejmować z nim współpracy. W każdej innej branży jak na przykładzie prawnika było by podobnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta