Skocz do zawartości
saviola15

Płatność przy odbiorze tylko do określonej kwoty

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem ten kod na początku pliku w folderze : cashondelivery w plikach confirmation.tpl , payment.tpl i validation.tpl .

I niby wszystko spoko powyżej 500 zł nie ma tej opcji ale poniżej tej kwoty również nie ma płatne przy odbiorze. ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

cashondelivery.php linia 72 dopisz

'order_total' => $params['cart']->getOrderTotal(true, Cart::BOTH),
a warunek w payment.tpl

{if $order_total > 100}
<p class="payment_module">
	[url="{$this_path_ssl}validation.php"]
		[img={$this_path}cashondelivery.gif]

{l s='Pay with cash on delivery (COD)' mod='cashondelivery'}

{l s='You pay for the merchandise upon delivery' mod='cashondelivery'}

[/url]
</p>
{/if}

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

cashondelivery.php linia 72 dopisz

a warunek w payment.tpl

{if $order_total > 100}

[/url]
</p>
{/if}

Witam serdecznie,

Niestety nie działa to pod wersją 1.6 :/

Jak do pliku payment.tpl dodam warunek to zupełnie znika mi płatność przy odbioerze a jak dopiszę kod do pliku cashondelivery.php to pojawia mi się taki błąd :"Parse error: syntax error, unexpected T_DOUBLE_ARROW in /modules/cashondelivery/cashondelivery.php on line 72".

Może w złym miejscu dopisuje ten kod :/

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zerknij na daty postów

rozwiązanie jest dedykowane dla starszych wersji sklepu

w nowszych wersjach składnia jest zupełnie inna

Okej okej zgadzam się z tym....

Ale może ktoś by pomógł ??? :/

Bo ja zupełnie nie mogę tego ogarnąć.....  :-(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie co chcesz osiągnąć? Jeśli płatność przy odbiorze ma zniknąć powyżej danej kwoty i korzystasz z modułu ship to pay to dla tego przewoźnika po prostu ustaw dla zachowania poza zakresem - ukryj ta metodę dostawy i tyle żadnego grzebania w kodzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie co chcesz osiągnąć? Jeśli płatność przy odbiorze ma zniknąć powyżej danej kwoty i korzystasz z modułu ship to pay to dla tego przewoźnika po prostu ustaw dla zachowania poza zakresem - ukryj ta metodę dostawy i tyle żadnego grzebania w kodzie.

Chcę, aby płatność przy odbierze znikała w monecie kiedy przekroczy kwotę 500 zł. Płatność przy odbierze wykorzystuje moduł: "Płatność przy odbiorze v0.7.4 - by PrestaShop"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Płatność przy odbiorze masz powiązaną z jakimś przewoźnikiem? Czy jest dostępna niezależnie od tego jaki sposób dostawy się wyświetla. Jeśli masz ją powiązaną z konkretnym sposobem dostawy to w ustawieniach tego sposobu ustawiasz zakres do 500 zł a powyżej tego zakresu wyłączasz daną metodę dostawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Płatność przy odbiorze masz powiązaną z jakimś przewoźnikiem? Czy jest dostępna niezależnie od tego jaki sposób dostawy się wyświetla. Jeśli masz ją powiązaną z konkretnym sposobem dostawy to w ustawieniach tego sposobu ustawiasz zakres do 500 zł a powyżej tego zakresu wyłączasz daną metodę dostawy.

Płatność przy odbiorze nie jest powiązana z przeoźnikiem. Jest nie zależna. Dlatego wydaje mi się, że trzeba edytować kod w cashondelivery.php i w payment.tpl, ale nie wiem jak to zrobić :-/ Ciągle wyskauje mi jakiś błąd :-/ Był bym wdzięczy za pomoc ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to moze opisz co i gdzie robiles, wtedy moze wyeliminuje sie bledy... poza tym "jakies bledy" to dosc ogolnikowe....

to tez pokaze, ze probujesz sam pracowac i nie czekasz nagotowca ;) a tacy dostaja pomoc szybsza i konretniejsza ;)

Ps. zasadnoczi, wydaje mi sie, ze uda sie to rozwiazac tylko po stronie samego kontrolera, po co i co tak w szczegolnosci mialo by byc zmieniane po stornie szabonu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robię coś takiego:

cashondelivery.php linia 72 dopisuję

a warunek w payment.tpl

{if $order_total > 100}

[/url]
</p>
{/if}

I po zapisanu zmian pojawia mi się błąd: "Parse error: syntax error, unexpected T_DOUBLE_ARROW in /modules/cashondelivery/cashondelivery.php on line 72".

Próbowałem na wszystkie soposoby coś z tym zrobić, ale mi zupełnie nie wychodzi.

Ale nie chcę dować kolejnego przewoźnika. Chcę to zrobić z poziomu płatności :-) A wiem, że taki warunek da radę tylko nie wiem co jest nie tak... W złym miejscu wpisuje, warunek jest źle napisany... Nie mam już pojęcia :-(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a takie cos jak '[url=' '[img=' [/url] masz wpisane w plikach? czy to zmiana kodowania przez forum?

druga rzecz, odnosnie juz konretnego bledu. nie zastanowilo cie co z angielskiego znaczy 'DOUBLE ARROW' ? nie analizowales tego co masz w tej lini wpisane? wszystko prawie na dloni masz napisane w bledzie ;)

ze niby co mialby zaczytac z tego? $params['cart']->getOrderTotal(true, Cart::BOTH) ? jezeli getOrderTotal to czysta funcja kontrolera Cart.php, jak ma sie do niego dostac?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem w tym, że kolega nic nie robi tylko bezmyślnie kopiuje

już napisałem ten kod który kopiujesz w twojej wersji presty nie zadziała (inna składnia)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem w tym, że kolega nic nie robi tylko bezmyślnie kopiuje

już napisałem ten kod który kopiujesz w twojej wersji presty nie zadziała (inna składnia)

no ale co masz zadzialac, jak? jak odnosi sie zapytanie do funkcji, ktora nie ma przekierowania context-u. poza tym, skad taka skladnia? raczej to jakies kombinacje a nie kopiowanie, bo to nie ma sensu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no ale co masz zadzialac, jak? jak odnosi sie zapytanie do funkcji, ktora nie ma przekierowania context-u. poza tym, skad taka skladnia? raczej to jakies kombinacje a nie kopiowanie, bo to nie ma sensu ;)

eh........

@design4VIP - kolega bezmyślnie kopiuje kod z tego posta

http://prestadesign.pl/topic/3102-płatność-przy-odbiorze-tylko-do-określonej-kwoty/?p=16892

i nie bardzo rozumie co Ja piszę tu

http://prestadesign.pl/topic/3102-płatność-przy-odbiorze-tylko-do-określonej-kwoty/?p=33527

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a w jakiej wersji byly takie skladnie? przeciez co ma $params do funkcji kontrolera? to nie ma sensu bytu ;) i w ktorej wersji mozna bylo uzywac BBcode?

dzialam na presta od 1.3 i z takimi skladniami sie jeszcze nie spotkalem ;/ to na pewno o presta chodzilo? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jakie bbcode  ;)

chyba masz coś z przeglądarką nie tak ;)

co do składni  to od 1.5 to wygląda miej więcej tak

$total = $this->context->cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH);

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

masz np,. w Twoim posicie np. [img]{$this_path}cashondelivery.gif[/img] czy http://..- co to innego jak nie BB? ;) wlasnie dlatego tez w ktoryms tam momencie pytalem, czy to z kodowania forum/przegladarki czy tak ma w wrzucone w pliku. no a teraz to juz nie wiem... zgupialem ;)

a co do skladni: EJJJJ, na to mial sam wpasc ;) juz nawet wczesniej pisalem bezposrednio o context zeby naprowadzic a nie dac odpoweidzi bezposrednio ;) jak ktos mysli i chce sam cos zdzialac to przy okazji nauczy sie logiki kodu ;) na przyszlosc sie przyda, jak sie sam na cos wpadnie to na dluzej zostaje w glowie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam serdecznie,

Niestety nie działa to pod wersją 1.6 :/

Jak do pliku payment.tpl dodam warunek to zupełnie znika mi płatność przy odbioerze a jak dopiszę kod do pliku cashondelivery.php to pojawia mi się taki błąd :"Parse error: syntax error, unexpected T_DOUBLE_ARROW in /modules/cashondelivery/cashondelivery.php on line 72".

Może w złym miejscu dopisuje ten kod :/

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

mam wersję 1614 i zrobiłem tak:

skopiowałem  linijkę kodu z pliku validation.php.('total' =>...)

odnalazłem tą tablicę w pliku cashondelivery.php i wkleiłem gdzie trzeba.

warunek:   {if $total<500}kod{/if} dałem w plikach payment.tpl i validation.tpl w katalogu moduły/cashondelivery, ale tez w katalogu szablon/moduły/cashondelivery i hula.

powyżej kwoty znika opcja za pobraniem. 

$this->context->smarty->assign(array(
			'total' => $this->context->cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH),
			'this_path' => $this->module->getPathUri(),//keep for retro compat

Gedo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta