Skocz do zawartości
wzr1one

Zmiana wartości w całej kolumnie phpMyAdmin

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie,

czy jest ktoś w stanie pomóc ?

Chciałbym zmienić wartości tylko w jednej kolumnie w bazie danych, nie wiedziałem gdzie to umieścić więc umieściłem w tym dziale. Mam jedną kolumne - z opisem produktu, i tylko to chciałbym zmienić. W tabeli ps_product_lang w kolumnie description. Jakaś podpowiedź ? Mały tutorial ? nawet na stronie jakiejś ? Za cholere nie wiem jak tego szukać w google

Dzięki za pomoc ! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro dotarłeś do nazwy kolumny i tabeli to jesteś o krok od zmiany :)

Zapewne robiłeś to w phpmyadmin. Jak masz wybrane pole description to klikasz na nie i edytujesz.

No chyba ze chodzi o jakaś hurtową zmianę, to już grubsza akcja bo trzeba pisać polecenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro dotarłeś do nazwy kolumny i tabeli to jesteś o krok od zmiany :)

Zapewne robiłeś to w phpmyadmin. Jak masz wybrane pole description to klikasz na nie i edytujesz.

No chyba ze chodzi o jakaś hurtową zmianę, to już grubsza akcja bo trzeba pisać polecenie.

No właśnie chodzi o hurtową zmianę i tu jest problem własnie.

Czy chodzi Ci o zmianę id_lang w całej tabeli? jeśli tak, napisz jaki id_lang potrzebujesz to podam tu zapytanie do bazy .

Własnie nie id_lang - tylko description , dwie/trzy kolumny dalej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tego jeszcze nie wiem dokładniej, ale prawdopodobnie to będzie jakiś link do obrazka w html aby wyświetlało, zamiast treści, ale to też zależy od szefa, aż to ustali co chce... jeżeli masz jakiś skrypt, podeślij mi, z miejscem na wstawienie swojej treści ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

.... potrzebuje wykonać Update kolumny reference w tabeli ps_product, nie mam niczego w niej wpisanego, więc potrzebuje aby każdy produkt który teraz mam miał reference 1, jak zapytanie utworzyć i jak je użyć ?

Mogę ci takie zapytanie do bazy zaraz podesłać, ale zastanów się dobrze co chcesz zrobić ??

nadać wszystkim to samo reference - czyli taki sam kod towaru ??

Na dzień dobry zwarjuje ci wyszukiwarka, która szuka również po kodzie produktu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie mam typowych produktów ;) to są meble kuchenne - do których mam konfigurator z Attribute Wizard Pro, a do nich kodu produktu nie mam przypisanego. Dochodzą mi do sklepu teraz lampki, mimośrody, transformatory itp, a nie chcę używać przy nich Attribute wizard pro, bo to bez sensu w tym momencie, wiec standard prestashopu wystarczy. Attribute Wizard Pro mogę użyć do wszystkich produktow/ do produktów jednego dostawcy/ do produktów o podobnym reference :)

Zapytanie już mam, także to już zostalo zrobione. A, dodam jeszcze, że wcześniej w ogole nie używałem reference ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy chodzi Ci o zmianę id_lang w całej tabeli? jeśli tak, napisz jaki id_lang potrzebujesz to podam tu zapytanie do bazy .

Cześć . Możesz podać tu ten wzór na zapytanie do bazy na zmianę seryjną id_lang w tabeli z wartości 6 na 2 ?

Będę wdzięczny, bo próbuje i mam error:

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '[value-2] WHERE 6' at line 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta