Skocz do zawartości
bastetmilo

Dodatkowy checkbox przy zamówieniu - JAK?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,próbuję przy składaniu zamówienia dołożyć dodatkowy chceckbox - żeby się potem w sklepie przy zamówieniu wyświetliło czy checkbox został lub nie zaznaczony.Jak mam się do tego zabrać? Totalnie nie wiem jak to zrobić - niestety do tej pory nie korzystałam z Presty.Jakie pliki edytować? pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomocps. znalazłam taki moduł, ale jest płatny - ja jednak wolałabym zrobić to sama, bo potrzebuje tylko jednego pola :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli nie znasz się dobrze może to być nieco skomplikowane. Trzeba dodać w bazie odpowiednie pole następnie edytować kilka plików php i tpl.

Rozumiem, że to skomplikowane. Jak cała Presta. Ale muszę to zrobić.Mam dostęp do bazy, umiem ją zmodyfikować.Może jest jakiś tutorial, który pokazuje jak dodać dodatkowe rzeczy do zamówienia i potem wypluć je w backendzie i może ja go jeszcze nie znalazłam...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

podpinam się pod posta również jestem zainteresowany dodaniem dodatkowego pola - tak sobie mysle czy nie wykorzystać istniejącego niepotrzebnego pola np. NIP ? może wystarczy przerobić tylko podpis przy polu nip na odpowiadające mi pole i gotowe klient bedzie widział np. nie nip tylko uwagi?a i jeszcze jedno jak ustawić wymagane pole ? do wypełnienia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Interesuje mnie dodanie dodatkowego checkboxa wymaganego przy składaniu zamówienia. Udało mi się dojść, że jest to w pliku order-carrier.tpl. I doszedłem, jak wstawić tego checkboxa. Ale nie wiem jak zrobić żeby pole było wymagane, przy przejściu do następnego kroku zamówienia, czyli płatności.

Czy jest mi w stanie ktoś pomóc / doradzić?

Dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

w "order-carrier.tpl" dodajemy w okolice linii 366:

<div style="clear: both;"></div>

<p class="checkbox">
<input type="checkbox" name="cgv_duo" id="cgv_duo" value="1" />
<label for="cgv_duo">{l s='komunikat drugiego checkboxa'}</label>
</p>

Sam komunikat przy niezaznaczeniu dodajemy w tym samym pliku w okolice linii 425:

{addJsDefL name=msg_order_carrier}{l s='You must agree to the terms of service before continuing.' js=1}{/addJsDefL}
{addJsDefL name=msg_order_carrier2}{l s='Nie zaznaczono' js=1}{/addJsDefL}

Następnie edycja w JS, dodajemy zaraz po klamrze otwierającej dla acceptCGV

if (!$('#cgv_duo').is(":checked")) {
if (!!$.prototype.fancybox)
$.fancybox.open([
{
type: 'inline',
autoScale: true,
minHeight: 30,
content: '<p class="fancybox-error">' + msg_order_carrier2 + '</p>'
}],
{
padding: 0
});
else
alert(msg_order_carrier2);
return false;
}

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brudny hack do RODO.

Generalnie opieramy się o fakt, iż gromadzimy dane Klientów i dostajemy od nich zgodę na przekazanie owych danych firmom kurierskim/pocztowym - stąd nie da się założyć konta w sklepie internetowym bez wyrażenie tych zgód a stąd wniosek, iż takowa zgoda nie musi być zapisana w bazie.

Edytujemy plik order-opc-new-account.tpl ( dla PS 1.4 :D ) i przed linijką:

<p style="float: right;">
   <input type="submit" class="exclusive button" name="submitAccount" id="submitAccount" value="{l s='Save'}" />

dodajemy:

<!-- Zgody -->

<script type="text/javascript">
	{literal}

$(document).ready(function(){
    $("input").live("click", function(){
        if ($("input.#customer_privacy").is(":checked") && $("input.#customer_privacy1").is(":checked")) {
						$("div.error_customerprivacy").hide(500);
						$("input.#submitAccount").attr("disabled", false);
					} else {
                        $("div.error_customerprivacy").show(500);
                        $("input.#submitAccount").attr("disabled", true);
//                        return false;
					}
    });
});

{/literal}
</script>

<h3>{l s='Zgody przekazania danych osobowych' mod='blockcustomerprivacy'}</h3>
                        <div class="error_customerprivacy" style="display:none; color:red;">
                        <p>Do rejestracji konta oraz realizacji zamówienia konieczne jest wyrażenie poniższych zgód.</p></div>
	                <p class="required">
		                <input type="checkbox" value="1" id="customer_privacy" name="customer_privacy" style="float:left;margin: 15px;" />				
	                </p>
	                <label for="customer_privacy" style="float:left;width:90%;text-align:justify;cursor:pointer">
                    <p>
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez "Sklep", zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych w celu realizacji zamówienia. Oświadczam, że zostałem poinformowany, że podanie moich danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz, że przysługuje mi prawo wglądu do nich, jak również możliwość ich poprawiania, usunięcia.<sup>*</sup>
                    </p></label>	
                    <p class="required">
		                <input type="checkbox" value="1" id="customer_privacy1" name="customer_privacy1" style="float:left;margin: 15px;" />
	                </p>
	                <label for="customer_privacy1" style="float:left;width:90%;text-align:justify;cursor:pointer">
                <p>
                Wyrażam zgodę, w przypadku realizacji zamówienia, na przekazanie powyższych danych adresowych firmie kurierskiej/pocztowej która dostarczy przesyłkę z moim zamówieniam.<sup>*</sup>
                </p></label>

<!-- Zgody -->

Puryści w .css mogą sobie dopisać, coby wyszarzyć button:

input[type="submit" i]:disabled {
    filter: grayscale(100%);
}

A podwójni puryści dodatkowo w authentication.tpl. :)

Hack opiera się o .live() więc nie da się założyć konta bez zaklikania zgód.

Licencja: thanksware :), here ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta