Skocz do zawartości
ircykk

SERWERY NA KTÓRYCH DZIAŁA PRESTASHOP

Rekomendowane odpowiedzi

Na przykład to:

https://www.e24cloud.com/pl/Produkty/Serwer-w-chmurze

Widziałem jakiś czas temu 2-3 firmy w Polsce, które mają takie rozwiązania - czyli zabezpieczony serwer w którym można sobie dowolnie zmieniać parametry w każdym momencie. Czyli np. dzisiaj potrzebuję 1 GB ramu, później na tydzień 4 GB i mocniejszy procesor itp., a później znowu sobie zjeżdżam z parametrów/ceny i nic nie trzeba robić.

Znajomy (informatyk/programista) ma takie rozwiązanie właśnie z tej firmy i mówił że jest to u niego niestabilne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No chyba nie całkiem - nie mogę przecież w jakieś firmie zamówić np. VPS w którym są ustalone parametry, później robię sobie akcje marketingową i zwiększam kilkakrotnie potrzebne dla mnie parametry, a później znowu sobie wracam do poprzedniej ceny i manewruje jak zechcę.

Opisywali jeszcze to jako podział mocy kilku serwerów w tzw. chmurze.

Sam tego do końca nie zrozumiałem :)

Ale sprawdzę czy jest tak faktycznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:) No właśnie całkiem. Jeśli mówimy o skalowalności, a do tego zmierzasz - to jest po podstawowa funkcja. Ty jako Administrator przypisujesz parametry do serwera, ram, ilość rdzeni, innych zasobów...

Samo "w chmurze" funkcjonuje od dawna tylko pod inną nazwą. Teraz jest możliwość wyciągnięcia dodatkowych $ od ludzi więc wprowadzamy innowacyjny wyraz - i mamy. :) Tak naprawdę nic się nie zmienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w sumie @vivaldi to masz rację

Ta "chmura" to istnieje już od dawna w sumie od początków globalnego internetu czyli od powstania IANA - patrz root serwery dns

Dalej Micriosoft chyba w 2003 roku pozwolił na tworzenie "chmur" w sieciach korporacyjnych

a tak na prawdę wszystko ruszyło na dużą skalę w raz z wirtualizacją.

Cóż marketing jest dźwignią handlu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Technicznie nie wiem jak to jest zrobione, ale patrząc jako klient to zwykłe serwery nie dają możliwości płatności tylko za zużyte zasoby i zmian od ręki.

Na pewno wiadomo że jeśli ma się stałe zużycie, to cenowo to ich rozwiązanie jest nieopłacalne.

edit: a teraz nawiedzają mnie reklamy produktów w "chmurze" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powoli przechodzę na FF z kilkoma fajnymi wtyczkami, Gmaila zamieniłem na Yandexa, a zamiast Analytics instaluję rosyjską Metricę (polecam tak swoją drogą) - najważniejsze to ukryć się jak najwięcej przed Google :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no... :D usługa jest jasna. Tylko biorąc po uwagę te pięć punktów które opisują chmurę... To jak sobie postawisz na lokalu Apache - to masz usługę w chmurze. :) Bo:

- Jest dostępna na żądanie.

- Możliwość dostępu przez internet (dziwne gdyby takowego nie było :D )

- Dynamicznie alokuje zasoby.

- Jest elastyczna na żądanie.

- Pełna mierzalność parametrów.

Dobre. :) Przecież każdy tak ma. Dobra ściema to podstawa marketingu - zgadzam się w 100%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że wiele osób poleca linuxpl, korzystam z ich usług ponad rok i niestety nie jestem do końca zadowolony.

Porównywałem wydajność większości znanych firm hostingowych i najlepiej wypada hekko. Jeden z moich klientów ma tam postawioną prestę i chodzi bardzo fajnie.

--------------------------------------

| PHP BENCHMARK SCRIPT |

Start : 2013-09-28 15:40:12

Server :HEKKO

PHP version : 5.5.0

Platform : Linux

test_math : 1.249 sec.

test_stringmanipulation : 1.217 sec.

test_loops : 0.844 sec.

test_ifelse : 0.624 sec.

Total time: : 3.934 sec.

| PHP BENCHMARK SCRIPT |

Start : 2013-09-28 15:40:17

Server : LINUXPL

PHP version : 5.3.26

Platform : Linux

test_math : 1.734 sec.

test_stringmanipulation : 1.761 sec.

test_loops : 1.510 sec.

test_ifelse : 1.508 sec.

Total time: : 6.513 sec.

Oczywiście im krótszy czas tym lepiej, tutaj link do skryptu http://www.php-benchmark-script.com/ dzięki któremu sprawdzicie Wasze serwer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z linuxpl byłem związany prawie dwa lata - nie było problemu z hostingiem, ale za to poczta pozostawia wiele do życzenia.

Kilka razy ich adresy ip wylądowały w spamie i przez to moje maile też były oznaczane jako spam co przy prowadzeniu biznesu wyklucza ten hosting. bardzo często też serwery pocztowe były niedostępne - nie mogłem wysłać poczty itp.

p.s jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę udostępnić miejsce na swoim VPS - skonfigurowany właśnie pod preste.

więcej info na PW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@saycool: podaj proszę reflink lub kod rabatowy do Hekko, jeśli oni udostępniają coś takiego w panelu.

Niestety w tej chwili jestem na linuxpl, test robiłem na serwerze klienta - @wzr1one, bo porównywałem wydajność VPSa i hostingu współdzielonego. Potem z ciekawości porównałem inne serwer i hekko wypadł najlepiej.

Jak będę zbliżał się do końca umowy z linuxem to najprawdopodobniej przeniosę się do hekko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W końcu zebrałem się i kupiłem hosting w hekko, niedługo przeniosę tam moje wszystkie strony.

Zrobiłem nowe testy i hekko jest o wiele szybsze niź linuxpl.

Warto zwrócić uwagę że serwery linuxa znajdują się w Holandii, co może przekłamywać testy ponieważ np. tools.pingdom.com/fpt/ ma serwer testujący właśnie w Amsterdamie.

Dlatego do sprawdzania ładowania strony użyłem polskich "testerów".

Testowany sklep to farby który postawiłem na preście 1.5.6

Używając narzędzia test.watchscript.pl/

Całkowity czas ładowania:

7.057 sekundy - LinuxPL

1.314 sekundy - Hekko

Dla webspeed.intensys.pl/

LinuxPL

Czas wczytywania strony 2.961 s

Czas powtórnego wczytania 0.130 s

Hekko

Czas wczytywania strony 1.855 s

Czas powtórnego wczytania 0.100 s

Ogólnie jako użytkownik, widzę szybsze działanie na hostingu Hekko i ogólnie mogę ten hosting polecić.

Mimo iż walczę z pewnym problemem którego nie miałem w LinuxPL, ale to pewnie kwestia konfiguracji.

W związku z zakupem hostingu w Hekko, dostałem kod rabatowy na serwer dedykowany, więc jeśli jest chętny, może się do mnie zgłosić.

Jeśli ktoś będzie się w Hekko rejestrował, to będę wdzięczny za użycie mojego ref linku http://www.hekko.pl/?ref=41573

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Zastanawiam się nad hekko.pl który tu polecacie. Na moje pytanie odpisali mi, że memcache nie jest u nich dostępny. Co Wy o tym myślicie? Nie jest ryzykowne, że sklep bez tego będzie działał wolniej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta