Skocz do zawartości
bastetmilo

Tłumaczenie modułów się nie zapisuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z tłumaczeniem modułów z panelu admina. To co jest przetłumaczone to jest, ale jak chce dodać własne tłumaczenie, to niby jest tłumaczenie zrobione, ale nic się nie zmienia. Już dałam uprawnienia na 777 w katalogu lang, w pliku pl.php moich modułów, ale to nic nie daje. mam wersje 1.4.7.0 bardzo proszę o pomoc.ps. googlałam już. Niektórzy podają rozwiązanie z plikiem php.ini i wartościami dla suhosin - ale mój admin serwera zmienił mi te wartości na baardzo wysokie więc nie widzę jakby to miało pomóc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Debugowanie włączone i... nic. Nie wyrzuca błędów.Co ciekawsze w niektórych modułach tłumaczenie się zapisuje. Zakładam, że osoba która instalowała PS ustawiła poprawne uprawnienia - zresztą o ile pamiętam to się nie da zainstalować PS bez prawidłowych uprawnień. Wow. Na kanale irc Presty powiedzieli mi, że żeby zapisały sie tłumaczenia modułów muszę ustawić max_post_vars na czterokrotność ilości pół do tłumaczenia... Czyli u mnie jakieś 20 tysięcy.Ile w tym prawdy??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie w plikach językowych lang pl.php czy to modułów czy tempeltki

Uściślijmy: chodzi Ci o plik, którego zawartość wygląda tak
<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword"><?</span><span class="syntaxdefault">php</span><span class="syntaxkeyword">global </span><span class="syntaxdefault">$_MODULE</span><span class="syntaxkeyword">;</span><span class="syntaxdefault">$_MODULE </span><span class="syntaxkeyword">= array();</span><span class="syntaxdefault">$_MODULE</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'<{blockcart}prestashop>blockcart_c2e1362a9710a3dd86f937c2ea1f336d'</span><span class="syntaxkeyword">] = </span><span class="syntaxstring">'Blok koszyka'</span><span class="syntaxkeyword">;</span><span class="syntaxdefault">$_MODULE</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'<{blockcart}prestashop>blockcart_b3c2bf363aa5f1a47c4b1c718ec15a13'</span><span class="syntaxkeyword">] = </span><span class="syntaxstring">'Dodaje blok zawierający koszyk klienta'</span><span class="syntaxkeyword">;</span><span class="syntaxdefault">$_MODULE</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'<{blockcart}prestashop>blockcart_eb4ae207521bbe6403f7fe9564d38cda'</span><span class="syntaxkeyword">] = </span><span class="syntaxstring">'Ajax: Nieprawidłowy wybór.'</span><span class="syntaxkeyword">; </span><span class="syntaxdefault"></span>
?gdzie nie mam pojęcia jak dopisać nowe tłumaczenie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dokładnieobliczasz md5 dla ANGIELSKIEGO słowa i powiedzmy otrzymujesz c2e1362a9710a3dd86f937c2ea1f336dczyli jak w przykładzie$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_c2e1362a9710a3dd86f937c2ea1f336d'] = 'Blok koszyka';c2e1362a9710a3dd86f937c2ea1f336d - to md5 Block Cart

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, sytuacja zaczyna być deczko irytująca. Okazało się, że tłumaczenie dla BackEndu też nie zapisuje się.Admin serwera zwiększył mi limity suhosin do 20 tys pól. A to nadal nie działa.Nie uśmiecha mi się ręcznie tłumaczyć tego.Co może być przyczyną? Co jeszcze mogę sprawdzić?A może ktoś ma gotowy plik z tłumaczeniem backendu, którym mógłby się podzielić?pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ściągnij sobie pliki lang do wersji pl i podmień

Piszesz o tych plikach ze strony prestashop.com, gdzie polskiego tłumaczenia dla wersji 1.4.7 nie ma, a poprzednie jest ukończone w 64%?Czy są jakieś inne źródła? Wiem, że mój coworker gdzieś coś znalazł, ale właśnie takie kulawe niestety.W każdym razie na chwilę obecną tłumaczę ręcznie: skopiowałam frazy backendu z katalogu dla języka angielskiego (translations/en/admin.php) i tak to działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta