Skocz do zawartości

Zdjęcie

Firmy kurierskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 sznoorek

sznoorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • LocationPoznań

Napisano 29 marzec 2013 - 19:08

Z jakich firm kurierskich korzystacie, czy macie podpisaną umowę czy też może korzystacie z pośredników? Ja do czynienia w poprzedniej firmie miałem z DHL (bez Umowy) i powiem tylko ze drogo, a paczki i tak nieraz przychodziły "zmasakrowane". Później podpisaliśmy umowę z Siódemką i współpraca wyglądała ok, dostaliśmy dostęp do webowej aplikacji gdzie można było drukować listy przewozowe. Ceny również atrakcyjne z Pocztą Polską ze przestaliśmy z niej korzystać (no niestety ktoś musiał zabrać 5-15 paczek i jechać stać w kolejce). Nie miło wspominam dwie rzeczy, raz mieliśmy odebrać paczkę od klienta (rower w kartonie) i na ogół jak paczką była zabierana od nas to koszt około 70zł, a tu dostałem rozliczenie i nagle 440zł, reklamacja i wyszło te 70zł, no ale trzeba przeglądać i pilnować rozliczeń. Drugim razem wysłałem paczkę do klienta, która po około 1,5-2 tygodni wróciła do nas, choć klient otrzymywał SMSy (dwa razy) ze jest paczka dla nie w tym dniu, był w domu a kurier nie zajechał. Teraz dla swojej zakładanej firmy i sklepu internetowego zastanawiam się na DPD, ktoś mógłby się wypowiedzieć?
  • whennaBaw, WelchLamn i MarilynDult lubią to
Pozdrawiam Lector
Nimfka - artykuły zoologiczne

#2 saycool

saycool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 19:13

Na ta chwile używam send.it bo nie wysyłam zbyt dużo. Korzystam z Dpd i nie moge złego słowa powiedzieć. Kiedyś przy przesylkach paletowych korzystalem z schenkera i tez miło wspominam.
  • whennaBaw, WelchLamn i MarilynDult lubią to

Tworzenie strony i sklepów internetowych cyfrowejutro.pl polecam również lokalny portal o mieście pajęczno

#3 tyszek

tyszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • PrestaShop:1.5

Napisano 30 marzec 2013 - 01:18

Ja kilka razy wysyłałem K-EX i nie mogę złego słowa powiedzieć ale flota samochodów trochę odstrasza ;/ Kilka razy przyjechał samochód z przeciekającym dachem wiec wiecie co się działo w środku ;/

Teraz korzystam z DPD, nie daleko mam oddział wiec do 19 mogę nadać paczkę i nast dnia zazwyczaj jest u klienta co jest dużym plusem jeśli zależy komuś na czasie.

Wysyłam za pośrednictwem brokera gdyż ilość miesięczna jest bardzo mała jeśli chodzi o kuriera.
Korzystam z portalu brokerskiego Furgonetka LINK z ref: DPD
  • whennaBaw i WelchLamn lubią to

#4 sznoorek

sznoorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • LocationPoznań

Napisano 30 marzec 2013 - 10:05

A klienci nie skaża się na DPD ze paczki są "zmasakrowane"? Wiem ze to już wszystko zależy od indywidualnego podejścia kuriera / kurierów i osób na sortowniach. No niestety takie sytuacje się zdarzają w każdej firmie kurierskiej i Poczcie Polskiej ;)
Pozdrawiam Lector
Nimfka - artykuły zoologiczne

#5 tyszek

tyszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • PrestaShop:1.5

Napisano 30 marzec 2013 - 10:09

Ja nie wysyłam dużo paczek ale te co wysłałem to dochodziły w dobrym stanie, a przynajmniej nic nie wiem o jakiś zdewastowanych przesyłkach :)

#6 Mikele

Mikele

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 21:11

Korzystam od dłuższego czasu z UPS. Jestem zadowolony z jakości ich usług, a moi klienci jeszcze bardziej kiedy otrzymują paczkę następnego dnia.

#7 alboromn0K

alboromn0K

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:29

Tez korzystam z UPS

#8 powershop24.pl

powershop24.pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • LocationSzczecin
  • PrestaShop:1.4, 1.6

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:34

Korzystam z DPD a nadaję poprzez SendIt. Nie mam tego dużo, do kilku wysyłek miesięcznie. Do tej pory nie miałem żadnego problemu z DPD. Powershop24.pl
Sklep internetowy http://www.powershop24.pl - baterie, akumulatorki, ładowarki, latarki, pojemniki do przechowywania baterii i akumulatorków amerykańskiej firmy Powerpax.

#9 steckojs8X

steckojs8X

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 12:46

Ja używam tego, co akurat wychodzi taniej (to się czasem różni). Obydwie firmy nie mogą sobie pozwolić na wpadki i opóźnienia.

#10 kinediro

kinediro

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 19:08

Generalnie jeszcze nie trafiłem na firmę kurierską, z której byłbym w pełni zadowolony. 

#11 MonsterRB

MonsterRB

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2016 - 13:03

Mam podpisaną z DHL. Stawka jest bardzo korzystna. Dużo lepsza niż za to samo u np. Poczty polskiej zwykłą lekką paczką. Wysyłam około 15 paczek dziennie.

#12 Jadzia

Jadzia

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:27

My ostatnio dużo korzystamy z Poczty Polskiej chociaż wśród niektórych klientów nadal jest przeświadczenie, że świadczą usługi niskiej jakość i proszą o wysyłkę DPD lub UPS. Jednak cenowo PP wychodzi dla nas najlepiej.

Polecam płytki novertis.pl oraz farby wewnętrzne i zewnętrzne e-farby.pl

#13 serrr

serrr

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 luty 2017 - 12:24

ja wysyłam GLS. Generalnie niezadowolona byłam tylko z InPostu. Paczki ginęły, były dostarczane z dużym opóźnieniem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl