Skocz do zawartości
ircykk

[MODUŁ] Ship to Pay (ship2pay) dla PrestaShop 1.5x

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sprostować, że jednak moduł nie jest w pełni funkcjonalny. Męczyłem się z moim sklepem przez kilka godzin, aż doszedłem do wniosku, że moduł ship2pay powoduje w nim błędy.

Mianowicie:

Mam pola z atrybutami, po zapisaniu wartości pól i próbie ponownej edycji tych pól robię zapisz i wywala błąd:

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 20 bytes) in ..../classes/db/DbPDO.php on line 91

Podobnie jak najpierw zaloguję się do sklepu a następnie będę chciał kupić produkt w sklepie. W momencie kliknięcie w button dodaj do koszyka pojawia się ten sam błąd.

Odinstalowałem i usunąłem moduł ship2pay i wszystko pięknie działa...tak więc to on jest przyczyną błędów :(

Proszę o info czy ktoś też miał podobne problemy i może ktoś wie jak zmodyfikować moduł by działał poprawnie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za słaby serwer? To jaki jest potrzebny serwer? :)

Edit:

In the PHP configuration ask your provider to set memory_limit to "64M"

mam ustawiony memory_limit w php.ini na 128M.

Korzystałem na tym serwerze z presty w wersji 1.3 - wszystko ładnie chodziło.

Teraz przechodzę na prestę 1.5.2 i wszystko działa ok dopóki nie zainstaluję modułu ship2pay z tego wątku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to że pisze to czy tamto nie znaczy, że ta jest - w sumie to są minimalne wymagania

To tak jak z windowsem Vistą - pisze że minimalne wymagania to procesor 800 MHz i 512 Mb ramu - i od biedy da się zainstalować i uruchomić ale czy da się na tym coś zrobić?

Niestety ps 1.5 ma większe wymagania niż poprzednie wersje.

Optymalne ustawienia memory_limit to 256M

Dalej każdy dodatkowy moduł zainstalowany w sklepie zwiększa obciążenie

Ponad to popatrz, że pamięci brakuje dla /classes/db/DbPDO.php on line 91 a nie dla modułu czyli wniosek jest jeden - te 128M które masz jest na granicy tego co potrzebuje w tej chwili sklep a po zainstalowaniu modułu jest zonk.

I tak będzie jeżeli zainstalujesz jakikolwiek inny moduł, który potrzebuje do działania choć trochę zasobów serwera

Nie sądzę aby s2p powodował aż tak duże zużycie zasobów - najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do admina z prośbą o sprawdzenie co powoduje takie zużycie zasobów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze wątpię aby moduł powodował przekroczenie pamięci, wszystko opiera się o drobną modyfikację jednego zapytania do bazy. Moduł sam w sobie nic nie robi i nic nie przechowuje więc nie widzę możliwości by zajmował pamięć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam to co pisał 5il3nt. Jest jakiś błąd z modułem ship2pay. Mam sklep 1.5.2 na localhost, memory ustawione na 512.

Kiedy zaloguję się na sklep i dodam coś do koszyka, następnie kliknę w koszyk, wywala mi sklep (pusta strona). Po odinstalowaniu modułu wszystko jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałem tylko dodać, że również mam ten problem z modułem, ale nie jest tak, że strona sklepu przestaje działać od razu po zainstalowaniu modułu. Kilkakrotnie natrafiłem na ten problem i objawiał się on po dodaniu kolejnego zamówienia (testowałem składanie zamówień). Przy pierwszym złożeniu zamówienia wszystko działało dobrze, przy próbie dodanie produktu do koszyka po złożeniu pierwszego zamówienia otrzymuje właśnie komunikat o wyczerpaniu ramu. Dopóki miałem włączony cache apc to wywalał błąd przy tym pliku, ale jak wyłączyłem apc to zaczął wywalać przy tym wymienionym wyżej tj. /classes/db/DbPDO.php. Próbowałem zwiększać ilość dostępnego ramu, ale kończy się to po prostu jego całkowitym zapełnieniem.

Aha, póki się ma ten produkt w koszyku to ni cholery nie wleziesz na stronę sklepu...

Informacja o serwerze

Informacja o serwerze: Linux #101-Ubuntu SMP Mon Dec 3 15:56:38 UTC 2012 i686

Wersja oprogramowania serwera: Apache/2.2.14 (Ubuntu)

Wersja PHP: 5.3.2-1ubuntu4.18

Limit pamięci: 512M

Maksymalny czas wykonywania: 1500

Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to, ale dodam, że korzystam z nieajaxowego koszyka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Jest mały błąd w module. Przy składaniu zamówienia z zarejestrowanego konta i akceptowaniu regulaminu, w polu "Wybierz metodę płatności" wyskakuje komunikat: "Brak dostępnej metody płatności." Dopiero po wybraniu innej metody wysyłki i powróceniu do poprzedniej wyświetla się jak powinno. Troche to jest kłopotliwe dla klienta.

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

niestety mam podobne problemy najprawdopodobniej z modułem Ship2Pay z tego wątku dla prestashop 1.5.2, powoduje przekroczenie limitu pamięci dla zalogowanego użytkownika. Limit pamięci można podnosić, bez rezultatu. Wstępnie ustaliłem, że powód leży w nadpisanej klasie Module (extends ModuleCore) w katalogu override, będę to jeszcze badał. Na obecną chwilę moduł jest bezużyteczny ;S Niebawem mam plan przetestować również na 1.5.3.1 - przypuszczam, że będzie to samo. Do tej pory testowałem na dwóch różnych serwerach (VPS i dedyk).

Gdy coś ustalę podzielę się w kolejnym wpisie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ten sam problem co milt3n, na prescie 1.5.3.1 i do tego błędy z modułem payu, czy ktoś ma działający dla tej wersji ? Będę wdzięczna bo dostaję zamówienia bez danych klienta lub w ogóle brak informacji o rejestracji i zamówieniu a pieniądze na PaYu wpłynęły?! W ogóle czarna magia a pomocy znikąd. Będę wdzięczna, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiele razy bylo na forum, ze wersja 1.5.3 nie nadaje sie na sklep produkcyjny, jest jeszcze za duzo bledow, zwlaszcza dla osob nie znajacych programowania i nie potrafiacych sobie pomoc.

W jednym sklepie bedzie dzialalo poprawnie, w innym, przy innych modulach, innej konfiguracji juz nie.

I nie musi to byc wcale wina ship2pay.

A co do przekroczenia ilosci dostepnej pamieci:

wszystko jest sumowane, cale zapotrzebowanie przez silnik, akurat trafilo, ze podczas pracy tego modulu jej zbraklo.

Cale zamieszanie wprowadza team Prestashopu, zle numerujac wersje. powinno byc 1.5.0.3.1

Zasuwaja z ta numeracja, wprowadzajac uzytkownikow w blad, najprawdopodobniej juz pracuja koncepcyjnie nad wersja 1.6 a wersja 1.5 jest tak naprawde przejsciowa, poligonowa.

W tej wersji jedna lata generuje kilka nestepnych bledow, zwlaszcza w modulach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otóż udało mi się uporać z tym problemem:)

Trzeba odinstalować (nie wystarczy wyłączyć) wszystkie zbędne moduły związane z płatnością i dostawą (np. Payments to carriers i Universal Payment Module), następnie zainstalować tylko ship to pay, który uploadował ircykk, podmienić plik również uploadowany przez niego i wszystko powinno działać. Ja na wszelki wypadek odinstalowałem wszystko co jest związane z przesyłką i dostawą i zainstalowałem od początku tylko te niezbędne (Płatność przy odbiorze, Przelew bankowy, Ship to Pay, ew. przelewy24) i działa jak złoto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Jest mały błąd w module. Przy składaniu zamówienia z zarejestrowanego konta i akceptowaniu regulaminu, w polu "Wybierz metodę płatności" wyskakuje komunikat: "Brak dostępnej metody płatności." Dopiero po wybraniu innej metody wysyłki i powróceniu do poprzedniej wyświetla się jak powinno. Troche to jest kłopotliwe dla klienta.

Witam,

Ja niestety borykam się z identycznym problemem, niezależnie jako gość czy zarejestrowany użytkownik. Po akceptacji regulaminu nie ładują się dostępne metody płatności dla defaultowego sposobu dostawy. Po kliknięciu innej opcji, płatności się ładują i dalej moduł działa już poprawnie.

Przeanalizowałem dzisiaj nieco dokładniej szereg wariantów zarówno z Ship2Pay jak i Payments2Carriers i obydwa moduły w moim przypadku zachowują się identycznie, mianowicie:

Jeśli wyłączymy opcję akceptuj "Warunki korzystania z usługi" w Preferencje/Zamówienia, wówczas obydwa moduły ładują dostępne metody płatności dla domyślnego sposobu dostawy, gdy użytkownik zaloguje się do sklepu przed finalizacją zamówienia przez OPC. W przypadku gdy autentykacja użytkownika następuje przy OPC, wówczas dla domyślnego sposobu dostawy pojawia się komunikat "brak dostępnych metod płatności", trzeba zaznaczyć inną opcję dostawy i moduły zaczynają działać prawidłowo.

Przy włączonej akceptacji "Warunków korzystania z usługi" na OPC, niezależnie czy użytkownik zaloguje się w cześniej czy autentykuje się dopiero podczas OPC, po zaakceptowaniu "Warunków korzystania z usługi" dla domyślnego sposobu dostawy pojawia się komunikat "brak dostępnych metod płatności" dopiero jak poklikamy w inne sposoby dostawy, S2P i P2C zaczynają normalnie wyświetlać formy płatności.

Sklep: 1.5.2

Ship2pay: 1.01

P2C: wersja podawana w tym wątku 0.1

moduły płatnośći: płatność przy odbiorze, płatność przelewem, payu (jeszcze nie skonfigurowany)

strona sklepu w budowie: http://ridepoland.com/sklep/

pliczek module.php podmieniony zgodnie z instrukcją użytkownika @ircykk

Czy poradził już sobie ktoś z tym problemem? Proszę o pilną pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko działa oprócz ponowienia zamówienia, jeżeli ponawiamy zamówienie i brak jest już na stanie jakiegoś produktu wyskakuje komunikat "koszyk pusty" zamiast tak jak się dzieje gdy moduł jest wyłączony "brak pewnych produktów zostały one usunięte z zamówienia"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta