Skocz do zawartości
ircykk

[MODUŁ] IonExpress Checkout - ZAKUPY BEZ REJESTRACJI

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki problem: zainstalowałem Ionexpress, jest widoczny po kliknieciu w realizacje zamówienia, lecz gdy wypelniam wszystkie pola (adres email, adres itp) to pokazuje się komunikat :

Unknown column 'guest' in 'field list'					UPDATE `ps3_customer` SET `guest` = 1					WHERE `id_customer` = 7

Zaznaczę że używam serwera OVH i dodałem wpis w bazie danych, aczkolwiek nie było w instrukcji napisane ile wierszy dodać, więc dodałem 1000 - tutaj była zwiecha Firefoxa, więc połączyłem się ponownie i dodałem 100, poszło OK.

Czy to może mieć wpływ ??? Jak temu zaradzić ?

Mój sklep to www.alledzieciak.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgodnie z instrukcją zainstalowałem moduł IonExpress1.2 w wersji Presta 3.1.1 pl i wszystko działa bez zarzutu. Proszę o pomoc w dwóch kwestiach:1. przy zmianie \themes\prestashop\express-order.tpl wstawienie polskich ogonków skutkuje zniknięciem etykiety/napisu - oczywiście " spolszczyłem" bez ogonków, ale proszę o podpowiedź co mam ustawić aby te ogonki jednak były.2. w podsumowaniu koszyka widnieje cena jednostkowa netto, wartość netto, wartość naliczonego podatku vat dla produktu i wybranej opcji transportu, transport brutto - strasznie dużo bałaganu. Chciałbym zmienić to tak, aby były widoczne tylko ceny brutto dla towaru i transportu oraz ich podsumowanie.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiamsaintdev

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Dziękuję za podpowiedź - w plikach o ścieżce

\themes\prestashop\authentication.tpl oraz

\themes\prestashop\express-order.tpl wprowadziłem:

<html><head><meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8"></head>
i na localhost "ogonki" działają.

Pytanie: czy wprowadzenie takiego fragmentu kodu html w templatce jest ok?

Jeśli jest ok. to przetłumaczony moduł mogę wrzucić na forum.

Oczywiście moduł jest również wyposażony w mankament polegający na tym, że trzeba zmieniać email kupującego po zatwierdzeniu zakupu, aby przy następnych zakupach mógł go użyć do rejestracji - biorąc pod uwagę, że jest darmowy to mały szczegół.

2. Mój shopping-cart.tpl wygląda tak:

<script type="text/javascript"><!--	var baseDir = '{$base_dir_ssl}';--></script>{capture name=path}{l s='Your shopping cart'}{/capture}{include file=$tpl_dir./breadcrumb.tpl}<h2>{l s='Shopping cart summary'}</h2>{assign var='current_step' value='summary'}{include file=$tpl_dir./order-steps.tpl}{include file=$tpl_dir./errors.tpl}{if isset($empty)}	<p class="warning">{l s='Your shopping cart is empty.'}</p>{else}{if isset($lastProductAdded) AND $lastProductAdded}	{foreach from=$products item=product}		{if $product.id_product == $lastProductAdded.id_product AND (!$product.id_product_attribute OR ($product.id_product_attribute == $lastProductAdded.id_product_attribute))}			<table class="std cart_last_product">				<thead>					<tr>						<th class="cart_product first_item"> </th>						<th class="cart_description item">{l s='Last added product'}</th>						<th class="cart_total last_item"> </th>					</tr>				</thead>			</table>			<table class="cart_last_product_content">				<tr>					<td class="cart_product"><a href="{$link->getProductLink($product.id_product, $product.link_rewrite, $product.category)|escape:'htmlall':'UTF-8'}">[img={$pic_dir}{$picture.value}_small]{/foreach}										[/list]									</div>								{elseif $type == $CUSTOMIZE_TEXTFIELD}									<ul class="typedText">										{foreach from=$datas item='textField' name='typedText'}[*]{l s='Text #'}{$smarty.foreach.typedText.index+1}{l s=':'} {$textField.value}{/foreach}									[/list]								{/if}							{/foreach}						</td>						<td class="cart_quantity">							<a class="cart_quantity_delete" href="{$base_dir_ssl}cart.php?delete&id_product={$product.id_product|intval}&ipa={$product.id_product_attribute|intval}&id_customization={$id_customization}&token={$token_cart}">[img={$img_dir}icon/delete.gif]</a>							<p>{$customization.quantity}</p>							<a class="cart_quantity_up" href="{$base_dir_ssl}cart.php?add&id_product={$product.id_product|intval}&ipa={$product.id_product_attribute|intval}&id_customization={$id_customization}&token={$token_cart}" title="{l s='Add'}">[img={$img_dir}icon/quantity_up.gif]</a>							<a class="cart_quantity_down" href="{$base_dir_ssl}cart.php?add&id_product={$product.id_product|intval}&ipa={$product.id_product_attribute|intval}&id_customization={$id_customization}&op=down&token={$token_cart}" title="{l s='Substract'}">[img={$img_dir}icon/quantity_down.gif]</a>						</td>						<td class="cart_total"></td>					</tr>					{assign var='quantityDisplayed' value=$quantityDisplayed+$customization.quantity}				{/foreach}				{* If it exists also some uncustomized products *}				{if $product.quantity-$quantityDisplayed > 0}{include file=$tpl_dir./shopping-cart-product-line.tpl}{/if}			{/if}		{/foreach}		</tbody>	{if $discounts}		<tbody>		{foreach from=$discounts item=discount name=discountLoop}			<tr class="cart_discount {if $smarty.foreach.discountLoop.last}last_item{elseif $smarty.foreach.discountLoop.first}first_item{else}item{/if}">				<td class="cart_discount_name" colspan="2">{$discount.name}</td>				<td class="cart_discount_description" colspan="3">{$discount.description}</td>				<td class="cart_discount_delete">[url="{$base_dir_ssl}order.php?deleteDiscount={$discount.id_discount}"][img={$img_dir}icon/delete.gif][/url]</td>				<td class="cart_discount_price"><span class="price-discount">					{if $discount.value_real > 0}						{if !$priceDisplay || $priceDisplay == 2}{convertPrice price=$discount.value_real*-1}{if $priceDisplay == 2} {l s='+Tx'}{/if}{/if}						{if $priceDisplay}{convertPrice price=$discount.value_tax_exc*-1}{if $priceDisplay == 2} {l s='-Tx'}{/if}{/if}					{/if}				</span></td>			</tr>		{/foreach}		</tbody>	{/if}	</table></div>{if $voucherAllowed}<div id="cart_voucher" class="table_block">	{if $errors_discount}		<ul class="error">		{foreach from=$errors_discount key=k item=error}			[*]{$error|escape:'htmlall':'UTF-8'}		{/foreach}		[/list]	{/if}	<form action="{$base_dir_ssl}order.php" method="post" id="voucher">		<fieldset>			<h4>{l s='Vouchers'}</h4>			<p>				<label for="discount_name">{l s='Code:'}</label>				<input type="text" id="discount_name" name="discount_name" value="{if $discount_name}{$discount_name}{/if}" />			</p>			<p class="submit"><input type="submit" name="submitDiscount" value="{l s='Add'}" class="button" /></p>		</fieldset>	</form></div>{/if}{$HOOK_SHOPPING_CART}{if ($carrier->id AND !$virtualCart) OR $delivery->id OR $invoice->id}<div class="order_delivery">	{if $delivery->id}	<ul id="delivery_address" class="address item">		<li class="address_title">{l s='Delivery address'}		{if $delivery->company}<li class="address_company">{$delivery->company|escape:'htmlall':'UTF-8'}{/if}		<li class="address_name">{$delivery->lastname|escape:'htmlall':'UTF-8'} {$delivery->firstname|escape:'htmlall':'UTF-8'}		<li class="address_address1">{$delivery->address1|escape:'htmlall':'UTF-8'}		{if $delivery->address2}<li class="address_address2">{$delivery->address2|escape:'htmlall':'UTF-8'}{/if}		<li class="address_city">{$delivery->postcode|escape:'htmlall':'UTF-8'} {$delivery->city|escape:'htmlall':'UTF-8'}		<li class="address_country">{$delivery->country|escape:'htmlall':'UTF-8'}	[/list]	{/if}	{if $invoice->id}	<ul id="invoice_address" class="address alternate_item">		<li class="address_title">{l s='Invoice address'}		{if $invoice->company}<li class="address_company">{$invoice->company|escape:'htmlall':'UTF-8'}{/if}		<li class="address_name">{$invoice->lastname|escape:'htmlall':'UTF-8'} {$invoice->firstname|escape:'htmlall':'UTF-8'}		<li class="address_address1">{$invoice->address1|escape:'htmlall':'UTF-8'}		{if $invoice->address2}<li class="address_address2">{$invoice->address2|escape:'htmlall':'UTF-8'}{/if}		<li class="address_city">{$invoice->postcode|escape:'htmlall':'UTF-8'} {$invoice->city|escape:'htmlall':'UTF-8'}		<li class="address_country">{$invoice->country|escape:'htmlall':'UTF-8'}	[/list]	{/if}	{if $carrier->id AND !$virtualCart}	<div id="order_carrier">		<h4>{l s='Carrier:'}</h4>		{if isset($carrierPicture)}[img={$img_ship_dir}{$carrier->id}.jpg]{/if}		<span>{$carrier->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</span>	</div>	{/if}</div>{/if}<p class="cart_navigation">	<a href="{if $express==1}{$base_dir}express-order.php?step=1{else}{$base_dir}order.php?step=1{/if}" class="exclusive" title="{l s='Next'}">{l s='Next'} »</a>	<a href="{if $smarty.server.HTTP_REFERER && strstr($smarty.server.HTTP_REFERER, 'order.php')}{$base_dir}index.php{else}{$smarty.server.HTTP_REFERER|escape:'htmlall':'UTF-8'}{/if}" class="button_large" title="{l s='Continue shopping'}">« {l s='Continue shopping'}</a></p><p class="clear"></p><p class="cart_navigation_extra">	{$HOOK_SHOPPING_CART_EXTRA}</p>{/if}
Obrazek tego o czym pisałem w poprzednim poście wygląda tak

jak w załaczeniuDołączona grafika

Pozdrawiam

saintdev

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

<html><head><meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8"></head>

Taki zapis w tpl jest błędny, to jest deklaracja strony kodowej dla całego sklepu a nie kodowanie konkretnego pliku.

Otwórz plik jakimś edytorem i przy zapisie ustaw kodowanie na UTF-8, np w notatniku windowsowym ZAPISZ JAKO i na dole kodowanie zmień ANSI na UTF-8 i zapisz plik.

Co do netto zmień sobie w odpowiednich miejscach

{convertPrice price=$total_price_without_tax}
na

{convertPrice price=$total_price}

i tax excl. na tax icl. :P

I NAJWAŻNIEJSZE UŻYWAJ ZNACZNIKA CODE!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WitamMam problem z express chceckout. W koszyku express chceckout mimo, że dodano 1 sztuke wyświetla całą ilość, która była dostępna w momencie dodawania produktu do sklepu. Jednocześnie blok koszyka pokazuje prawidłową ilość. Przy zakupach dokonywanych przez zarejestrowanego Klienta koszyk pokazuje prawidłową ilość. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pztanie, gdyie wkleic ten plik pl.php ye spolsycyeniem, i cyz musy gdzies zmienic jeszcze cos w kodyzie

Musisz skopiować część podanego pliku, począwszy od wiersza 5: $_LANG['404_1d3ac0a5826e47e3c2761085e97877f6'] = 'Strona niedostępna';skończywszy na wierszu trzecim od końca: $_LANG['thickbox_93819e8f150b7082ff169deef942fe5f'] = 'Poprzednie ?';do pliku themes\prestashop\lang\pl.php jako kolejny wiersz przed ostatnią linijką ?>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta