Skocz do zawartości
ircykk

Moduł płatności transferuj.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Szybcy i wściekli... Moje zgłoszenie n/t błędu było pół roku temu.Póki co ich metody: kopiuj wklej nasz numer konta i przelej nam a my zrobimy przelew do sprzedawcy jest zwykłym pośrednictwem i nie ma nic wspólnego z prawdziwymi płatnościami online gdzie wszystkie pola są już wypełnione.A żeby było śmieszniej, po analizie pierwszych czterech linijek kodu, moduł będzie działać tylko na PS od 1.3 wzwyż.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jaki serwis polecacie do platnosci na PS 1.4?Zainstalowalem transferuj.pl, bo biora tylko 1% i instalacja byla szybka i prosta. Dopiero testujac ze zdumieniem zobaczylem, ze to jest jakas lipa, trzeba recznei wkleic adres, i za to biora kase...platnosci.pl mi sie sypie na PS 1.4, w dodatku biora 2,9% +30gr jesli dobrze pamietam, czyli od 1000 zł 30 zł. To calkiem sporo... O platnosci24.pl tez czytalem rozne opinie... Chodzi mi glownie, zeby to sprawnie działało na 1.4, no i pytam tych bardziej doswiadczonych ze wspolpracy, jak to dziala w praktyce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na chwilę obecną współpracuje z platnosci.pl i nie zamierzam nic zmieniać. 3% mnie nie boli bo sklep ma zarabiać i kropka. 1.4 się do handlu jeszcze na chwilę obecną nie nadaje. Finale po 2-3 miesiącach jest dopiero ok. Zresztą wystarczy spojrzeć na rejestr błędów do poprawki. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mozesz opisac jak w platnosci.pl wyglada krok po kroku co sie dzieje po rozpoczeciu realizacji platnosci?Chodzi mi o moment wyjscia i powrotu do sklepu i jak to sie ma po strnie admina, maili itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Samo się dzieje.Klikasz kanał. Jeśli klikniesz na mbank to przenosi Ciebie do mbanku, wszystkie pola są już wypełnione, Ty tylko klikasz ok potem wbijasz kod z sms i powrót do sklepu.Jeśli kanał VISA to trzeba wprowadzić dane ręcznie - wiadomo czemu. Potem OK i powrót do sklepu.W PA: Najpierw zamówienie dostaje status [rozpoczęcie płatności]. A po autoryzacji [płatność zaakceptowana] i mail przychodzi na skrzynkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jaki serwis polecacie do platnosci na PS 1.4?Zainstalowalem transferuj.pl, bo biora tylko 1% i instalacja byla szybka i prosta. Dopiero testujac ze zdumieniem zobaczylem, ze to jest jakas lipa, trzeba recznei wkleic adres, i za to biora kase...platnosci.pl mi sie sypie na PS 1.4, w dodatku biora 2,9% +30gr jesli dobrze pamietam, czyli od 1000 zł 30 zł. To calkiem sporo... O platnosci24.pl tez czytalem rozne opinie... Chodzi mi glownie, zeby to sprawnie działało na 1.4, no i pytam tych bardziej doswiadczonych ze wspolpracy, jak to dziala w praktyce.

Używam od pól pół roku na 1.3 i nic nie muszę ręcznie wklejać teraz testowałem nową wersję modułu na 1.4 i też działa z automatu. Może coś źle instalujesz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie mowie o module, tylko o firmie transferuj.pl, chodzi mi o realizacje platnosci przez klienta. A moze mowimy o innej firmie? :)

ze strony transferuj.pl:

[zaloguj sie do swojego banku]

1. Z górnego menu wybierz zakładkę Przelewy

2. Z lewego menu Przelewy krajowe wybierz opcję Na rachunek obcy

3. Wypełnij formularz, który się pojawi korzystając z poniższych danych (metodą kopiuj-wklej)

Czyli cala funkcja tego systemu polega na pośredniczeniu w przelewie pieniędzy i pobieraniu prowizji, a dla klienta nie ma różnicy czy po zakupie i wyborze [przelew] wchodzi na stone swojego banku i wkleja dane sklepu, czy przez [transferuj.pl], gdzie musi zrobić dokładnie to samo tylko z innymi danymi.

Powiedz gdzie jakas jedna zaleta tego systemu? Trwa dluzej, kosztuje i denerwuje klienta, bo mysli ze bedzie szybciej i łatwiej, a tu nic z tego...

Taki system ma dzialac w ten sposob - daje wam prowizje, wy mi za to uprośćcie przelew - klient wybiera bank z ich strony i nic go nie musi interesowac - loguje sie, wchodzi od razu do przelewów, ma juz wszystko wypelnione, "klik" i transakcja zakonczona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie mowie o module, tylko o firmie transferuj.pl, chodzi mi o realizacje platnosci przez klienta. A moze mowimy o innej firmie? :)

ze strony transferuj.pl:

[zaloguj sie do swojego banku]

1. Z górnego menu wybierz zakładkę Przelewy

2. Z lewego menu Przelewy krajowe wybierz opcję Na rachunek obcy

3. Wypełnij formularz, który się pojawi korzystając z poniższych danych (metodą kopiuj-wklej)

Czyli cala funkcja tego systemu polega na pośredniczeniu w przelewie pieniędzy i pobieraniu prowizji, a dla klienta nie ma różnicy czy po zakupie i wyborze [przelew] wchodzi na stone swojego banku i wkleja dane sklepu, czy przez [transferuj.pl], gdzie musi zrobić dokładnie to samo tylko z innymi danymi.

Powiedz gdzie jakas jedna zaleta tego systemu? Trwa dluzej, kosztuje i denerwuje klienta, bo mysli ze bedzie szybciej i łatwiej, a tu nic z tego...

Taki system ma dzialac w ten sposob - daje wam prowizje, wy mi za to uprośćcie przelew - klient wybiera bank z ich strony i nic go nie musi interesowac - loguje sie, wchodzi od razu do przelewów, ma juz wszystko wypelnione, "klik" i transakcja zakonczona.

Mylisz przelew błyskawiczny z tradycyjnym. Transferuj jak platnosci.pl czy dotpay obsługują obydwa typy. W przypadku przelewu błyskawicznego nic nie wypełniasz, cała operacja wygląda tak samo jak w przypadku płatności.pl itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ircykk: Nie prawda. Zobacz sobie ich demo. Wygląda to tak, że trzeba był przekopiować bądź przepisać dane przelewu bankowego do odpowiednich rubryk - nic nie było wpisane w automacie - to sobie klient mógł sam zrobić - szybciej i bez płacenia prowizji c**j wie za co. A forma przelewu nie ma tu nic do rzeczy.

Ze strony transferuj.pl:

1. Z górnego menu wybierz Transakcje

2. Następnie z lewego menu Przelewy wybierz opcję Nowy przelew

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze, te 6 bankow co sie wypelnia w trybie automatycznym, od razu jest na 2.5% prowizji, wiec łaski nie ma.Po drugie, nie rozumiem, czemu reszta tak nie działa. Albo cos działa, albo nie. Jakos na allegro wszystkie banki maja automatyczne wpisywanie danych (na pewno ING którego tutaj nie ma), wiec nie widze powodu, zeby placac za usluge która tego nie udostepnia. Czy w platnosci.pl albo patnosci24 jest inaczej? Prosze o informacje....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że wywołałem ożywioną dyskusję :) Pojawiło się tu kilka różnych opinii i z niektórymi się zgadzam, niektóre jednak muszę sprostować na podstawie własnych obserwacji.

W platnosci.pl jest inaczej - wszystko jest wypełnione i nic nie trzeba kopiować-wklejać.

Nie prawda. Platnosci.pl po prostu stosują płaską stawkę, oraz nazywają wszystko "Płacę z ...", ale to tylko marketingowa ściema. W platnosci.pl jest obecnie dokładnie 21 metod platnosci (20 kanałów bankowych +karty), w tym ok 10 kanałów uzupełnianych automatycznie (reszta to kopiuj-wklej ze zwykłej tekstowej instrukcji).

Poniżej kilka screenów po wybraniu odpowiednich kanałów w platnosci.pl

"Płacę z BGŻ"

Dołączona grafika

"Płacę z Citibankiem":

Dołączona grafika

"Płacę z Deutsche Bankiem":

Dołączona grafika

"Płacę z Getin Bankiem":

Dołączona grafika

"Płacę z Kredyt Bankiem":

Dołączona grafika

"Płacę z Millenium":

Dołączona grafika

"Płacę z Polbankiem":

Dołączona grafika

"Płacę z Raiffeisen":

Dołączona grafika

Jak widać vivaldi jesteś robiony bez mydła za 3% przez ten afrykański serwis, który tak dzielnie bronisz :)

Tak na prawdę to platnosci.pl są "lepsze" tylko dlatego, że mają automatyczny kanał ING, który rzeczywiście jest popularny. Ale czy dla automatyzacji jednego kanału warto płacić 3x większą prowizję za całość... imo nie. Poza tym w transferuj.pl masz 38 metod płatności, czyli prawie 2 razy tyle co platnosciach, no a ludzie jednak korzystaja z takich banków jak Alior (sam z niego korzystam) i fajnie jest mieć zaksięgowany przelew online :)

Odnośnie samego modułu do prestashop 1.4 - to sprawdzałem i działa wszystko prawidłowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No widzisz... niewiedza kosztuje. Przepraszam więc wszystkich których nieumyślnie - bo z braku wiedzy - wprowadziłem w błąd.Z drugiej strony byłem robiony bez mydła przez pierwszy rok, bo ten 1% to:

3) Promocja obowiązuje przez 12 miesięcy od daty rejestracji firmy w serwisie Transferuj.pl lub do osiągnięcia 500 000,00 zł wpłat dla danej firmy zgodnie z pkt. 4 Regulaminu, w zależności które z tych zdarzeń nastąpi pierwsze.

Teraz płacę aż 1% więcej niż Ty (czyli 100zł więcej od obrotu 10000zł).I nikogo nie bronię (dzielnie). :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta