Skocz do zawartości
Mistrz Yoda

Prestashop a WDT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem ciekaw jak rozwiązaliście problem WDT, bo zakładam, że część użytkowników forum trochę eksportuje - do firm UE.

Chciałbym by jedna z grup Klientów miała na stałe przypisany VAT 0%.

Czy jest na to metoda w BO czy trzeba modyfikować core?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wystarczy, gdyż eksportując produkt detalicznie naliczam polski VAT, czyli 23% a sprzedając osobie w UE prowadzącej DG naliczam VAT w wysokości 0% z uwagi na przepisy WDT.

Stąd pytanie czy takowy mechanizm w BO istnieje, bo tak to będę chciał zlecić taką "karkołomną modyfikację".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to tu niestety wtopka bo taki mechanizm generalni nie istnieje ;) - VAT można globalnie naliczyć dla danego kraju.

Ale.......

można posłużyć się grupami klientów (oddziela grupa klientów z cenami netto) albo kombinować z dublowaniem krajów (z inną stawką vat) jeżeli klient wybierze "firma"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I faktycznie wtopa. Przekopałem 9 stron podobnych problemów z b2b i pupa. Taki Zencart ma to w standardzie zaimplementowane a PSTeam traktuje temat po macoszemu.

W tej chwili mam oddzielną grupę Klientów z cenami netto, jednak PS w standardzie przy zamówieniu dolicza ten VAT do całości zamówienia a powinna tylko do kosztów przesyłki dla klientów posiadających Europejski NIP.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moduł do którego podałeś link nie robi tego co potrzebuje zwykły zjadacz b2b.

Zasada jest taka (dla sklepu znajdującego się w Polsce):

- Kupuje Konsument z polski, więc płaci: suma=(produkty+VAT23%)+(przesyłka+VAT23%)

- Kupuje Konsument z UE, więc płaci: suma=(produkty+VAT23%)+(przesyłka+VAT23%)

- Kupuje niekonsument z polski więc płaci: suma=(produkty+VAT23%)+(przesyłka+VAT23%) (grupa niekonsumentów widzi ceny netto)

- Kupuje niekonsument z UE, więc płaci: suma=(produkty+VAT0%)+(przesyłka+VAT0%) (grupa niekonsumentów z UE widzi ceny netto)

Takiego rozwiązania poszukuje. Zechcesz wycenić swoją pracę na PW?

Edit: w grę wchodzić może również brudny hack w postaci IFa w odpowiednich miejscach dla grupy [niekonsument_UE].

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

post-136-1399570709,07_thumb.jpg

Przepraszam ostatnio nazbyt namotałem wypowiedzią, jak w załączeniu, czyli

suma cen produktów netto 25,04zł

suma cen dostaw netto: 10 zł

razem netto: 35,04 zł

podatek VAT: 0,00 zł

do zapłaty brutto: 35,04 zł

:)

edit: dostawa niech zostanie netto, bo niby to usługa ale związana z pakowaniem, przemieszczeniem więc może być również netto + 0% VAT,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

generalnie to można ustawić wszystko na netto - z tym, że tu mała uwaga

jeżeli nie ustawisz odpowiedniej ceny w dedykowanym przewoźniku dla EU to będziesz na vacie w plecy - czyli cena przewoźnika musi być twoją ceną brutto z ustawionym 0 vat-em

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy przewoźniku mam o tyle prościej, że każdy jest zawyżony dwukrotnie a płatność dla niekonsumentów_UE tylko PayPal który partycypuje w % przy zwrocie (nadpłaty) - więc mogę kombinować do realnych kosztów wysyłek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to tak jak ci pisałem

jest możliwe ustawienie dla określonej grupy klientów naliczanie/wyświetlanie cen netto - zarówno dla produktów jaki i kosztów wysyłki

Czyli produkty netto

koszty wysyłki netto

wiąże się to z modyfikacją core sklepu :D:D:D:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dołączona grafika

no to masz tak jak chciałeś

suma cen produktów netto 25,04zł

suma cen dostaw netto: 10 zł

razem netto: 35,04 zł

podatek VAT: 0,00 zł

do zapłaty brutto: 35,04 zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bezvat2.jpg

no to masz tak jak chciałeś

A czy istnieje jakiś sposób aby automatycznie dopisywać klienta zagranicznego z Unii (niekonsument_UE) do innej grupy (wszystko w cenach netto) na podstawie kraju i wypełnionego numeru UE VAT?

Kraj klienta i numer UE VAT jest ustawiany na poziomie adresów i na podstawie tam wprowadzanych danych można by rozpoznać czy przypisać klienta do tej specjalnej grupy klientów niekonsument_UE. Pomyślałem o napisaniu w bazie triggera który po wypełnieniu adresu rozliczeniowego, sprawdzi te 2 pola i jak są uzupełnione to ustawi klientowi domyślna nową grupę. Tylko że nie bardzo wiem jak rozpoznać z poziomu bazy danych który adres jest faktycznie rozliczeniowym? Gdzie zapisywana jest informacja o tym który adres jest adresem dostawy a który rozliczeniowym?

K.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie bardzo bo klienta w czasie składania zamówienia ma możliwość zmiany adresu do fv a taka zamian musiała by wymusić w jakiś sposób przeliczenia koszyka - co nie jest zbyt zgodne z przepisami EU - to co w koszyku jest święte ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie bardzo bo klienta w czasie składania zamówienia ma możliwość zmiany adresu do fv a taka zamian musiała by wymusić w jakiś sposób przeliczenia koszyka - co nie jest zbyt zgodne z przepisami EU - to co w koszyku jest święte ;)

Samo dodawanie klientów do innej grupy też nic nie da bo jest to już czynność post factum, kiedy klient już się zarejestrował i złożył zamówienie. Ma sens tylko przy nowych zamówieniach i to dopiero po zalogowaniu się takiego klienta.

K.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zmieniam po prostu klientowi grupę na niekonsument_UE - grupa to posiada VAT 0% i wyświetlanie cen netto. Zauważyłem że zdecydowana większość Klientów niekonsumentów i tak przez złozeniem zamówienia zasięga języka na biuro@. A reszta jest miło zaskoczona po przeliczeniu koszyka na ceny netto (vat 0%).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odświeżę, 

mógłbyś objaśnić jak w końcu udało się osiągnąć tą grupę klientów z zerowym vatem?

Potrzebna mi grupa klientów do której manualnie będę mógł dodać podmioty a one będą w stanie zamówić z zerowym vatem widząc ceny brutto bez vat/z 0% vat. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta