Skocz do zawartości
Lukalago

Przekierowanie w PHP i słabe pozycjonowanie sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

WitamMam sklep w mojadomena.com/sklep/Mam ustawione przekierowanie PHP (funkcja header) w pliku index.php w głównej domenie, który kieruje na katalog /sklep/Mam wrażenie że wpływa to niekorzystnie na pozycjonowaniu mojego sklepu w google.Strony produktów wyświetlają się w googlach bardzo daleko, chyba że wpisze frazę zawierającą nazwę domeny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no ale jak ma ci pomóc nie znając ani powodu ani celu przekierowania?normalne że google za tego typu zabawy obniża pozycję w wynikach wyszukiwania - ale zapewne nie tylko to jest powodem dalekich pozycji w wynikach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strona to http://www.navi-media.com

Co może być przyczyną, że google praktycznie reaguje tylko gdy w frazie pojawi się nazwa domeny np. navi-media,navimedia, navi.

CTR dla tych fraz sięga 90% co jest zrozumiałe.

Reszta wyrazów związanych z branżą które użyłem w Meta Title, Meta description praktycznie nie dają efektu, pozycja w googlach baardzo niska. Przesłałem mapę strony dosyć dawno do googla i mam informację że przesłano 482 strony z czego zaindeksowane 2. Coś tu jest nie tak... dlatego czepiłem sie tego przekierowania, sam już niewiem co jest powodem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no npSorry, I am unable to validate this document because on line 769 it contained one or more bytes that I cannot interpret as utf-8 (in other words, the bytes found are not valid values in the specified Character Encoding). Please check both the content of the file and the character encoding indication.The error was: utf8 "\xB9" does not map to Unicode

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no ja bym zaczął od tego

document because on line 769 it contained one or more bytes that I

coś masz chyba w module blockvariouslinsk uwalone

która to wersja presty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy wystarczy jak wyłącze dany moduł czy muszę go odinstalować w panelu?Ok. wystarczy wyłączyć, okazało się że moduł "Footer Data block v1.2" powodował brak walidacji. W komentarzach miałem polskie ogonki.Teraz waliduje, ale pokazuje że mam 13 innych błędów.A czy masz jakiś pomysł dlaczego google pokazuje mi że z mapy strony zaindeksowało tylko 2 z 486 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strona to http://www.navi-media.comCo może być przyczyną, że google praktycznie reaguje tylko gdy w frazie pojawi się nazwa domeny np. navi-media,navimedia, navi.Reszta wyrazów związanych z branżą które użyłem w Meta Title, Meta description praktycznie nie dają efektu, pozycja w googlach baardzo niska.

http://www.google.pl/search?sugexp=chro ... 2Fsklep%2F...i wszystko jasne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napiszę pełnym zdaniem, bo chyba google u Ciebie nie działa...

Przyczyną, że google reaguje tylko i wyłącznie na frazy z nazwą domeny jest fakt zakwalifikowania stron do spamsite z uwagi na stosowanie rozbudowanych i oryginalnych opisów przedmiotów znajdujących się na witrynie, np:

NAVI-MEDIA Suzuki

www.navi-media.com/sklep/71-suzuki

cena: najpierw tańsze, cena: najpierw droższe, nazwa: a - z, nazwa: z - a, pierwsze: dostępne. sortuj według. NAVI-MEDIA SUZ832 Fiat Lacetti, Suzuki SX4 ...

Tak widzi google Twoją witrynę. Użyte przez Ciebie słowa i frazy:

cena: najpierw tańsze

cena: najpierw droższe

nazwa: a - z

nazwa: z - a

pierwsze: dostępne.

skutkują tym czym skutkują. Jak niby ma Ciebie ktoś znaleźć jeśli nie masz porządnych opisów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No okej też to widze, przecież wiadomo że nie dałem takich opisów, te teksty są w samej preście, czemu google je pobiera.

"cena: najpierw tańsze, cena: najpierw droższe, nazwa: a - z, nazwa: z - a, pierwsze: dostępne. sortuj według." Ten tekst jest z presty i niby jak mam go wywalić, jakaś bzdura.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Google je pobiera, ponieważ nie uzupełniłeś meta opisów, tytułów, etc...

Zobacz to zawiera "opis dla google" z Twojej witryny, dla adresu: http://www.navi-media.com/sklep/71-suzuki

Jeśli jast tak rozbudowane jak u Ciebie, to google sobie musiało samo uzupełnić pierwszym znalezionym tekstem, a znalazło: cena... itd...

Bardzo podobnie wygląda strona produktu: http://www.navi-media.com/sklep/suzuki/ ... uzuki.html

Zaglądałeś do narzędzi łebmajstra? Przecież tam jest napisane, że masz za krótkie opisy (description), a "keywords" jest nieistotne...

To poczytaj: http://support.google.com/webmasters/bi ... swer=79812

fastedit: Specyfikacja w formie jpg!? No pogratulować Koledze. Czemu się dziwisz, że nie ma w zasadzie Ciebie w google?

fastedit2:

* Specyfikacja techniczna może ulec zmianie bez powiadomienia.

** Ewentualne błędy powstałe podczas edycji tekstu a także rozbieżności nie mogą być podstawą do reklamacji urządzeń.

To jest reguła niedozwolona i może Ciebie sporo kosztować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za zainteresowanie, spróbuje coś z tym zrobić. Po jakim czasie cirka google to pobierze, wiesz może?

edit: Specyfikacja w formie jpg - z tego oczywiście zdaję sobie sprawę :mrgreen:

a co do tekstu specyfikacja techniczna może ulec zmianie... jestem pewien, że akurat to info nie ma bezpośredniego wpływu na pozycjonowanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na te pytanie odpowiedź zawierają narzędzia łebmajstra - jest taki wykresik który informuje jak często robot odwiedza witrynę i ile danych z niej bierze.

Google pobierze tylko zawartość tekstową, ocr-a jeszcze nie zaimplementowano w temacie description.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sobie chopy ironizujecie, a ja tymczasem uzupełniłem Mety, ale nurtuje mnie jeszcze plik mapy przesłanej do googla. Czy w ogóle ta mapa strony ma jakieś większe znaczenie, dlaczego ciągle mam wg googla zaindeksowane 2 strony, nie pojmuje tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta