Skocz do zawartości

Zdjęcie

[MODUŁ] Ship to Pay (ship2pay) dla PrestaShop 1.5x

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 06 listopad 2012 - 21:22

Moduł tylko dla wersji 1.5x i nowsze.

Zawsze aktualna wersja znajduje się tutaj => http://addonspresta.... ... p-15x.html
Wystarczy zainstalować przez panel PrestaShop.

Moduł dla PrestaShop 1.6x TUTAJ

Załączone pliki

#2 5il3nt

5il3nt

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 08:38

Rewelacja. Moduł działa. Dzięki za pomoc! :)

#3 5il3nt

5il3nt

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 16:17

Chciałem sprostować, że jednak moduł nie jest w pełni funkcjonalny. Męczyłem się z moim sklepem przez kilka godzin, aż doszedłem do wniosku, że moduł ship2pay powoduje w nim błędy. Mianowicie: Mam pola z atrybutami, po zapisaniu wartości pól i próbie ponownej edycji tych pól robię zapisz i wywala błąd: Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 20 bytes) in ..../classes/db/DbPDO.php on line 91 Podobnie jak najpierw zaloguję się do sklepu a następnie będę chciał kupić produkt w sklepie. W momencie kliknięcie w button dodaj do koszyka pojawia się ten sam błąd. Odinstalowałem i usunąłem moduł ship2pay i wszystko pięknie działa...tak więc to on jest przyczyną błędów :( Proszę o info czy ktoś też miał podobne problemy i może ktoś wie jak zmodyfikować moduł by działał poprawnie?

#4 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4240 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 22 listopad 2012 - 17:49

no raczej nie moduł tylko twój serwer ciut za słaby jest jak na prestę 1.5

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#5 5il3nt

5il3nt

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 18:23

Za słaby serwer? To jaki jest potrzebny serwer? :)
Edit:

In the PHP configuration ask your provider to set memory_limit to "64M"

mam ustawiony memory_limit w php.ini na 128M.

Korzystałem na tym serwerze z presty w wersji 1.3 - wszystko ładnie chodziło.
Teraz przechodzę na prestę 1.5.2 i wszystko działa ok dopóki nie zainstaluję modułu ship2pay z tego wątku.

#6 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4240 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 23 listopad 2012 - 07:12

to że pisze to czy tamto nie znaczy, że ta jest - w sumie to są minimalne wymagania To tak jak z windowsem Vistą - pisze że minimalne wymagania to procesor 800 MHz i 512 Mb ramu - i od biedy da się zainstalować i uruchomić ale czy da się na tym coś zrobić? Niestety ps 1.5 ma większe wymagania niż poprzednie wersje. Optymalne ustawienia memory_limit to 256M Dalej każdy dodatkowy moduł zainstalowany w sklepie zwiększa obciążenie Ponad to popatrz, że pamięci brakuje dla /classes/db/DbPDO.php on line 91 a nie dla modułu czyli wniosek jest jeden - te 128M które masz jest na granicy tego co potrzebuje w tej chwili sklep a po zainstalowaniu modułu jest zonk. I tak będzie jeżeli zainstalujesz jakikolwiek inny moduł, który potrzebuje do działania choć trochę zasobów serwera Nie sądzę aby s2p powodował aż tak duże zużycie zasobów - najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do admina z prośbą o sprawdzenie co powoduje takie zużycie zasobów

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#7 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 15:39

Szczerze wątpię aby moduł powodował przekroczenie pamięci, wszystko opiera się o drobną modyfikację jednego zapytania do bazy. Moduł sam w sobie nic nie robi i nic nie przechowuje więc nie widzę możliwości by zajmował pamięć.

#8 czekal

czekal

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:05

Potwierdzam to co pisał 5il3nt. Jest jakiś błąd z modułem ship2pay. Mam sklep 1.5.2 na localhost, memory ustawione na 512. Kiedy zaloguję się na sklep i dodam coś do koszyka, następnie kliknę w koszyk, wywala mi sklep (pusta strona). Po odinstalowaniu modułu wszystko jest ok.

#9 czekal

czekal

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:20

Zmieniłem ship2pay na inny i wszystko jest ok. download/file.php?id=830 offtopic: Ma ktoś może DZIAŁAJĄCY moduł PayU dla 1.5.2 ? Błagam!

#10 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 05 grudzień 2012 - 01:32

Moduł testowałem na 64MB pamięci dla PHP i na różnych wersjach 1.5 i nie zauważyłem problemu. Pustą stronę może powodować masę rzeczy.

#11 Raff

Raff

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 16:26

Chciałem tylko dodać, że również mam ten problem z modułem, ale nie jest tak, że strona sklepu przestaje działać od razu po zainstalowaniu modułu. Kilkakrotnie natrafiłem na ten problem i objawiał się on po dodaniu kolejnego zamówienia (testowałem składanie zamówień). Przy pierwszym złożeniu zamówienia wszystko działało dobrze, przy próbie dodanie produktu do koszyka po złożeniu pierwszego zamówienia otrzymuje właśnie komunikat o wyczerpaniu ramu. Dopóki miałem włączony cache apc to wywalał błąd przy tym pliku, ale jak wyłączyłem apc to zaczął wywalać przy tym wymienionym wyżej tj. /classes/db/DbPDO.php. Próbowałem zwiększać ilość dostępnego ramu, ale kończy się to po prostu jego całkowitym zapełnieniem. Aha, póki się ma ten produkt w koszyku to ni cholery nie wleziesz na stronę sklepu... Informacja o serwerze Informacja o serwerze: Linux #101-Ubuntu SMP Mon Dec 3 15:56:38 UTC 2012 i686 Wersja oprogramowania serwera: Apache/2.2.14 (Ubuntu) Wersja PHP: 5.3.2-1ubuntu4.18 Limit pamięci: 512M Maksymalny czas wykonywania: 1500 Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to, ale dodam, że korzystam z nieajaxowego koszyka.

#12 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 15:51

Spróbujcie podmienić plik z załącznika w ovveride/classes/module i sprawdźcie.

#13 milt3n

milt3n

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 11:28

Witam.
Jest mały błąd w module. Przy składaniu zamówienia z zarejestrowanego konta i akceptowaniu regulaminu, w polu "Wybierz metodę płatności" wyskakuje komunikat: "Brak dostępnej metody płatności." Dopiero po wybraniu innej metody wysyłki i powróceniu do poprzedniej wyświetla się jak powinno. Troche to jest kłopotliwe dla klienta.

Dołączona grafika

#14 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 13:53

A na jakiej wersji PS takie coś? Sprawdzałem na 1.5.0.17 i nic podobnego się nie dzieje.

#15 milt3n

milt3n

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 16:05

A na jakiej wersji PS takie coś? Sprawdzałem na 1.5.0.17 i nic podobnego się nie dzieje.

PS w wersji 1.5.2

#16 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:10

Sprawdziłem na 1.5.2 i po akceptacji regulaminu ładuje listę płatności dla domyślnego kuriera czyli ok. Może ktoś jeszcze to potwierdzić?

#17 webpc

webpc

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 13:28

Czy jest aktualizacja ship2pay dla 1.5.3?

#18 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:07

Moduł powinien działać również z tą wersją.

#19 pierwszywgoogle

pierwszywgoogle

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 18:12

Witam, niestety mam podobne problemy najprawdopodobniej z modułem Ship2Pay z tego wątku dla prestashop 1.5.2, powoduje przekroczenie limitu pamięci dla zalogowanego użytkownika. Limit pamięci można podnosić, bez rezultatu. Wstępnie ustaliłem, że powód leży w nadpisanej klasie Module (extends ModuleCore) w katalogu override, będę to jeszcze badał. Na obecną chwilę moduł jest bezużyteczny ;S Niebawem mam plan przetestować również na 1.5.3.1 - przypuszczam, że będzie to samo. Do tej pory testowałem na dwóch różnych serwerach (VPS i dedyk). Gdy coś ustalę podzielę się w kolejnym wpisie.
Pozycjonowanie i optymalizacja witryn internetowych - pierwszywgoogle.pl

#20 kasienka82

kasienka82

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 18:46

Mam ten sam problem co milt3n, na prescie 1.5.3.1 i do tego błędy z modułem payu, czy ktoś ma działający dla tej wersji ? Będę wdzięczna bo dostaję zamówienia bez danych klienta lub w ogóle brak informacji o rejestracji i zamówieniu a pieniądze na PaYu wpłynęły?! W ogóle czarna magia a pomocy znikąd. Będę wdzięczna, pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl