Skocz do zawartości
ircykk

Chrome 5 Beta jeszcze szybszy

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza rozwojowa wersja przeglądarki internetowej firmy Google jest nawet o 35% szybsza w porównaniu z poprzednimi wydaniami - twierdzi producent. Chrome 5 Beta obsługuje także znacznie lepiej technologię HTML5.

 

Jak możemy przeczytać na blogu Chrome, najnowsza wersja beta przeglądarki bardzo dobrze poradziła sobie w testach V8 Benchmark Suite. Pozwala on na zbadanie wydajności programu związanej z przetwarzaniem JavaScript. Dobry wynik przeglądarka osiągnęła również w testach SunSpider Benchmark, które pozwalają na mierzenie wydajności silnika. W porównaniu z pierwszą wersją beta, najnowszy Chrome zwiększył swoją prędkość o 213% albo 305% (w zależności od testu).

 

Kolejne zmiany to możliwość synchronizacji preferencji między przeglądarka zainstalowaną na różnych urządzeniach. Dotychczas użytkownicy Chrome mogli synchronizować jedynie zakładki, teraz natomiast zakres został poszerzony o motywy, stronę startową, ustawienia stron i język. Można również instalować i korzystać z rozszerzeń w trybie anonimowym. Chrome 5 Beta obsługuje nowe funkcje HTML5 takie jak interfejsy programowania geolokacji, App Cache, WebSockets czy komenda przenieś-upuść. Wprowadzono również integrację z Adobe Flash Playerem, który korzysta teraz z mechanizmu automatycznej aktualizacji. www.dobreprogramy.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się • Przeglądający

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Aktywni użytkownicy

  Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

 • Statystyki forum

  • Tematów
   7 802
  • Postów
   37 106
×