Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana wartości w całej kolumnie phpMyAdmin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 wzr1one

wzr1one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 05:52

Siemacie, czy jest ktoś w stanie pomóc ? Chciałbym zmienić wartości tylko w jednej kolumnie w bazie danych, nie wiedziałem gdzie to umieścić więc umieściłem w tym dziale. Mam jedną kolumne - z opisem produktu, i tylko to chciałbym zmienić. W tabeli ps_product_lang w kolumnie description. Jakaś podpowiedź ? Mały tutorial ? nawet na stronie jakiejś ? Za cholere nie wiem jak tego szukać w google Dzięki za pomoc ! ;)
  • gseanggarl, shousbart i osaoliv lubią to

#2 tyszek

tyszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • PrestaShop:1.5

Napisano 03 czerwiec 2013 - 10:59

Skoro dotarłeś do nazwy kolumny i tabeli to jesteś o krok od zmiany :) Zapewne robiłeś to w phpmyadmin. Jak masz wybrane pole description to klikasz na nie i edytujesz. No chyba ze chodzi o jakaś hurtową zmianę, to już grubsza akcja bo trzeba pisać polecenie.
  • gseanggarl, shousbart i osaoliv lubią to

#3 And63

And63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • LocationKraków
  • PrestaShop:1.4, 1.5, 1.6

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:04

Czy chodzi Ci o zmianę id_lang w całej tabeli? jeśli tak, napisz jaki id_lang potrzebujesz to podam tu zapytanie do bazy .
  • shousbart i osaoliv lubią to

#4 wzr1one

wzr1one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 05:30

Skoro dotarłeś do nazwy kolumny i tabeli to jesteś o krok od zmiany :)

Zapewne robiłeś to w phpmyadmin. Jak masz wybrane pole description to klikasz na nie i edytujesz.
No chyba ze chodzi o jakaś hurtową zmianę, to już grubsza akcja bo trzeba pisać polecenie.

No właśnie chodzi o hurtową zmianę i tu jest problem własnie.

Czy chodzi Ci o zmianę id_lang w całej tabeli? jeśli tak, napisz jaki id_lang potrzebujesz to podam tu zapytanie do bazy .

Własnie nie id_lang - tylko description , dwie/trzy kolumny dalej ;)
  • osaoliv lubi to

#5 And63

And63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • LocationKraków

Napisano 04 czerwiec 2013 - 08:40

Rozumiem, że wszystkim produktom chcesz hurtowo zmienić description? - jeśli tak to na jaką wartość?
  • osaoliv lubi to

#6 wzr1one

wzr1one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 10:35

tego jeszcze nie wiem dokładniej, ale prawdopodobnie to będzie jakiś link do obrazka w html aby wyświetlało, zamiast treści, ale to też zależy od szefa, aż to ustali co chce... jeżeli masz jakiś skrypt, podeślij mi, z miejscem na wstawienie swojej treści ;)

#7 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5065 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 04 czerwiec 2013 - 17:13

Prosty przykład: http://webmade.org/k... ... -mysql.php
  • osaoliv lubi to

#8 wzr1one

wzr1one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 09:29

Wracając do tematu - potrzebuje wykonać Update kolumny reference w tabeli ps_product, nie mam niczego w niej wpisanego, więc potrzebuje aby każdy produkt który teraz mam miał reference 1, jak zapytanie utworzyć i jak je użyć ?

#9 And63

And63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • LocationKraków

Napisano 20 czerwiec 2013 - 18:18

.... potrzebuje wykonać Update kolumny reference w tabeli ps_product, nie mam niczego w niej wpisanego, więc potrzebuje aby każdy produkt który teraz mam miał reference 1, jak zapytanie utworzyć i jak je użyć ?

Mogę ci takie zapytanie do bazy zaraz podesłać, ale zastanów się dobrze co chcesz zrobić ??
nadać wszystkim to samo reference - czyli taki sam kod towaru ??
Na dzień dobry zwarjuje ci wyszukiwarka, która szuka również po kodzie produktu...

#10 wzr1one

wzr1one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 05:08

Ja nie mam typowych produktów ;) to są meble kuchenne - do których mam konfigurator z Attribute Wizard Pro, a do nich kodu produktu nie mam przypisanego. Dochodzą mi do sklepu teraz lampki, mimośrody, transformatory itp, a nie chcę używać przy nich Attribute wizard pro, bo to bez sensu w tym momencie, wiec standard prestashopu wystarczy. Attribute Wizard Pro mogę użyć do wszystkich produktow/ do produktów jednego dostawcy/ do produktów o podobnym reference :) Zapytanie już mam, także to już zostalo zrobione. A, dodam jeszcze, że wcześniej w ogole nie używałem reference ;)

#11 davidmax

davidmax

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 20:39

Cześć . Możesz podać tu ten wzór na zapytanie do bazy na zmianę seryjną id_lang w tabeli z wartości 6 na 2 ?

Będę wdzięczny, bo próbuje i mam error:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '[value-2] WHERE 6' at line 1
  • shousbart lubi to

#12 And63

And63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • LocationKraków

Napisano 22 kwiecień 2014 - 05:19

wklej kod zapytania ok?
  • shousbart lubi to