Skocz do zawartości
ircykk

Microsoft będzie wspierać WOFF

Rekomendowane odpowiedzi

Międzynarodowa organizacja W3C zajmująca się standardami stron WWW zaakceptowała niedawno otwarty format czcionek WOFF (Web Open Font Format). Teraz okazuje się, że projekt będzie wspierać Microsoft.

 

Pod koniec marca pisaliśmy o zaakceptowaniu WOFF przez organizację W3C. Format został stworzony przez Mozillę i ma zakończyć długi konflikt o formaty czcionek osadzanych przy pomocy CSS na stronach WWW. Microsoft dotychczas proponował własne rozwiązania takie jak katalog Core Fonts czy format EOT (Embedded OpenType). Ten ostatni jest obsługiwany tylko przez przeglądarki Internet Explorer do wersji 7. Wygląda jednak na to, że Microsoft postanowił poważnie potraktować najnowsze standardy internetowe. Powodem takiego podejścia mogą być m.in. względy finansowe i prawne - rejestrowanie czcionek jest dość kosztowne, a także wymaga niekiedy skomplikowanych zabiegów z uzyskaniem zezwoleń. Microsoft był już zmuszony do zamknięcia projektu Core Fonts, kiedy w 2002 r. okazało się, że narusza on licencje EULA. Firma będzie teraz rozwijać standard WOFF razem z Mozillą i Opera Software.

 

Nie jest jeszcze pewne, czy najnowsza przeglądarka Microsoftu - IE 9 - będzie obsługiwać wspomniany format. Na razie wiadomo tylko tyle, że taka możliwość była rozważana w zeszłym roku. Pierwszą przeglądarką, w której wprowadzono obsługę WOFF jest Firefox 3.6. http://www.dobreprogramy.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się • Przeglądający

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Aktywni użytkownicy

  Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

 • Statystyki forum

  • Tematów
   7 819
  • Postów
   37 172
×