Skocz do zawartości
KSEIKO

Sitemap generator w php

Rekomendowane odpowiedzi

HeyMam pytanie - czy ktos z was spotkal sie ze skryptem php do tworzenia sitemapow strony? Chodzi o taki skrypt, ktory posiada mozliwosc modyfikacji i generowania sitemapa z uwzglednieniem czasow plikow, praw, botow, priorytetow oraz wyjatkow.Wiem ze istnieja softy, ktore instalujemy na swoim kompie i skanujemy dana strone ale w moim przypadku nie sprawdzaja sie wogole - po pierwsze za wolno dziala bo 1 cale skanowanie mojego sklepu zajmuje przecietnej maszynie ponad miesiac, 2 posiadam zabezpieczenia plikow dla tego skaner nie uchwyci wszystkiego co istotne w sitemapie.W prescie 1.4 jest generator sitemap ale problem jest z czasa wykonywania sie zapytania w bazie MySQl - mam sporo produktow i sciezek dla tego potrzebuje dodatkowego modulu lub skryptu, ktory stworzy sitemape wraz z glownymi priorytetowo sciezkami... Lub moze skanowac calosc - oczywiscie chodzi o darmowe rozwiazanie bo placic za kazdym razem by generowac sitemapa to masakra :( THX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to problem rozwiązany - dość bardzo prosto a mianowicie googlowałem kilka dni i udało mi się w końcu dojść do źródełka :lol:

Ci co mają Preste 1.4.4.1 i oryginalny moduł sitemap generator - powinni kliknąć tu:

http://www.presto-changeo.com/en/presta ... rator.html

następnie bez wyłączania czy odinstalowywania oryginalnego modułu - zainstalować ten pobrany ze sklepu

- jest to darmowy FIX i przy ponad 8 tys produktów stworzył sitemape całości w niecałe 10 sekund!

Szacun dla autora! 8-)

P.S. dodatkowo jeśli link będzie nieaktualny to w załączniku jest ten moduł...

gsitemap.for.1.4.tar.gz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam fajny spolszczony skrypt generatora mapy witryn internetowych sitemap.

Wygenerowane sitemap jest zgodne ze standardem.

Po zeskanowaniu witryny skrypt automatycznie zapisuje sitemap xml i txt na serwerze.

Może być uruchamiany ręcznie lub dodany do zadań cron.

Ważniejsze ustawienia:

- Pingowanie po wygenerowaniu sitemap

- Automatyczne kompresowanie wygenerowanego pliku jeżeli jest większy niż 10 MB

- Ustawianie limitu czasu wykonywania

- Wykluczanie katalogów i/lub plików które będą pominięte w mapie witryny

Do wersji polskojęzycznej którą samodzielnie tłumaczyłem dodaję oryginalne pliki które są udostępnione do ogólnego użytku na licencji GPL

Jest to idealne rozwiązanie dla dużych serwisów które są często aktualizowane i rozbudowywane.

Skrypt doskonale sobie radzi ze skanowaniem rozbudowanych serwisów.

Mogę zainstalować skrypt na Twoim serwerze i skonfigurować. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu GG 12293255

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta