Skocz do zawartości

Zdjęcie

[MODUŁ] IonExpress Checkout - ZAKUPY BEZ REJESTRACJI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#41 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 17 marzec 2010 - 16:23

w rejestracji jest wymagane haslo i tdw szybkich zakupach nieale jest opcja ze mozesz dodac haslo lecz jak nie dodasz to pozniej znow bedziesz musial wchodzic na szybkie zakupy a nie jako staly klientdla stalego zawsze mozna przypisac rabaty dla szybkiego niezawsze jest roznica bo ktos to po cos wymyslil

Bielizna Odzież Galanteria Damska i Męska [zakaz linkowania do stron zawierających materiały do dorosłych - ircykk]

#42 100per

100per

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 17 marzec 2010 - 16:42

Jak zamawiasz i kupujesz w e-sklepie to i tak musisz te dane udostępnić i i tak bedą one gdzieś wprowadzone (w końcu wysłać towar trzeba - imię nazwisko, adres). Jak nie wprowadzą w e-sklepie do bazy to do firmowego programu. Pamiętaj, że klient ma 10 dni na zwrot, ma tez gwarancję - w większości przypadków 2 lata, chyba że masz termin przydatności krótszy (żywność, chemia itp.). Jak potem dojść czy ten klient coś u ciebie w ogóle kupił??? Musisz te dane trzymać tak byś mógł się doszukać info o nabywcy. Niektórym wystarczy paragon, ale lepiej jest mieć coś więcej.

Masz sporo racji, większość firm i tak gdzieś przechowuje dane (nawet maile z zamówieniami u nas siedzą w skrzynce bardzo długo), chociaż w przypadku gwarancji tego nie robiliśmy nigdy i tak musi być dowód zakupu, sprzęt ma nr seryjne które są na f-vat zakupowych, które my mamy więc dan kupującego nie były nam potrzebne żeby uwzględnić o ile w ogóle taki sprzęt trafiał do nas bo większość gwarancji była producenta i trafiał sprzęt do serwisu danej marki. My danych nie trzymamy tylko przez jakiś czas pokwitowania z poczty a potem niszczymy. W dużej mierze rozchodzi się o aspekt psychologiczny że niby danych nie ma gdzieś w necie w jakimś sklepie, które mogły by wpaść w tzw niepowołane ręce. Reasumując różne zestawienia jakie czytałem pokazywały, że warto jednak mieć możliwość robienia zakupów bez zakładania konta.

#43 bogulom

bogulom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • LocationPoznań

Napisano 18 marzec 2010 - 21:44

Racja, ale to nie zmienia faktu, ze dane i tak są udostępniane. Czy się rejestrujemy czy nie. To chyba tylko jakaś dziwna "klepka" w mózgu klienta daje mu poczucie anonimowości...Ja czasami musiałem wracać do danych klienta by sobie przypomnieć o co chodziło. Kwity z poczty niszczyłem po upewnieniu się że towar dotarł. Miałem jednak kilka sytuacji, gdy klient dzwonił i mówił mi po 3 miesiącach, że on zamawiał A i B i chciałby jeszcze C, bo to będzie pasowało (mechaniczne części do skuterów)....chyba. No i pyta czy mogę sprawdzić - potwierdzić??? Jedyne wyjście by być pewnym, że nie będzie wtopy to sięgnąć do historii zamówień i sprawdzić co zamawiał i czy to co chce faktycznie będzie ok.

#44 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4959 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 18 marzec 2010 - 22:01

Rejestracja nawet doświadczonym internautom kojarzy się z wypełnianiem formularzy, czekaniem i nerwami :) Po prostu nie chcą tego robić bo się im śpieszy. Tyle że w przypadku sklepu to nic nie daje, i tak musimy podać adres itp. Ale klient tego nie widzi i łapie się na chwyty typu zakupy bez rejestracji.

#45 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 27 marzec 2010 - 09:33

brakuje mi pomyslu aby zrobic tylko zakupy bez rejestracjicaly czas mam wyswietlane 3 opcjiczyli bez, nowe konto i stale kontojak mam sie pozbyc nowe i stale?

Bielizna Odzież Galanteria Damska i Męska [zakaz linkowania do stron zawierających materiały do dorosłych - ircykk]

#46 bogulom

bogulom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • LocationPoznań

Napisano 27 marzec 2010 - 21:54

usuń pola w pliku tpl

#47 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 08:16

no chyba tak zrobie

#48 kasienka82

kasienka82

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 19:17

Witam, czy komuś udało się pogodzić ten moduł z Ship2pay?Mi niestety nie działa ship2pay nawet po edycji .tpl Otrzymuję komunikat "Please select a Shipping Method to view available Payment Options".Czy ktoś wie jak mogę sobie z tym poradzić? Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam.

#49 zoharek

zoharek

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 06:10

Czołem, Udało mi się połączyć moduł IonExpress z Ship2Pay: wg Ship2Pay w order.php zmieniamy:
$cookie->checkedTOS = '1';$smarty->assign(array('HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPayment(), 'total_price' => floatval($orderTotal)));
na:
$cookie->checkedTOS = '1';$smarty->assign(array('HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', $cart->id_carrier)), 'total_price' => floatval($orderTotal)));
w express-order.php również można znaleźć podobną funkcję (displayPayment() ), niestety różni się nieco od oryginalnej i zmieniamy:
$cookie->checkedTOS = true;$smarty->assign(array('express' => ($cookie->express),'HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPayment(), 'total_price' => floatval($orderTotal)));
na:
$cookie->checkedTOS = true;$smarty->assign(array('express' => ($cookie->express),'HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', $cart->id_carrier)), 'total_price' => floatval($orderTotal)));
Pozdrawiam

#50 artur5

artur5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 13:06

1. Zrób backup. 2. Pobierz paczkę. 3. Wrzuć folder ' modules' do katalogu modułów. 4. Wrzuć katalog ' themes' do katalogu szablonów. Twój szablon musi być w folderze ‘prestashop’. 5. Wrzuć katalog 'img' do katalogu root(głównego katalogu). 6. Wrzuć ‘express-order.php’ i ‘express-cart.php’ do katalogu głównego. 7. Dodaj poniższą tabelę do bazy danych SQL: ALTER TABLE ps_customer ADD guest int(1) NOT NULL DEFAULT 0; 8. Wyczyść cache przeglądarki i tools/smarty/compile po instalacji. na szybko to co najważniejsze do poprawnego działania

witam, czy ktos moze pomóc z pkt.4 ? bo gdy zrobie tak jak jest napisane , czyli wrzuce skorke do themes->prestashop to znika mi ona w PA, gdy mam w themes to jest ok. ale nie widze wtedy modułu

#51 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 13:09

jak masz szablon to dajesz do szablonowczyli theme do themes

#52 MiastoMody

MiastoMody

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 13:15

Witam Ma ktoś może spolszczone ZAKUPY BEZ REJESTRACJI??? A może jakaś pomoc z podmienialnymi plikami PWA--chodzi o spolszczenie. http://www.MiastoMody.com

#53 artur5

artur5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 13:26

jak masz szablon to dajesz do szablonow czyli theme do themes

dziękuję pięknie, działa

#54 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 13:29

Narzedzia-trandlacja i juz, tlumaczysz

#55 alledzieciak

alledzieciak

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 maj 2010 - 20:20

A ja mam taki problem: zainstalowałem Ionexpress, jest widoczny po kliknieciu w realizacje zamówienia, lecz gdy wypelniam wszystkie pola (adres email, adres itp) to pokazuje się komunikat :
Unknown column 'guest' in 'field list'					UPDATE `ps3_customer` SET `guest` = 1					WHERE `id_customer` = 7
Zaznaczę że używam serwera OVH i dodałem wpis w bazie danych, aczkolwiek nie było w instrukcji napisane ile wierszy dodać, więc dodałem 1000 - tutaj była zwiecha Firefoxa, więc połączyłem się ponownie i dodałem 100, poszło OK. Czy to może mieć wpływ ??? Jak temu zaradzić ? Mój sklep to www.alledzieciak.pl

#56 tomeknh

tomeknh

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 18 lipiec 2010 - 21:01

Witam wszystkich na forum - mój pierwszy post tutaj :-)Czy działa to pod Presta 1.3 ?Pozdrawiam!

#57 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4959 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 08:21

O ile sobie dobrze przypominam to działa na 1.3

#58 tomeknh

tomeknh

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 21:47

Dziękuje za info, oby było tak jak mówisz ;-) pozdrawiam!

#59 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4959 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 22:00

W razie czego pisz tutaj, znalazłem paczkę modyfikująca dla wersji 1.3.1 jest w załączniku nie miałem okazji jej przetestować :)

Załączone pliki

#60 tomeknh

tomeknh

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 22:01

Potwierdzam, działa na 1.3. Szkoda, że jest po angielsku....Zaraz zabiorę się za tłumaczenie. Wrzucę na forum je.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl