Skocz do zawartości
drzalek

Zmiana tematów maili - tłumaczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Mam problem z tematami maili jaki wychodzą do klientów. Dla przykładu po zakupieniu towaru wychodzi mail z tytułem w języku polskim "Przygotowanie w toku", z kolei zaraz po nim przychodzi mail "Order confirmation", podobnie dzieje się, gdy użytkownik zakłada konto lub gdy odzyskuje hasło. Żeby było zabawniej to dodam, że sklep mam w języku norweskim i po norwesku chciałbym mieć te tytuły też, pozostała część maila jest ok. Szukałem w tłumaczeniach, ale nie udało mi się znaleźć tam tytułów maili, może ma ktoś jakiś pomysł gdzie to poprawić.Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O dzięki, faktycznie rozwiązało to część problemów, a sprawdzałem już prawie wszystko, ale tam nie dotarłem :) Jeszcze mam problem z tematem "przygotowanie w toku", którego nie w polskiej wersji językowej i nie mogę jej przepisać na Norweski :( Będę jeszcze szukał, ale jakby ktoś wiedział to proszę o info.Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie w angielskim nie mam nic, pusta tablica jest utworzona i tyle. Na logikę skoro po polsku się wyświetla to powinno być w polskim a nie ma :(, może gdzieś w bazie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, że to dziwne, ale nie mam tego w żadnym języku. Nawet sam stworzyłem bo w panelu admina jest po angielsku Preparation in progress, więc stworzyłem kolejny element tablicy z takim kluczem i dałem tłumaczenie, ale guzik to pomogło. Odpakowałem nawet pobraną paczkę z prestą, ale tam też nie ma. Gdzieś chyba jeszcze usi to być ustawione poza tym lang.php w językach bo z kosmosu nie bierze tego przecież. Siedzę nad tym od wczoraj :? w życiu się nie spodziewałem, że będzie to takie skomplikowane :)Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No w końcu znalazłem :-)To jednak w bazie danych było w tabeli shop_order_state_lang tam trzeba dla danego języka rozpoznawalnego po id_lang ustawić odpowiednie tłumaczenia, ja mam tam wszystkie pod id języka norweskiego po polsku i stąd problem. Może się komuś przyda :-)Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam podobny problem w prestashop 1.5.4.1 nie mam przetłumaczonego tematu "Awaiting bank wire payment". W tłumaczeniach pisze mi "Nie znaleziono Tematu dla bankwire, lub temat zstał wygenerowany w bazie danych."

ok zmieniłem w bazie danych i jest ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

mam podobny problem. Presta 1.4.4.1

Po zakupie, klientowi przychodzi e-mail z potwierdzeniem złożenia zamówienia. Jednak tytuł meila to "Order Confirmation"

Zmieniałem w module, we wszystkich tłumaczeniach w panelu presty. w plikach modułu bankwire czy mails.

Szukałem w bazie danych. W tabeli ps_order_state_lang nie ma takiego wyrażenia. Wogóle w całej bazie danych nie ma wyrażenia Order confirmation.

Pozostałe meile ze statusami i treść w nich jest poprawna.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem rozwiązany. Jednak w zupełnie inny sposób.

Katalog classes, plik PaymentModule.php

W linijce:

Mail::l('Order confirmation', $order->id_lang) zamienić na Mail::l('Potiwerdzenie zamowienia', $order->id_lang)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam prestashop 1.5.4.1 i w zamówieniach mam "statusy" - Payment remotely accepted (Płatność przyjęta) i Payment accepted (płatność zaakceptowana) jest to w zasadzie to samo bo wysyła tego samego maila a chciałbym ten pierwszy status wykorzystać na np. GOTOWE DO ODBIORU. Jak to zrobić aby wysyłało nowego maila? w bazie danych w tabeli ps_order_state_lang jest pozycja "template" i w niej dla obydwu tych statusów jest przypisane payment, rozumiem że odnosi się to do maili w pliku mails/pl/payment.html . Teraz pytanie czy jak dorobię plik załóżmy gotowe.html i wpiszę w pozycji template w bazie danych gotowe to wyśle mi takiego maila? podejrzewam że nie ale jak to zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodaj szablon poprzez ftp i w zakładce Zamówienia > Statusy > wybierz ten który chcesz zmienić klikając na ikonę edycji. W karcie edycji na dole masz możliwość przypisania mu innego szablonu, w Twoim przypadku tego który sam utworzyłeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki nie zauważyłem tego, faktycznie działa :)

mam jeszcze takie pytanie o szablon maila, bo są tego typu funkcje: #{id_order},{firstname}, {lastname}

czy jest taka funkcja która pokazuje adres dostawy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Mam pytanie.

Jak zmienić tłumaczenie tytułów e-maili w newsletterze w prestashop 1.6.0.8.

Nie mogę tego nigdzie znaleźć.

To jest aż dziwne.

Chodzi mi o zmianę tytułu emaila:

"Potwierdzenie newslettera".

Udało się. W katalogu mails to jest. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta