Skocz do zawartości
bogus

do koszyka - nie widać

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Po imporcie produktów nie widać buttona "dodaj do koszyka". Aby był widoczny należy ręcznie to ustawić w informacji o produkcie klikając: "sprzedaż (tryb katalogu jeśli nieaktywne)". Co zrobić aby importowane produkty miały ten button? Druga rzecz, to po imporcie automatycznie widać produkty jako "wyprzedaż". Tutaj też ręcznie można to zmienić.W pliku importu csv wstawiam cenę w kolumnę "cena bez podatku", a kolumny "wyprzedaż" nie ma. Nie wiem co zrobić...Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Na 90% masz źle skonfigurowany plik importowy.

Jedyne dostepne kolumny to "

IDAktywny (0 lub 1)Nazwa *Kategorie (x,y,z...)Cena bez podatku. (netto)Numer ID podatkuCena hurtowaW sprzedaży (0 lub 1)Wartość rabatuProcent rabatuRabat od dnia (rrrr-mm-dd)Rabat do dnia (rrrr-mm-dd)Indeks #Kod dostawcyDostawcaProducentEAN13Kod kreskowy UPCpodatek EcoWagaIlośćKrótki opisOpisTagi (x,y,z...)Meta-tytułMeta-słowaMeta-opisURL przepisanyTekst, gdy na stanieTekst jeśli zamówienie zwrotne zezwolone (tow. spr. na zam.)Dostępny na zamówienieData dodania produktuPokaż cenyAdresy URL zdjęcia (x,y,z...)Usuń istniejące obrazy (0 = nie, 1 = tak)FunkcjaDostępny wyłącznnie onlineWarunek

Jeśli chodzi o sprzedaż to masz kolumnę??

W sprzedaży (0 lub 1)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

By było widać button muszą być spełnione warunki:

1. W zakładce Ustawienia/Produkty Czy wyświetlać przycisk "Dodaj do koszyka" dla produktów z atrybutami: TAK (choć oryginalny skrypt product-list ma błędy - warunki które nigdy się nie spełnią).

2. Stan produktów musi być większy niż 0.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. W zakładce Ustawienia/Produkty Czy wyświetlać przycisk "Dodaj do koszyka" dla produktów z atrybutami: TAK (choć oryginalny skrypt product-list ma błędy - warunki które nigdy się nie spełnią).

i owszem - przy badziwnej telpetce tak

2. Stan produktów musi być większy niż 0.

i owszem - jest to zrozumiałe ;) - skoro ilość mniejsza od 1 to nie ma sensu wyśiwietlać przycisku bo i po co - no chyba, że jest zaznaczona opcja inna opcja ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no ale że oryginalna to wcale nie znaczy, że nie mogę jej określić "badziewna" :D:D:D:D

tak swoją drogą to każdy dostosowuje templetkę do własnych potrzeb i oczekiwań :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich forumowiczów

Również szukam rozwiązania dlaczego po imporcie z pliku *csv znika button koszyka.

Plik jest prawidłowo kodowany (UTF-8) produkty oraz ilość, cena itp importują się prawidłowo, również polskie znaki importują się prawidłowo.

Jak dodam produkt ręcznie to koszyk jest OK, ale jak zaimportuje produkty z pliku koszyk automatycznie znika.

Wszystkie kolumny podczas importu są prawidłowe, gdzie szukać rozwiązania ???

Problem jest na czystej wersji (1.4.8.2) jak i na przerobionej grafice.

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć w którym pliku szukać rozwiązania ?, a może w bazie danych ?

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, przecież wklepywanie 10 tys produktów ręcznie zajmie mi rok czasu

Aktualnie skrypt jest na

http://www.simlock12.eu

Pozdrawiam

kali65

Witam ponownie

Chyba rozwiązałem problem, gdyż znalazłem darmowy moduł do eksporu (http://prestahost.eu/prestashop-modules ... darma.html) i po utworzeniu prawidłowego pliku csv wrzucam do niego produkty. Jestem w fazie testowania, lecz podczas importu 1 produktu "Koszyk" już się pokazuje, po głębszych testach napisze czy działa import prawidłowo. Przypuszczalnie błąd leżał w tworzeniu pliku csv nawet w OpenOffice.org

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta