Skocz do zawartości
gumibear

Do zrobienia: synchronizacja adresów mailowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak totalnie off-topicznie... potrzeba zrobić synchronizację adresów mailowych z bazy postgres do jakiegokolwiek klienta poczty (preferowany thunderbird). Wszystko to w otoczeniu ubuntu.

Ktoś by się chciał podjąć/pobawić?

Temat na już. W razie pytań - zadawać. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Optymalnie by było jakby była ciągła. Ale przejdzie spokojnie również synchronizacja na wywołanie.

Z opcją export/import zakładam że mogłyby być problemy natury ludzkiej. ;)

I żeby to było jasne: nie musi to być nie wiadomo jak wypaśny program w wybujałym interfejsem! Wystarczy zwykłe wywołanie.

A i nie dopisałem wcześniej: dobrze by było jakby zrobić od razu segregację tych maili do konkretnych list adresowych. Oczywiście pozycje po jednej jak i po drugiej stronie są stałe więc nie musi być pola wyboru. Wystarczy stałe przypisanie parametrów.

Generalnie chodzi o czas bo się goście obudzili (z ręką w nocniku). :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opcja nr 2

Strona/aplikacja/coś co pozwoli wysłać maila do wszystkich z grupy (dane pobierane z bazy).

Czyli powiedzmy radio button jako wybór grupy docelowej a później klasycznie nadawca, temat i treść.

Z tym że baza jest lokalnie a ip zmienne więc ze zdalnym dostępem może być problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ło matko.......i wyszło mało maślane

piszesz o thunderbirdzie - a potem kilka innych wariantów - każdy jest możliwy do realizacji

ale nie prościej export z bazy do csv/xml i wczytanie tego to jakiejś aplikacji lub np getresponse?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem że jest to możliwe do zrobienia na kilka różnych sposobów. Ale...

Pierwsze primo: nie ja to będę obsługiwał a osoby, które mają niewielką świadomość działań.

Drugie primo: staram się zminimalizować czynnik ludzki w codziennym użytkowaniu do niezbędnego minimum. Dlaczego? Patrz punkt pierwszy. ;)

Trzecie primo: Metodę rozwiązań należy dobierać pod kątem czasu, w jakim problem zostanie rozwiązany. Czyli im szybciej tym lepiej. :)

@sower jeśli jesteś zainteresowany to ślij mi na pw nr tel. - zdzwonimy się i wyjaśnię całą sprawę tak szczegółowo jak tylko potrafię. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta