Skocz do zawartości
bobson32

skrypt google analytics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zdefiniowaniu usługi wchodzimy w jej profil i klikamy w zakładkę "kod śledzenia".

Wybieramy odpowiedni dla nas "Cel śledzenia" i kopiujemy wygenerowany kod.

Otwieramy katalog z zainstalowanym sklepem, wchodzimy do katalogu themes. Następnie otwieramy katalog z aktualnie używanym szablonem np. prestashop. W otwartym katalogu znajduje się sporo plików z rozszerzeniem "tpl". Wszystkie te pliki są plikami szablonu.

Odszukujemy plik o nazwie header.tpl, plik ten odpowiada za wczytywanie elementów nagłówka strony. Otwieramy plik dowolnym edytorem tekstowym np. notatnikiem wyszukujemy frazy "". Bezpośrednie nad nią wklejamy skopiowany z google analytics kod skryptu śledzenia.

Aby skrypt był widoczny należy upewnić się zmieniony plik został skompilowany. W tym celu logujemy się do panelu administracyjnego. Wchodzimy do zakładki Ustawienia , a następnie Optymalizacja. W sekcji Ustawienia dotyczące Smarty zaznaczamy Wymuszaj kompilację (opcja tak) oraz Korzystać z Cache? (opcja nie).

Teraz wracamy na stronę sklepu odświeżamy (może to trochę potrwać). Zmieniony plik powinien zostać już skompilowany, dlatego możemy wrócić do panelu i przywrócić wcześniejsze ustawienia.

Mam nadzieje że w jasny sposób wyjaśniłem ten proces. Powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no dość długi opis ;)

ale po co tak kombinować?

skoro

w preście jest specjalnie do tego dedykowany moduł który się zowie Google Analytics v1.3 przez PrestaShop - domyślny moduł w preście ;)

wystarczy w nim wstawić ID i zatwierdzić ;) i GA śmiga ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam serdecznie,podepnę się pod temat, aby nowego nie zakładać...Otóż mam pewien kod w znacznikach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ceneo? czy inna porównywarka?w sumie to w order-confirmation może zadziałać ale nie musilepiej zrobić z tego prosty modulik i osadzić go na {$HOOK_ORDER_CONFIRMATION}

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

xufei,dzięki bo Twój choć "długi opis" b.pomógł i działa :)sower nie ma już tego modułu, albo przynajmniej go nie znalazłem... czasem warto coś zrobić na piechotę, bo pomimo upływającego czasu wciąż działa.Pozdrawiam all

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta