Skocz do zawartości
dragonnn1

Problem z nieistniejącymi produktami w wynikach google

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem ostatniego czasu wyrzuciłem dużo kategorii i produktów ze sklepu.

Utworzyłem nowy .htaccess i sitemap.xml. Zauważyłem, że nowe produkty zostały już zaindeksowane przez google, ale linki do produktów, które zostały usunięte ze sklepu w google nadal zostały.

Domyślam się, że dlatego iż linki te przekierowują nadal na stronę produktu i wyświetlany jest komunikat: "Produkt nie został znaleziony" a nie na stronę 404.

Wydaje mi się, że kiedyś w opcjach widziałem czy ma być wyświetlana strona 404 dla produktów jeśli nie można ich znaleźć, ale nie mogę tego odnaleźć. Czy ktoś może powiedzieć czy rzeczywiście to gdzieś jest jeśli tak to gdzie?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest negatywna to jak mogę zaradzić mojemu problemowi?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź jest to jakieś rozwiązanie.

Rozumiem, że każdy taki link musiałby mieć jeden wpis w .htaccess? To trochę tej pracy będzie :/

Myślałem, że może istnieje jakieś bardziej uniwersalne rozwiązanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swego czasu napisałem taki skrypcik w PHP, który działa wykorzystując plik CSV z Narzędzi Google. W skrócie działa następująco:

- wyciąga adresy URL zwracające 404

- dzieli URLe na kategorie wg kategorii sklepu

- robi 301 właśnie jak wspominano do kategorii produktów w sklepie

Minusem jest, że trzeba co jakiś czas pobierać i wgrywać plik CSV z narzędzi google i nie ma się dokładnej kontroli nad przekierowaniami.

Innym rozwiązaniem jest zrobienie listy z URLami, które chcemy zachować, napisać funkcję, która będzie sprawdzać, czy adres jest w tablicy z adresami oraz do której strony ma przekierować. Łatwiej jest zarządzać tablicą w PHP niż tłuc ręcznie przekierowania dla każdego z błędów 404.

To takie dwa moje rozwiązania, z których to drugie stosuje od dawna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta