Skocz do zawartości
wzr1one

Dodanie checkboxa z akceptacją regulaminu przy rejestracji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam Prestashop 1.5.3.0.

Mam problem, dodałem kod wg wskazówek, checkbox się oczywiście pojawia, jest wymagany, ale jak kliknę "rejestruj", to presta zwraca błąd: "Jest 1 błąd. Wystąpił błąd podczas tworzenia Twojego konta."

Dodałem 1 raz w pliku order-opc-new-account.tpl oraz w pliku authentication.tpl 2 razy przed if'em z newsletterem

<p class="checkbox" >
               <input type="checkbox"name="zgoda" id="zgoda" value="1"  />
               [sup]*[/sup]
               <label for="zgoda">{l s='Terms'}</label>
            </p>

następnie dodałem w customer.php w klasie CustomerCore

/** @var boolean zgoda */
   public       $zgoda;

następnie w customer.php po

'fields' =>array(
dodałem

'zgoda' => array('type' => self::TYPE_BOOL, 'validate' => 'isBool', 'required' => true, 'size' =>32),
Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ekstra robota

Mógłby ktoś wrzucić już całkowicie poprawione pliki od modułu Blok Ochrona danych osobowych ?. Chodzi mi o ustawienie zaakceptowanego od razu checkboxa i wstawione dodatkowe pole na akceptację newslettera. Jestem początkującym jeżeli chodzi o preste i nie chce czegoś naknocić :D .

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi o ustawienie zaakceptowanego od razu checkboxa

primo - jest to niegodne z prawem

voto - to nie w tym module - chyba, że dopiszesz sobie obsługę newslettera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, 

Szukałem czegoś takiego do sklepu i chciałbym podziękować Mistrzowi za pomoc :) 

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale niestety modyfikacja powoduje błąd w preście. Blokuje możliwość edycji danych przez administratora - przy próbie zapisu wyskakuje błąd : pole zgoda jest wymagane. 

Druga zmiana, bardziej zauważalna jest przy zalogowaniu się klienta i kliknięciu moje informacje osobiste - nie wyświetla się strona tylko kawał kodu z danymi i linijka na końcu 

(Customer -> zgoda is empty)

To dzieje się u wszystkich klientów - tych którzy zaznaczyli pole ze zgodą i tych zarejestrowanych przed wprowadzeniem zmiany. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy edycji danych przez administratora? Co muszę zmienić żeby przy edycji się zapisywało? Checkbox? 

Dodałem do bazy danych w ps_customer kolumne zgoda i teraz nie wysypuje błędu jak się kliknie w moje informacje osobiste i nawet można edytować dane :)

Rozumiem że po dodaniu tego kodu i zaznaczeniu przez klienta że zgadza się na warunki, w bazie danych pod polem zgoda będzie wartość 1? Na chwile obecną wszyscy klienci mają wartość 0 - ustawiać domyślnie 1 czy zostawić tak jak teraz (brak wartości) - chyba na jedno wychodzi? 

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Interesuje mnie dodanie dodatkowego checkboxa wymaganego przy składaniu zamówienia. Udało mi się dojść, że jest to w pliku order-carrier.tpl. I doszedłem, jak wstawić tego checkboxa. Ale nie wiem jak zrobić żeby pole było wymagane, przy przejściu do następnego kroku zamówienia, czyli płatności.

Czy jest mi w stanie ktoś pomóc / doradzić?

Dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz wyedytować plik order-opc.js

Tam wstawić obsługę dla nowego checkboxa czyli dopisać do if w funkcji updatePaymentMethodsDisplay

i dopisać by wykrywał w niego kliknięcie > przy komentarzu "Term Of Service (TOS)" masz to zrobione dla tego pierwszego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Odkurzę trochę stary już dość temat. Mam sklep uruchomiony na na wersji 1.7 i próbuje dorobić tego checkbox-a wymaganego przy rejestracji. Podopisywałem do customer.php wszystko co należy, natomiast nigdzie nie mogę znaleźć pliku w którym mógłbym dodać tego checkboxa do wyświetlanego formularza rejestracyjnego, i dodatkowo chciałbym jeszcze usunąć pole w którym wpisuje się datę urodzenia.

Będę wdzięczny jeżeli ktoś byłby w stanie podpowiedzieć mi w którym miejscu mogę to znaleźć

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta