Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROTEST PRZECIWKO ACTA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 KSEIKO

KSEIKO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • LocationPolska

Napisano 23 styczeń 2012 - 11:40

prosimy o podpisanie się pod petycją przeciwko ACTA w Polsce http://acta.wikidot.com/co-moge-zrobic Ustawy związane z ACTA w przyszłości będą mogły kontrolować również e-commercy, OS już zmienia się przez tą ustawę - co stanowi zagrożenie i problem w rozwoju software nie tylko w Polsce ale również na świecie. Czas na walkę!
Internetowy sklep komputerowy
KKP-GEZLER SKLEP IT
Realizujemy również zamówienia indywidualne.
Zapraszamy - promocje a dla stałych klientów rabaty.

#2 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4974 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 23 styczeń 2012 - 13:06

Jak najbardziej popieram!PS. Proszę nie powielaj wątku w każdym dziale ;)

#3 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 23 styczeń 2012 - 21:57

A ja nie, bo ten protest to czysta hipokryzja.
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4974 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 01:50

Cóż protestować przeciwko ustawie rządu który wcześniej się samemu wybrało :) Coś tu jest nie tak... Ale patrzyć spokojnie jak cenzuruje się internet to się nie godzi.

#5 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4198 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 24 styczeń 2012 - 06:18

ale tu nie chodzi o cenzurę jako taką a ACTA chodzi o to, że oddaje się "władzę" w ręce tak naprawdę globalnych koncernów medialnych - i to oni mają zajmować się ustalaniem tego czy złamałeś prawa autorskie czy nie i żądać od ciebie ewentualnego odszkodowania -z pominięciem sądów itd. w/g własnego widzi mi się - i tylko o tow Pl ochrona praw autorskich jest wystarczająco chroniona i powinno na tym pozostać - z ACTA jest ten problem, że ktoś stwierdzi, że złamałeś jego prawa autorskie i na podstawie ACTA jego prawnicy puszczą cię z torbami - w tej chwili jest tak, że to sąd decyduje o tym czy złamałeś czyjeś prawa i o ewentualnym odszkodowaniu a po ACTA to właściciele praw autorskich i ich prawnicy ;) - pomijam tu dodatkowe restrykcje jakie niesie ze sobą ACTANo ale z drugiej strony jako np właściciel praw autorskich nie jestem pewien czy to nie jest dobry pomysł ;) - bo z jednej strony nie chce aby kradziono moją własność lub wykorzystywano ją niezgodnie z licencją ale z drugiej strony jakiś film z netu chętnie ściągnę i obejrzę ;) - ot moralność ;)

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#6 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4974 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 06:57

To nie ma nic wspólnego z piractwem tak jak wojna w Iraku nie ma nic wspólnego z walką z terroryzmem ;) Chodzi zabezpieczenie rządów przed niewygodnym i niekontrolowanym medium jakim jest internet. A druga mańka to obrona "starych" i wypieranych powoli mediów jakimi są telewizja, radio co zresztą też ma podtekst polityczny (wiadomo że TV ustala wynik wyborów na całym świecie...).

#7 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 24 styczeń 2012 - 07:48

Najgłośniej krzyczą ci którzy z obrotu nielegalnym towarem mają prowizję, np allegro, bo z godnie z obowiązującym prawem nie można pociągnąć do odpowiedzialności kogoś kto "tylko" udostępnia kanał sprzedaży - czysta hipokryzja.Później krzyczy cała watacha piratów którzy ssają z sieci mptrójki i filmidła - bo ogranicza im się zakłamaną "wolność". (Ja np zostałem przez takiego jednego osobnika nazwany złodziejem - mimo, że nie zna mnie on osobiście i nic nikomu nie ukradłem)Później mamy do czynienia z "protestującymi inaczej" w sposób: niszczyć pracę innych - hakerami, i to ma swoją nazwę w normalnym świecie - terroryzm.Dopiero na końcu jest mała grupka która widzi inne zagrożenia.
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#8 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4974 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 09:04

Ja sam jako twórca udostępniający materiały w sieci i stykający się na co dzień z piractwem na własnej skórze nie wiem w jaki sposób ACTA może mi pomóc. Jak już mówiłem nie pokonają piractwa a już na pewno nie w ten sposób i dobrze o tym wiedzą, chodzi im o coś zupełnie innego. Wolę stracić na rzecz zachowania swobody i wolności.

#9 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4198 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 24 styczeń 2012 - 09:19

nie żeby się czepiał - ale ze tego co wyczytałem z projektu ACTA - to tam nic nie ma na temat kontroli przez rządy internetu - jest natomiast jasno stwierdzone, że dochodzenie praw autorskich w krajach, które podpiszą ACTA będzie uproszczone do granic absurdu - i właściciel praw autorskich nie będzie musiał przeprowadzać długotrwałych procesów sądowy - jak do tej pory - od ACTA ma być wszystko proste (sic* dla kogo?) - swoją drogą ACTA otwiera także furtkę, która w przyszłości pozwoli wprowadzać rządom dowolne regulacje - co jak wiadomo prowadzi do........... uciszania tych, którzy myślą inaczej niż rządząca partia ;)Nie popieram piractwa ale też nie popieram tego aby używać każdej dowolnej metody aby z nim walczyć tym bardziej czymś takim jak ACTA - czyli narzędzia do zmaksymalizowania zysków i uzyskania kontroli nad czymś takim jak internet ;)

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#10 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4974 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 10:19

Pisałem ogólnie o ACTA, SOPA i inne tego typu twory :lol: To oczywiście dopiero początek, jeśli przejdzie pójdą za ciosem.

#11 KSEIKO

KSEIKO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • LocationPolska

Napisano 23 marzec 2012 - 10:55

Kolege Vivaldiego nie umiem zrozumiec - sam przeciez korzysta z internetu i jest to jego zrodlo dochodow, a nawet odwaze sie powiedziec ze zycie. Vivaldii gwarantuje ci ze jesli ustawa wejdzie to nawet jak kupisz nowy sprzet, z legalnym oprogramowaniem i programami ale wystarczy ze podlaczysz go do internetu i wejdziesz np na strone google czy onet - juz wedlug ustawy dopusciles sie naduzyciem praw autorskich - twoja przegladarka pobrala logo oraz grafike autorska ze strony na twoj dysk twardy co w swietle prawa stanowi piractwo! Kara - hymmm grzywna w wysokosci ustalonej wg sadu. Dodatkowo powiem ze zawsze bylem przeciwko PO a zwlaszcza D.Tuskowi - ktos kto sporo gada a nic nie robi jak moze byc przyszloscia Polski? Do tego dziala na niekorzysc kraju i polakow. Na prawde nie chce mi sie wymieniac tych wszystkich bezsensownych i zlych ustaw ale ACTA to jest noz w polskie plecy! Jesli chcecie zobaczyc czy sprawdzic jak sie ma przymusowe filtrowanie sfery internetu w danym kraju - polecam proste wejscie na strony Japonskie czy Koreanskie - obecnie zadna prywatna strona koreanska (Korei Polnocenj) nie jest dostepna w internecie - teoretycznie jest ona podpieta pod serwer ale ograniczajacy jej zasieg na terytorium kraju. Nie wierzycie ze to samo moze byc w Europie? Juz trwaja prace nad wymiana serwerow i globalnego oprogramowania, filtrujacego wartosci strony i DNS'y - pierwsze przetargi zostaly ogloszone poczatkiem 2010 roku na sprzet i oprogramowanie dedykowane, a w specyfikacji jasno padlo okreslenie filtrowania zawartosci aplikacji webowych, stron internetowych w kazdej technologii internetowej. Widocznie swiat w koncu zdal sobie sprawe ze najszybciej rozwijajacy sie sektor globalnego dostepu do informacji zwany Internetem - rowniez trzeba ograniczyc, tak samo jak dawniej wprowadzono aktualny az po dzis dzien "Spisek zarowkowy" Vivaldi pewnie jest zwolennikiem masowego postarzania produktow i nastawienia na komercje?
KKP-GEZLER SKLEP IT

#12 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4974 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 13:22

Zgadzam się z przedmówcom ale mam małą uwagę...

grzywna w wysokosci ustalonej wg sadu

Acta przewiduje odpowiedni urząd zajmujący się "przestrzegania umowy" w krajach obejmujących umową i wymianą informacji. Według acta, kara na użytkowników jak i na serwisy będą mogły być nakładane przez ten urząd z pominięciem sądu. Czyli w praktyce ty przed sądem będziesz musiał udowodnić niewinność już po wymierzeniu kary.
Pozdrawiam

#13 KSEIKO

KSEIKO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • LocationPolska

Napisano 26 marzec 2012 - 22:37

Hymm kurcze nie chce tu snuc teorii spiskowych itp choc sporo wiem na ten temat, ale moglo by sie wydawac ze stare bractwo Iluminatow blisko konca swiata stara sie przejac coraz mocnej kontrole nad calymi krajami - utworzyc centralny niezalezny rzad i kontrolowac wszystko na mocy prawa i ustaw. Mysle ze jesli ktos wie o czym mowie to zgodzi sie ze mna zwlaszcza gdy znana jest juz calkowita polityka UE i jej kierunek rozwoju. Przykladowo podam co mnie juz najbardziej niepokoi - w ubieglym roku mial ruszyc nowy system identyfikacji mieszkanca - w skrocie polega on na uniwersalnosci 1 dokumentu (dyskietki) we wszystkim. Nigdy nie bylem przeciwnikiem nowych technologii i rozwiazan ale zdaje sobie sprawe jak malo wtedy zabraknie - gdy ten system wejdzie w zycie do bioID - biologicznego identyfikowania mieszkanca, a to z kolei pozwoli na proste i bezlitosne kontrolowanie mass - od narodzin az po grob. Polecam dokument, na bazie ktorego powstaly 2 slynne filmy "Kod Leonarda da Vinci" oraz "Anioły i demony" a kto by pomyslal ze prawda jest jeszcze gorsza od najgorszego filmu... Anioły i Demony. Rzeczywistość czy Fikcja. - Powstanie, plan, oraz dowody NWO Iluminatów.
KKP-GEZLER SKLEP IT

#14 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4974 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 22:57

Że źle się dzieje widać gołym okiem, w jakim stopniu jest to planowane działanie a w jakim przypadek ciężko powiedzieć. Słyszałem już dawno o czym wcześniej wspomniałeś (elektroniczny dowód), zresztą w USA są już pierwsze osoby mające taki dowód w formie małego nadajnika pod skórą. Mówią na to "program testowy" według niego każde dziecko po narodzeniu dostanie coś takiego. W sumie nie wydaje się to groźne dla zwykłych obywateli ale jest jeszcze jedna sprawa... mianowicie wycofywanie gotówki i przejście wyłącznie na pieniądze elektroniczne (temu nie można zaprzeczyć, widać że to ma miejsce). "Plan" jest taki by połączyć ID z portfelem, czyli cały nasz majątek będziemy nosić "pod skórą" a kiedy staniemy się "niewygodni" ktoś wyłączy chip..Nie chcę tutaj snuć teorii spiskowych, ale są już o tym książki a o tym że wszystko zmierza w tym kierunku widać gołym okiem. Ja bym jednak wolał zostać przy istniejącym "systemie" ;) To już chyba temat na inny wątek i na inne forum :lol: Pozdrawiam!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl