Skocz do zawartości
sznoorek

Firmy kurierskie

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakich firm kurierskich korzystacie, czy macie podpisaną umowę czy też może korzystacie z pośredników?

Ja do czynienia w poprzedniej firmie miałem z DHL (bez Umowy) i powiem tylko ze drogo, a paczki i tak nieraz przychodziły "zmasakrowane".

Później podpisaliśmy umowę z Siódemką i współpraca wyglądała ok, dostaliśmy dostęp do webowej aplikacji gdzie można było drukować listy przewozowe. Ceny również atrakcyjne z Pocztą Polską ze przestaliśmy z niej korzystać (no niestety ktoś musiał zabrać 5-15 paczek i jechać stać w kolejce). Nie miło wspominam dwie rzeczy, raz mieliśmy odebrać paczkę od klienta (rower w kartonie) i na ogół jak paczką była zabierana od nas to koszt około 70zł, a tu dostałem rozliczenie i nagle 440zł, reklamacja i wyszło te 70zł, no ale trzeba przeglądać i pilnować rozliczeń. Drugim razem wysłałem paczkę do klienta, która po około 1,5-2 tygodni wróciła do nas, choć klient otrzymywał SMSy (dwa razy) ze jest paczka dla nie w tym dniu, był w domu a kurier nie zajechał.

Teraz dla swojej zakładanej firmy i sklepu internetowego zastanawiam się na DPD, ktoś mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja kilka razy wysyłałem K-EX i nie mogę złego słowa powiedzieć ale flota samochodów trochę odstrasza ;/ Kilka razy przyjechał samochód z przeciekającym dachem wiec wiecie co się działo w środku ;/

Teraz korzystam z DPD, nie daleko mam oddział wiec do 19 mogę nadać paczkę i nast dnia zazwyczaj jest u klienta co jest dużym plusem jeśli zależy komuś na czasie.

Wysyłam za pośrednictwem brokera gdyż ilość miesięczna jest bardzo mała jeśli chodzi o kuriera.

Korzystam z portalu brokerskiego Furgonetka LINK z ref: DPD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A klienci nie skaża się na DPD ze paczki są "zmasakrowane"?

Wiem ze to już wszystko zależy od indywidualnego podejścia kuriera / kurierów i osób na sortowniach.

No niestety takie sytuacje się zdarzają w każdej firmie kurierskiej i Poczcie Polskiej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My ostatnio dużo korzystamy z Poczty Polskiej chociaż wśród niektórych klientów nadal jest przeświadczenie, że świadczą usługi niskiej jakość i proszą o wysyłkę DPD lub UPS. Jednak cenowo PP wychodzi dla nas najlepiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta