Skocz do zawartości
ircykk

[MODUŁ] Ship to Pay (ship2pay) dla PrestaShop 1.5x

Rekomendowane odpowiedzi

Udało misie uruchomić moduł na "preście" 1.5.3, bez dodatkowych modyfikacji (silnik)

Problem polegał tylko na tym, że po instalacji nie było można wybrać nic ("brak dostępnych metod płatności"), pomogło usunięcie ship2pay, wszystkich modułów płatności, po czym dodanie ich na nowo, z ship2pay na końcu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało misie uruchomić moduł na "preście" 1.5.3, bez dodatkowych modyfikacji (silnik)

Problem polegał tylko na tym, że po instalacji nie było można wybrać nic ("brak dostępnych metod płatności"), pomogło usunięcie ship2pay, wszystkich modułów płatności, po czym dodanie ich na nowo, z ship2pay na końcu.

Potwierdzam mnie również ruszyło na gołej preście 1.5.3 po sugestii kolegi z góry.

Dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Próbuję skonfigurować ship2pay (payments2carriers) z transferuj.pl i za cholere nie mogę.

Pomimo że w konfiguracji ship2pay zaznaczę "Wpłata na konto/transferuj.pl",

zrobię "Update" to podczas składania zamówienia,

w 5 kroku "Płatność" nie wyświetla opcji transfeuj.pl,

tylko komunikat "Moduł płatności nie jest zainstalowany".

Moduł jest aktywny.

Sklep: 1.5.4

ship2pay: pobrane z forum, z tego tematu.

W folderze ./modules/payments2carriers/override/modules

jest tylko plik Hook.php, czy to ten plik podmienić z modules.php który zamieścił ircykk?

Przeglądałem kod i strukturę bazy.

Tak na moje oko:

W bazie jest tabela PS_CARRIER a w niej pole IS_MODULE

(tutaj powinna być wartość 1 - dla modułu zewnętrznego czyli systemów płatności)

ale gdy piszę w nim wartość "1", to w 4 kroku zamówienia znika opcja "Wpłata na konto".

Jest jeszcze również pole SHIPPING_EXTERNAL oraz EXTERNAL_MODULE_NAME,

które również powinny być wypełnione odpowiednio "1" oraz "transferuj",

ale mimo to nie zachodzą żadne zmiany w 4 kroku.

Podejrzewam że czegoś brakuje w kodzie php lub jest jakaś pomyłka.

Co ciekawe próbowałem z wersja dla Presta 1.4 z tego tematu,

tutaj z kolei w 4 kroku bez względu na to jaką metodę wysyłki wybiorę,

to przy sposobie płatności w 5 kroku wyświetla wszystkie płatności,

tak jakby nie brało pod uwagę ustawień konfiguracji w module ship2pay.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć,

mam prośbę. Podłączony mam i skonfigurowany moduł PayU. Presta 1.5.3.1 Chciałeb dodać moduł ship2pay, ale nie za bardzo mi to działa. Czy możecie podac link do działajacej aktualne wersji z tą prestą? I rozumiem, że da mi to mozliowsc wykonania takich platnosci jak:

- Wysylka kurierem (bez pobrania z wpłatą +10 zł)

- Wysylka kurierem (za pobraniem bez opłaty)

Na tą chwilę nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tego... Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

mam Prestę 1.5.4 i Ship2Pay v 1.02

Jest problem przy korzystaniu z funkcji one page checkout (przetłumaczone przez Prestashopa jako "zakupy na jednej stronie").

Jeśli klient klika nie po kolei od góry do dołu, tylko:

1. najpierw (przed podaniem danych osobowych) wybierze kuriera nr 1 (któremu ship2pay ogranicza płatność do "płatności przelewem")

2. potem np. wybierze zakupy jako gość i wpisze swoje dane teleadresowe i naciśnie przycisk "zapisz"

3. prestashop po tej operacji "odświeża" formy wysyłki i płatności i przestawia kuriera na kuriera domyślnego nie zmieniając położenia checkboxa przy nazwie kuriera (w moim przypadku wybiera kuriera nr 2 - który modułem ship2pay ma ograniczone płatności tylko do "płatności za pobraniem")

W efekcie jeśli klient nie kliknie jeszcze raz na wybór kuriera, tylko zostawi to w tej formie i przejdzie do ostatniego kroku zamówienia, to dokona wyboru kuriera nr 1 z formą płatności teoretycznie zablokowaną dla niego, a dostępną u kuriera nr 2.

Sprawdzane na FF, IE, Chrome.

Jest jakiś sposób aby to poprawić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

masz rację- ten moduł jest nie do zastąpienia- wiem bo próbowałem i nawet coś mi wychodziło, ale nigdy do końca nie było dobrze, teraz pozostał problem po kliknięciu "Potwierdzam zamówienie" wyświetla się "Ta metoda płatności nie jest dostępna." Co robić???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

masz rację- ten moduł jest nie do zastąpienia- wiem bo próbowałem i nawet coś mi wychodziło, ale nigdy do końca nie było dobrze, teraz pozostał problem po kliknięciu "Potwierdzam zamówienie" wyświetla się "Ta metoda płatności nie jest dostępna." Co robić???

Mam dokładnie taki sam problem.

Przy wyborze opcji wysyłki kurier lub poczta (przedpłata) jest ok, ale jak wybiorę za pobraniem to pokazuje komunikat, że "Brak dostępnej metody płatności."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam identyczną sytuację. Czy ktoś zidentyfikował, co powoduje takie zachowanie?

Prestashop 1.5.4.1

Pozdrawiam,

Witam.

Jest mały błąd w module. Przy składaniu zamówienia z zarejestrowanego konta i akceptowaniu regulaminu, w polu "Wybierz metodę płatności" wyskakuje komunikat: "Brak dostępnej metody płatności." Dopiero po wybraniu innej metody wysyłki i powróceniu do poprzedniej wyświetla się jak powinno. Troche to jest kłopotliwe dla klienta.

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tak miałem, usunąłem wszystkie metody płatności, dodałem na nowo i się pojawiły.

U mnie tak samo było i potwierdzam, że powyższe rozwiązanie działa, trzeba wyłączyć wszystkie metody płatności i ship2pay i ponownie włączyć metody płatności a potem ship2pay i moduł działa już poprawnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

u mnie na 1.5.5 działa shiptopay ściągnięty z http://addonspresta.com/pl/darmowe-modu ... p-15x.html.

Natomiast przy wyborze "płatność przy odbiorze" pokazuje mi taki brzydki duży kwadrat ze znakiem zapytania.

Wie ktoś jak to zmienić ?

Przy wyborze płatność przelewem jest fajna ikonka z drukiem przelewu.

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Natomiast przy wyborze "płatność przy odbiorze" pokazuje mi taki brzydki duży kwadrat ze znakiem zapytania.

Wie ktoś jak to zmienić ?

Przy wyborze płatność przelewem jest fajna ikonka z drukiem przelewu.

Jeśli nie działa na PS 1.5.5 to odinstaluj i usuń moduł. Następnie pobierz z w/w strony i zainstaluj od nowa.

Aby usunąć kwadrat ze znakiem zapytania:

modules/cashondelivery/views/templates/hook/payment.tpl

<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">p class</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"payment_module"</span><span class="syntaxkeyword">>
</span><span class="syntaxdefault">    </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">a href</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"{$link->getModuleLink('cashondelivery', 'validation', [], true)|escape:'html'}"</span><span class="syntaxdefault"> title</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"{l s='Pay with cash on delivery (COD)' mod='cashondelivery'}"</span><span class="syntaxdefault"> rel</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"nofollow"</span><span class="syntaxkeyword">>
<!--</span><span class="syntaxdefault">        </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">img src</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"{$this_path_cod}cashondelivery.gif"</span><span class="syntaxdefault"> alt</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"{l s='Pay with cash on delivery (COD)' mod='cashondelivery'}"</span><span class="syntaxdefault"> style</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"float:left;"</span><span class="syntaxdefault"> </span><span class="syntaxkeyword">/></span><span class="syntaxdefault"> </span><span class="syntaxkeyword">-->
</span><span class="syntaxdefault">        </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">br </span><span class="syntaxkeyword">/>{</span><span class="syntaxdefault">l s</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">'Pay with cash on delivery (COD)'</span><span class="syntaxdefault"> mod</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">'cashondelivery'</span><span class="syntaxkeyword">}
</span><span class="syntaxdefault">        </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">br </span><span class="syntaxkeyword">/>{</span><span class="syntaxdefault">l s</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">'You pay for the merchandise upon delivery'</span><span class="syntaxdefault"> mod</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">'cashondelivery'</span><span class="syntaxkeyword">}
</span><span class="syntaxdefault">        </span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">br style</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"clear:both;"</span><span class="syntaxdefault"> </span><span class="syntaxkeyword">/>
</span><span class="syntaxdefault">    </span><span class="syntaxkeyword"></</span><span class="syntaxdefault">a</span><span class="syntaxkeyword">>
</</span><span class="syntaxdefault">p</span><span class="syntaxkeyword">></span><span class="syntaxdefault"> </span>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamiast ukrywać obrazek lepiej sprawić aby się pojawiał :)

cashondelivery.php

$this->context->smarty->assign(array(
 			'this_path' => $this->_path,
+			'this_path_cod' => $this->_path,
 			'this_path_ssl' => Tools::getShopDomainSsl(true, true).__PS_BASE_URI__.'modules/'.$this->name.'/'
 		));
 		return $this->display(__FILE__, 'payment.tpl');

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam problem z tym modułem w wersji 1.5.6.2. Moduł w wersji 1.02. Po instalacji i wybraniu konfiguracji modułu wyświetla błąd. Moduł nie jest poprawnie zainstalowany! Przenieś plik /beta/modules/shiptopay/Hook.php do /beta/override/classes/ . Plik skopiowałem tak jak jest napisane, ale z folderu /beta/modules/shiptopay/ nie można usunąć tego pliku. I tak jest w dwóch lokalizacjach, ale znika ten komunikat da się zaznaczyć wybrane płatności i dopisać do nich dostawców. Druga sprawa to podczas wyboru na końcu zamówienia (Płatność przy odbiorze) nie przechodzi dalej i jest biała strona, ale zamówienie tak jakby przechodzi, bo jest panelu administratora i w zakładce historia zakupów klienta. Dla płatności przelewem działa. Miał może ktoś podobny problem, jak to naprawić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam,

Też mam taki sam problem na wersji 1.5.6.2 że po złożeniu zamówienia przez klienta i wybraniu płatność przy odbiorze nie ma potwierdzenia zamówienia tylko wyświetlana jest biała strona albo tylko napis "display" na białym tle, ale zamówienie tak jakby przechodzi, bo jest w panelu administratora i w zakładce historia zakupów klienta. Dla płatności przelewem działa poprawnie. Ma może ktoś pomysł jak podejść do tego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK, już działa... moduł pojawił się w kategorii Administracja.

Wygląda na to, że wszystko śmiga :D:D:D

Witam,

Mam wersję PrestaShop 1.5.6.2. po instalacji modułu ship2pay wersja 1.5 ze strony http://addonspresta.com/pl/darmowe-moduly/48-ship-to-pay.html pojawia się komunikat - pomyślnie pobrano moduł jednak nie mogę odnaleźć go w liście zainstalowanych wtyczek. Proszę o pomoc.

Może ktoś poleci coś funkcjonalnego dla wersji 1.5.6.2 co pozwoliłoby włączyć funkcje identyczne jak z modułu ship2pay?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja niestety też mam problem z tym modułem w wersji 1.5.6.2.

Po przeniesieniu pliku Hook.php do katalogu override/classes/ moduł niby działa, w sensie, że mogę ustawiać gdzie ma być jaka metoda płatności,

post-2551-1399570720,44_thumb.jpg

ale podczas zamówienia i tak mam widoczne obie opcje (tutaj wybrana metoda płatności Kurier - przedpłata)

post-2551-1399570720,48_thumb.jpg

jakiś pomysł?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta