Skocz do zawartości
ircykk

[MODUŁ] IonExpress Checkout - ZAKUPY BEZ REJESTRACJI

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wielkieDzis probowalem zainstalowac ten modul i lipa:/ nie znam na tyle angola zeby to zrobic poprawnie:/ stanalem na pkt 7 ehh

Daj ten punkt tutaj to pomogę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1.Enter the following statement into your SQL database:

ALTER TABLE ps_customer ADD guest int(1) NOT NULL DEFAULT 0;

After you add the field, the table should look like the image below.

The following images are the comparison of the registered customer (guest 0) and the express customer (guest (1) in the ps_customer table.

As you can see, the registered customers are assigned as ?guest 0? and the express checkout customers are assigned as ?guest 1?

2.Make sure to clear your browser?s cache and the cache in your tools/smarty/compile file after installing.

3.Tip 1: If you want to show whether the user is a guest or not in the back office customer list, go to admin/tab/AdminCustomers.php. 

Find the line:

'active' => array('title' => $this->l('Enabled'), 'align' => 'center', 'active' => 'status', 'type' => 'bool', 'orderby' => false),

Add before it:

'guest' => array('title' => $this->l('Guest'), 'align' => 'center', 'active' => 'guest', 'type' => 'bool', 'orderby' => false),

10. Tip 2: As (guest = 0) is used in Prestashop for the registered customers, and we assign (guest = 1) for non-registered Express checkout customers, anytime you want to hide anything from a guest, you just wrap the lines in {if $guest == 0} {/if} in the template (.tpl file) and that will hide the text from Express checkout users that are guests ($guest = 1).

11. Tip 3: If you want to make any field in the sign up form as a required field, you need to go to class/Address.php to add the field.  For example, if you want to make the phone as a require field: 

look for line

protected $fieldsRequired = array('id_country', 'alias', 'lastname', 'firstname', 'address1', 'postcode', 'city');

Add ,"phone' after 'city'

And then go to the express-order.tpl,

add * after

After the modification, the codes should look like the following:

{l s='Contact Phone'}

*

12. Tip 4: If you want to make a country as a default country in the sign up form, you need to find out your country number code in the back office,

then go to express-order.tpl to add the code. For example, if you want to make ?Canada? as the default country, you go to the express-order.tpl and

Replace this:

{l s='Country'}

- -

{foreach from=$countries item=v}

{$v.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}

{/foreach}

*

With this:

{l s='Country'}

Canada

{foreach from=$countries item=v}

{$v.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}

{/foreach}

*

This makes the form select country ?4? as the default which is Canada.  The default value of ?? and ?- -?are replaced with value=?4? and Canada, respectfully.

That is all for now. Enjoy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten moduł nie instaluje się normalnie, jest on mocno zaawansowany. Aby go zainstalować musisz skopiować zawartość folderu do katalogu głównego presty. Należy nadpisać pewne pliki. Po rozpakowaniu jest instrukcja jak to wykonać. To samo z modułem big footer.

przeczytaj uwaznie zrob tak jak pisze i wsio dziala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak rozumiem cały proces składania zamówienie po stronie klienta jest w języku angielskim więc trzeba przetłumaczyć. Czy tłumaczy się to przez panel czy w plikach?? Czy ktoś ma gotowy działający już po polsku do odpłatnego udostępnienia??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Zrób backup.2. Pobierz paczkę.3. Wrzuć folder ' modules' do katalogu modułów. 4. Wrzuć katalog ' themes' do katalogu szablonów. Twój szablon musi być w folderze ?prestashop?. 5. Wrzuć katalog 'img' do katalogu root(głównego katalogu). 6. Wrzuć ?express-order.php? i ?express-cart.php? do katalogu głównego.7. Dodaj poniższą tabelę do bazy danych SQL: ALTER TABLE ps_customer ADD guest int(1) NOT NULL DEFAULT 0;8. Wyczyść cache przeglądarki i tools/smarty/compile po instalacji.na szybko to co najważniejsze do poprawnego działania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zastanawiam się po co to komu. Z jednej strony nie ma rejestracji a i tak trzeba podać dane jak podczas rejestracji. Wiem, ze klienci się na to łapią, ale to utrudnia życie i tym jednorazowym i tym stałym klientom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wiem własnie narazie mam ten modul PWA i zastanowie sie czy instlowac ten choc jest on o tyle lepszy ze pokazuje ktorzy to klienci sie rejestrowali jednorazowo. wlasciwie tylko dlatego mi na nim zalezy. Przy module PWA mam jako scieme dopisane ze rejestracja zalecana ze wzgledow bezpieczenstwa. Chodzi o to aby jak najmniej klientow z tego nierejestrowania korzystalo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

troche zle napisalesnie katalogi a tylko zawartosc katalogowbo jak zamieni caly katalog to sklep nie podniesie ;)

Dlaczego? Podmienią się tylko te pliki które są wymagane, czyli te z katalogów. Możemy całość wrzucić do roota i wszystko się nam nadpisze tak jak powinno być.A co do zakupów bez rejestracji zgadzam się że nie jest to zbyt przydatne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dużo zależy od rodzaju prowadzonego sklepu w sexshopie jest to bardzo ważny czynnik wpływający na zakupy ale powiem wam, że w sklepie który mamy z pastami i żelami wybielającymi też więcej osób składa zamówienia bez rejestracji, pomimo że wracają nie zakładają kont. Sporo ludzi nie lubi żeby ich dane gdzieś były przechowywane, sam zresztą też tego nie lubię i unikam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zamawiasz i kupujesz w e-sklepie to i tak musisz te dane udostępnić i i tak bedą one gdzieś wprowadzone (w końcu wysłać towar trzeba - imię nazwisko, adres). Jak nie wprowadzą w e-sklepie do bazy to do firmowego programu. Pamiętaj, że klient ma 10 dni na zwrot, ma tez gwarancję - w większości przypadków 2 lata, chyba że masz termin przydatności krótszy (żywność, chemia itp.). Jak potem dojść czy ten klient coś u ciebie w ogóle kupił??? Musisz te dane trzymać tak byś mógł się doszukać info o nabywcy. Niektórym wystarczy paragon, ale lepiej jest mieć coś więcej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w rejestracji jest wymagane haslo i tdw szybkich zakupach nieale jest opcja ze mozesz dodac haslo lecz jak nie dodasz to pozniej znow bedziesz musial wchodzic na szybkie zakupy a nie jako staly klientdla stalego zawsze mozna przypisac rabaty dla szybkiego niezawsze jest roznica bo ktos to po cos wymyslil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zamawiasz i kupujesz w e-sklepie to i tak musisz te dane udostępnić i i tak bedą one gdzieś wprowadzone (w końcu wysłać towar trzeba - imię nazwisko, adres). Jak nie wprowadzą w e-sklepie do bazy to do firmowego programu. Pamiętaj, że klient ma 10 dni na zwrot, ma tez gwarancję - w większości przypadków 2 lata, chyba że masz termin przydatności krótszy (żywność, chemia itp.). Jak potem dojść czy ten klient coś u ciebie w ogóle kupił??? Musisz te dane trzymać tak byś mógł się doszukać info o nabywcy. Niektórym wystarczy paragon, ale lepiej jest mieć coś więcej.

Masz sporo racji, większość firm i tak gdzieś przechowuje dane (nawet maile z zamówieniami u nas siedzą w skrzynce bardzo długo), chociaż w przypadku gwarancji tego nie robiliśmy nigdy i tak musi być dowód zakupu, sprzęt ma nr seryjne które są na f-vat zakupowych, które my mamy więc dan kupującego nie były nam potrzebne żeby uwzględnić o ile w ogóle taki sprzęt trafiał do nas bo większość gwarancji była producenta i trafiał sprzęt do serwisu danej marki. My danych nie trzymamy tylko przez jakiś czas pokwitowania z poczty a potem niszczymy. W dużej mierze rozchodzi się o aspekt psychologiczny że niby danych nie ma gdzieś w necie w jakimś sklepie, które mogły by wpaść w tzw niepowołane ręce. Reasumując różne zestawienia jakie czytałem pokazywały, że warto jednak mieć możliwość robienia zakupów bez zakładania konta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Racja, ale to nie zmienia faktu, ze dane i tak są udostępniane. Czy się rejestrujemy czy nie. To chyba tylko jakaś dziwna "klepka" w mózgu klienta daje mu poczucie anonimowości...Ja czasami musiałem wracać do danych klienta by sobie przypomnieć o co chodziło. Kwity z poczty niszczyłem po upewnieniu się że towar dotarł. Miałem jednak kilka sytuacji, gdy klient dzwonił i mówił mi po 3 miesiącach, że on zamawiał A i B i chciałby jeszcze C, bo to będzie pasowało (mechaniczne części do skuterów)....chyba. No i pyta czy mogę sprawdzić - potwierdzić??? Jedyne wyjście by być pewnym, że nie będzie wtopy to sięgnąć do historii zamówień i sprawdzić co zamawiał i czy to co chce faktycznie będzie ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rejestracja nawet doświadczonym internautom kojarzy się z wypełnianiem formularzy, czekaniem i nerwami :) Po prostu nie chcą tego robić bo się im śpieszy. Tyle że w przypadku sklepu to nic nie daje, i tak musimy podać adres itp. Ale klient tego nie widzi i łapie się na chwyty typu zakupy bez rejestracji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, czy komuś udało się pogodzić ten moduł z Ship2pay?Mi niestety nie działa ship2pay nawet po edycji .tpl Otrzymuję komunikat "Please select a Shipping Method to view available Payment Options".Czy ktoś wie jak mogę sobie z tym poradzić? Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czołem,

Udało mi się połączyć moduł IonExpress z Ship2Pay:

wg Ship2Pay w order.php zmieniamy:

$cookie->checkedTOS = '1';$smarty->assign(array('HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPayment(), 'total_price' => floatval($orderTotal)));

na:

$cookie->checkedTOS = '1';$smarty->assign(array('HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', $cart->id_carrier)), 'total_price' => floatval($orderTotal)));

w express-order.php również można znaleźć podobną funkcję (displayPayment() ), niestety różni się nieco od oryginalnej i zmieniamy:

$cookie->checkedTOS = true;$smarty->assign(array('express' => ($cookie->express),'HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPayment(), 'total_price' => floatval($orderTotal)));

na:

$cookie->checkedTOS = true;$smarty->assign(array('express' => ($cookie->express),'HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', $cart->id_carrier)), 'total_price' => floatval($orderTotal)));

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Zrób backup.2. Pobierz paczkę.3. Wrzuć folder ' modules' do katalogu modułów. 4. Wrzuć katalog ' themes' do katalogu szablonów. Twój szablon musi być w folderze ?prestashop?. 5. Wrzuć katalog 'img' do katalogu root(głównego katalogu). 6. Wrzuć ?express-order.php? i ?express-cart.php? do katalogu głównego.7. Dodaj poniższą tabelę do bazy danych SQL: ALTER TABLE ps_customer ADD guest int(1) NOT NULL DEFAULT 0;8. Wyczyść cache przeglądarki i tools/smarty/compile po instalacji.na szybko to co najważniejsze do poprawnego działania

witam, czy ktos moze pomóc z pkt.4 ? bo gdy zrobie tak jak jest napisane , czyli wrzuce skorke do themes->prestashop to znika mi ona w PA, gdy mam w themes to jest ok. ale nie widze wtedy modułu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta