Skocz do zawartości
hatrick

Nagłówki i alt'y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post.

Chcialbym sie zwrócić do Was z prośbą o kilka podpowiedzi. Do tej pory radziłem sobie natomiast przy nagłówkach i alt'ach zaginąłem w akcji.

Gdzie w prescie dodaje sie nagłówki H1,H2... Oraz ALT do obrazków? Jak to zrobic.

Przeczytałem również porady ircykk'a w tym temacie i wynika ze jest to ważna sprawa.

Poczytalem sporo na ten temat, ale jakoś tego nie ogarniam. Jak sprawdzalem różnymi narzedziami stronę to zawsze pojawia sie dodaj nagłówki i alty.

Proszę zerknijcie również na moją strone http://e-kaan.pl i i podpowiedzcie co mogę poprawić aby lepiej się pozycjonowała.

Z gory dziękuje za pomoc.

 

Uzywam prestashop 1.5.0.17

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Alty się wstawiają z automatu - jak dodajesz zdjęcie produktu.

H1 i pozostałe także.

Wszystko to jest w "gratisie" w PS.

 

Swoją droga co to za " różne narzędzia"?

 

Wpisz sobie frazy(!) do google words tool to będziesz wiedział jak konstruować krótki opis - bo jak na razie to masz źle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To oznacz ze jak dodaje np. Zdjecie produktu to mam zdjecie podpisac " bluzki dla dzieci"? Tylko ze ja tak robie, apojawia mi sie ze brak Alt. Co robie nie tak czy może zźle zrozumiałem?

 

Co do h1. Piszesz ze wstawiaja sie z automatu, tylko dlaczego u mnie sie nie wstawiły? Napisz proszę w którym momencie, one się wstawiają? Jak co robie?

 

Co do krotkich opisow to napisz cos wiecej. Co mi po narzedziu doboru słów kluczowych. Korzystalem z niego jak dobieralem frazy do sklepu, ale co to ma do tworzenia opisu. Rozwiń prosze ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To oznacz ze jak dodaje np. Zdjecie produktu to mam zdjecie podpisac " bluzki dla dzieci"?

Alt jest kopią nazwy produktu i jest dodawany z automatu do odpowiedniego pola w formularzu, Ty natomiast możesz wpisać co Ci się podoba.

 

Co do h1. Piszesz ze wstawiaja sie z automatu, tylko dlaczego u mnie sie nie wstawiły? Napisz proszę w którym momencie, one się wstawiają? Jak co robie?

O papier w dole...

klik: http://e-kaan.pl/index.php?id_product=4 ... &id_lang=6

Najedź myszką nad zdjęcie i policz do pięciu.... wyświetlił się alt? A więc jest...

 

Masz to pokazane w załącznikach.

 

Widziałeś by ktoś wpisywał frazę "poducha wielofunkcyjna"? To jak stworzyć kategorię o nazwie [różne]. Wpisz sobie poduszka i zobacz co zaproponuje góglownica.

post-136-1399570709,31_thumb.jpg

post-136-1399570709,38_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cierpliwość :)

 

Alty kumam, a gdzie są te wszystkie H1 h2 gdzie sie je dodaje? Albo inaczej jak co wpisuje to one się pojawią?

 

Jak sprawdziłem to dostałem takie info:

lość wystąpień nagłówka h1: 0

Ilość wystąpień nagłówka h2: 0

Ilość wystąpień nagłówka h3: 0

Ilość wystąpień nagłówka h4: 8

Categories

Koszyk

MENU

Polecane produkty

Informacje

Nasza oferta

Bądż na bieżąco

Kontakt

Ilość wystąpień nagłówka h5: 4

Sukienka turkusowa bombka

Pumpy turkusowe 3/4

Tunika w kwiatki

Tunika beżowa

Ilość wystąpień nagłówka h6: 0

 

Napisz proszę mi coś więcej bo chciałbym to poprawić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Alty kumam, a gdzie są te wszystkie H1 h2 gdzie sie je dodaje?

w templetce

 

Tak czytam ten temat i jedyna refleksja mnie nachodzi

 

próbujesz "walczyć" z czymś o czym nie masz pojęcia - gdzieś coś przeczytałeś gdzieś coś usłyszałeś

 

To wszystko o czym piszesz bierze się pod uwagę przy projektowaniu templetki

 

tu masz więcej o nagłówkach

 

http://adsecur.com/kompendium-seo/h1-h2-h3-naglowki-seo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

hatrick: Ale co Ty?! Sprawdzasz stronę główną? :) Sprawdź tę z produktem.

Poza tym Presta jest bardzo dobrze przemyślana jeśli chodzi o SEO. Ty zaś musisz tylko użyć odpowiednich fraz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Alty kumam, a gdzie są te wszystkie H1 h2 gdzie sie je dodaje?

w templetce

 

Tak czytam ten temat i jedyna refleksja mnie nachodzi

 

próbujesz "walczyć" z czymś o czym nie masz pojęcia - gdzieś coś przeczytałeś gdzieś coś usłyszałeś

 

To wszystko o czym piszesz bierze się pod uwagę przy projektowaniu templetki

 

tu masz więcej o nagłówkach

 

http://adsecur.com/kompendium-seo/h1-h2-h3-naglowki-seo

Nie mam pojęcia, ale jak to określiłeś staram się z tym "walczyć. Po to są takie fora aby można było zasięgnąć informacji od fachowców. Ty też pewnie kiedyś zaczynałeś i na pewno się z tym nie urodziłeś. Ale dziękuję za info.

 

Vivaldi Tobie również dziękuję za cierpliwość :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i niczego nie ma. Bardziej miałem na myśli to, że przy wgrywaniu zdjęć jest też opcja przypisania altów lub np. bierze alt z pierwszego tagu przypisanego do produktu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Alty się wstawiają z automatu - jak dodajesz zdjęcie produktu.

 

Nie- po prostu- nie. Moduł strony startowej- wstawiasz podlinkowane zdjęcia z rolloverem i gdzie Ci się wstawiają Alty z automatu? W każdym razie, np. Seo Quake, tego nie widzi :evil:

Dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O papier w dole...

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem i nie wyrywajcie zdań z kontekstu!

 

Nie- po prostu- nie. Moduł strony startowej- wstawiasz podlinkowane zdjęcia z rolloverem i gdzie Ci się wstawiają Alty z automatu?

Dziękujemy za informację, że chodzi o Moduł strony startowej! [/sarkazm]

A ten moduł strony startowej to skąd niby ma wiedzieć jaki alt tam wstawić?

 

D tego celu jest w edytorze button [dodaj/edytuj obraz] a po wciśnięciu tegoż masz:

URL obrazka:

Opis obrazka:

Tytuł:

 

Jak myślisz do czego to służy?

 

Zupełnie co innego jak dodajesz obrazek do produktu. Tam wstawia się z automatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O papier w dole...

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem i nie wyrywajcie zdań z kontekstu!

 

Nie- po prostu- nie. Moduł strony startowej- wstawiasz podlinkowane zdjęcia z rolloverem i gdzie Ci się wstawiają Alty z automatu?

Dziękujemy za informację, że chodzi o Moduł strony startowej! [/sarkazm]

A ten moduł strony startowej to skąd niby ma wiedzieć jaki alt tam wstawić?

 

D tego celu jest w edytorze button [dodaj/edytuj obraz] a po wciśnięciu tegoż masz:

URL obrazka:

Opis obrazka:

Tytuł:

 

Jak myślisz do czego to służy?

 

Zupełnie co innego jak dodajesz obrazek do produktu. Tam wstawia się z automatu.

Tak, z tym, że URL obrazka:

Opis obrazka:

Tytuł:

oczywiście są wypełnione... i w Panelu Adm. jak najbardziej są zapisane, a nawet pokazuje się dymek z opisem- tylko co z tego skoro użytkownicy i roboty wyszukiwarek, tego nie widzą- zresztą proszę sprawdzić samemu: http://piome.pl/. Przy "obrazku do produktu" też nie "wstawia się z automatu". Myślę, że jest to kwestia Ustawień- pewnie jakaś straszna duperela, ale nadal pozostaje pytanie, co to jest i gdzie się schowało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

no ale u ciebie ewidentnie jest uwalone pobieranie i wyświetlanie titli i altów

 

pomijam tu oczywiście śmietnik w headerze (description i keywords)

 

zapewne to efekt zabawy z rich snippetami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

no ale u ciebie ewidentnie jest uwalone pobieranie i wyświetlanie titli i altów

 

pomijam tu oczywiście śmietnik w headerze (description i keywords)

 

zapewne to efekt zabawy z rich snippetami

skoro tak mówisz, to pewnie tak jest....i co z tym fantem zrobić- czyli jak "odwalić", to co "uwalone" ? Keywords- nie ma wcale, a description też nie za bardzo mi się podoba. Poza tym jesli mówimy o sprawach "uwalonych", to jeszcze co nieco by się znalazło, choćby- czas otwierania strony powyżej 8s.- niby skandalu nie ma, ale mój drugi sklep- nie na Preście- otwiera się w 2 s. i to mi się bardziej podoba, poza tym coś jest nie tak z "Tłumaczeniami", ale na razie nie czas na to. Póki co chcę zwalczyć problem altów i titli. Czekam na niskobudżetowe ;) propozycje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

no ale u ciebie ewidentnie jest uwalone pobieranie i wyświetlanie titli i altów

 

pomijam tu oczywiście śmietnik w headerze (description i keywords)

 

zapewne to efekt zabawy z rich snippetami

skoro tak mówisz, to pewnie tak jest....i co z tym fantem zrobić- czyli jak "odwalić", to co "uwalone" ? [...] Czekam na niskobudżetowe ;) propozycje
Uwalone, tzn, że zabrał się za coś ktoś, kto nie miał o tym zielonego pojęcia i efekt jest taki jaki jest.

Niestety prawda jest taka, że kto "tańo" płaci ten płaci dwa razy.

W twoim przypadku zgłoś się do tego kto spaprał - niech naprawia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Niestety prawda jest taka, że kto "tańo" płaci ten płaci dwa razy." :D

Pewnie byś się mocno kolego zdziwił, jak "droga" firma przy tym grzebała i się nie- dogrzebała. Niech tam- powiem tylko, że centralę mają w Poznaniu, ale są też w Bydgoszczy :mrgreen: Ale ten etap, mam już za sobą i teraz szukam kogoś, kto rzeczywiście wie, a i jeszcze- nie interesują mnie podpowiedzi typu, żeby poszukać sobie przy pomocy Google, albo "jak można tego nie wiedzieć"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to skoro to "firma" to masz umowę i wiesz, że można tę firmę pozwać. Choć po tym, że nie podajesz jej nazwy to prawda leży zupełnie gdzie indziej.

A "drogo" i "tańo" to pojęcia względne, choć przyznać muszę, że graficznie jest to zrobione okropnie.

 

I najważniejsze. Poprawianie po partaczach to najgorsze i najdroższe dla inwestora rozwiązanie. Zastanów się czy nie lepiej/szybciej będzie to oprzeć o działającą defaultową templatkę. Dostosowanie jej do Twojego "projektu graficznego" to godzina roboty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to skoro to "firma" to masz umowę i wiesz, że można tę firmę pozwać. Choć po tym, że nie podajesz jej nazwy to prawda leży zupełnie gdzie indziej.

A "drogo" i "tańo" to pojęcia względne, choć przyznać muszę, że graficznie jest to zrobione okropnie.

 

I najważniejsze. Poprawianie po partaczach to najgorsze i najdroższe dla inwestora rozwiązanie. Zastanów się czy nie lepiej/szybciej będzie to oprzeć o działającą defaultową templatkę. Dostosowanie jej do Twojego "projektu graficznego" to godzina roboty.

Skoro, jesteś taki niedomyślny, to kolega Tler- post niżej, podał Ci dokładnie nazwę tej firmy :mrgreen: Ja tam, nie będę sobie nimi, brudził ust. Nie zgadzam się z tym, "że graficznie jest to zrobione okropnie." Dywagacje w rodzaju "Poprawianie po partaczach to najgorsze i najdroższe dla inwestora rozwiązanie." , to też może nie w tym miejscu. Przypominam- staram się rozwiązać problem z altami i title

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro, jesteś taki niedomyślny, to kolega Tler- post niżej, podał Ci dokładnie nazwę tej firmy :mrgreen: Ja tam, nie będę sobie nimi, brudził ust.

Ano widzisz, nie mam obowiązku znać różnorakich "fahofcóf" po których trzeba poprawiać.

 

Nie zgadzam się z tym

Masz do tego pełne prawo. Ja wyraziłem własne (subiektywne) odczucia. Kropka.

 

Przypominam- staram się rozwiązać problem z altami i title

 

Wydawało mi się, iż podałem dwie możliwości;

- poprawiają partacze,

- ktoś wykonuje usługę od zera.

 

Uważasz, że komuś będzie chciało się analizować kod co zostało usunięte/nieumiejętnie zmienione gdy Inwestor rozważa "propozycje ;) niskobudżetowe" - nie sądzę.

 

Ile wynosi budżet na "poprawki"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×