Skocz do zawartości
amigos

moduł raty zagiel problem

Rekomendowane odpowiedzi

I jak? Nikt mi nie pomoże z tym drobnym problemem? Wszyscy nastawieni tylko na zyski? :D Przecież nie chcę od nikogo płatnego modułu za darmo, a tylko pomocy w rozwiązaniu problemu. Ech.... Jeszcze pod koniec ubiegłego roku można tu było liczyć na pomoc ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odzew :-) Nie chcę gotowego rozwiązania. Utknąłem. Moduł działa już praktycznie prawie poprawnie poza jednym wyjątkiem. Z chwilą składania wniosku do formularza nie pobiera kosztów dostawy. Wcześniej miałem problemy bo nie pobierał również ceny do symulacji rat. To już teraz jest ok. Został tylko problem nie doliczania kosztów dostawy do formularza końcowego żagla przy składaniu wniosku. Błąd podany przez administratorów żagla to ten co cytowałem 3 posty wyżej. Mam wersję sklepu 1.3.1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

rozumiem, że chodzi o modyfikację ratyzagiel-form.tpl? i forma w niej zawartego?Pokaż kod form i zerkniemy - zobacz np że wartość towarów to {$cart->getOrderTotal()} wejdź sobie np w blok koszyka i zobacz jak tam są pobierane koszty wysyłki np. ;) taki mały przykład z 1.3'shipping_cost' => Tools::displayPrice($params['cart']->getOrderTotal($usetax, 5), $currency) - Configuration::get('PS_SHIPPING_HANDLING'),'handling_cost' => Configuration::get('PS_SHIPPING_HANDLING'),albo'total' => Tools::displayPrice($params['cart']->getOrderTotal(intval(Configuration::get('PS_PRICE_DISPLAY')) == 1 ? false : true, 4), $currency),I taki mały tips1 - tylko produkty2 - tylko zniżki3 - produkty i zniżki4 - produkty i zniżki bez kosztów wysyłki5 - tylko wysyłka6 - tylko opakownaie7 - tylko produkty bez wysyłki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za pomoc. Mój kod form to:

<h1>{l s='Podsumowanie zamówienia' mod='ratyzagiel'}</h1>{assign var='current_step' value='payment'}{include file=$tpl_dir./order-steps.tpl}<h2>{l s='Zapłata na raty za pomocą systemu ratalnego Żagiel S.A.' mod='ratyzagiel'}</h2>Sumaryczna kwota zamówienia wynosi <span class="bold">{convertPrice price=$cart->getOrderTotal()}</span><form name="frZagiel" id="formZagiel" action="https://www.eraty.pl/symulator/krok1.php" method="post" onsubmit="return validate_Zagiel()">	<input type="hidden" name="nrZamowieniaSklep" readonly="readonly" value="{$order_id}"  />	{$products_inuts}   	<input type="hidden" name="typProduktu" value="0">    <input type="hidden" name="wariantSklepu" value="1">    <input type="hidden" readonly="readonly" name="wartoscTowarow" value="{$cart->getOrderTotal()}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="action" value="getklientdet_si" />    <input type="hidden" name="pesel" value="">	<input type="hidden" readonly="readonly" name="imie" value="{$name}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="nazwisko" value="{$surname}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="email" value="{$email}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="telKontakt" value="{$phone}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="ulica" value="{$street}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="nrDomu" value="" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="nrMieszkania" value="" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="miasto" value="{$city}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="kodPocz" value="{$postal_code}" />    <input type="hidden" name="char" value="UTF">		<input type="hidden" readonly="readonly" name="numerSklepu" value="{$shop_id}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="shopName" value="{$shop_name}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="shopHttp" value="{$shop_url}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="wniosekZapisany" value="{$ok_return}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="wniosekAnulowany" value="{$error_return}" />		<input type="hidden" readonly="readonly" name="liczbaSztukTowarow" value="{$total_products}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="shopMailAdress" value="{$shop_email}" />	<input type="hidden" readonly="readonly" name="shopPhone" value="{$shop_phone}" />	    <p>    <a onclick="PoliczRate({$cart->getOrderTotal()}, 1, {$shop_id});" style="cursor:pointer; text-decoration: none;">KALKULATOR RAT - OBLICZ WYSOKOŚĆ SWOJEJ RATY</b>        [img={$base_dir}modules/ratyzagiel/images/symulator.gif]</a>    </p>        <p>Zapoznałem się     <a onclick="nowe_okno();" id="jakkupic" style="cursor: pointer;">[b][u]z procedurą udzielenia kredytu ratalnego eRaty Żagiel[/u][/b]</a> 	<input type="checkbox" id="zagielzgoda" />	</p>    	[b]Proszę nie zapomnieć żeby rozpocząć proces zapłaty za zamówienie należy kliknąć na przycisk "Kupuje na raty z Żagiel S.A."[/b]	<p class="cart_navigation">	[url="{$base_dir_ssl}order.php?step=3"]Inne formy płatności[/url]	<input type="submit" name="submit" value="{l s='Kupuje na raty z Żagiel S.A.' mod='ratyzagiel'}" class="exclusive_large" onclick="return validate_Zagiel()" /></p></form>

Zaraz postaram się to przeanalizować i mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie :-)

Pozdrawiam!

// Korzystaj proszę ze znacznika CODE - ircykk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak swoją drogą pomoc pomocą - ale większość osób, które tu przychodzą chce aby podać im gotowe rozwiązanie na tacy albo zrobić za nich jakąś funkcjonalność - owszem jeżeli ktoś chce jakieś rozwiązanie na tacy albo żeby ktoś za niego to zrobił no to sorki ale takie rzeczy kosztują ;) i to nie jest wcale tak, jak myśli większość osób - postawie sobie sklep na preście bo jest free, ktoś mi za parę groszy zrobi szablonik i kasa będzie leciała z netu ;) - a jak będę miał jakiś problem lub coś nie będzie działać to na forach mi za free pomogą albo jakiś student coś zrobi za 10 pln ;).Tak więc pomoc pomocą i wskazywanie jak znaleźć rozwiązanie ale nie gotowce ;)a odpowiadając na twojego FORMAa gdzie masznie masz więc dodaj sobie to do forma i wstaw odpowiednie Value - wskazówki w poprzednim poście

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż. Jak sięgnę pamięcią do dawniejszych czasów tego forum to praktycznie polegało ono właśnie na bezinteresownej pomocy, ale rozumiem, że czasy i popyt na np. moduły nakręca podaż :-) Ludzie się przyzwyczaili do dobrego i darmowego ;) Zarejestrowany jestem co prawda od końca ubiegłego roku, ale wcześniej tutaj przeglądałem i wiem, że wiele rzeczy zniknęło co było "wyłożone na tacy" :-) Tak zresztą jest z większością projektów "open source" w początkowej fazie. Na początku wszyscy piszą do niego oprogramowanie free ale jak zaczyna się kręcić to powoli zaczynamy tych ludzi "uzależniać" :D I nikt nie ma o to pretensji. Fajnie jest, że są ludzie, którzy czasami pomogą.Ale spoko. Nie o tym ten temat ;) Cieszę się, że takie forum istnieje i słowa uznania dla tych co je utrzymują przy życiu. Jeszcze raz dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no raczej nie o to chodzi - już ci wcześniej napisałem dlaczego nie udostępniam własnych modułów za free - bo sprytne ludziki sprzedają je jako swoje albo po prostu sprzedają. Idąc dalej zobacz ilu tzw stawiaczy sklepów na preście się porobiło?I co i jak mają jakiś problem to przychodzą tu po pomoc - więc nie widzę powodu dla którego mieli by nie zapłacić za coś za co biorą kasę? o ile chcą gotowe rozwiązanie - z podpowiedziami nie ma problemu . - zresztą jest kilku "szczęśliwców: na tym forum, którzy dostają za free moje moduły ;) Co do samego OpenSource Presty - to wiesz to jest taki model biznesowy - udostępniasz coś za darmo w jakiejś tam funkcjonalności a za resztę bierzesz kasę i co najważniejsze masz z banki serwis itd. Nawet nie pytaj ile chcą Francuzi za certyfikację jako developera presty ;) - zobacz ile presta team chce za swój silnik - nie ten darmowy - jedna z dużych firm globalnych za sklep na profi wersji zapłaciła ponad 70 tys euro ;) itd itp - a tak naprawdę w internecie nie ma nic za darmo w brew obiegowej opinii. OpenSource nie znaczy Free - znaczy tylko, że system jest otwarty i każdy może sobie go dowolnie modyfikować idąc dalej - te darmowe moduły w większości były pisane jako reklama autora/firmy - w stylu wypróbuj nasze moduły i zobacz co jeszcze mamy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie, nigdy nie pisałem na forach, ponieważ nie mam doświadczenia w programowaniu, zawsze korzystałem tylko z pomocy, ale postanowiłem coś dać od siebie ponieważ wiem w czym jest problem. Uwziąłem się i posiedziałem parę nocek ;)Adoptowałem starą wersję rat 1.4 pod PS 1.4.1.0. Nie dolicza kosztów wysyłki i tu nie chodzi o kwotę, ale nie pokazuje się wcale pozycja kosztów wysyłki. Zebranie danych do formularza zlicza ilość pozycji produktów (bez kosztów wysyłki), jeśli jest 5 produktów wyświetli w eRaty tylko 5 produktów, natomiast nie wyświetli 6 pozycji koszt wysyłki.Trzeba zrobić aby pokazywała się ilość produktów w koszyku + 1 (dodatkowo dla kosztów wysyłki). Wówczas pokażą się wszystkie produkty i koszt wysyłki.To jest w ratyzagiel.php linia: $total_products = $cart->nbProducts();Jako, że nie znam się na php zrobiłem to połowicznie:$razem = 10;$total_products = $razem;Działa to wówczas, gdy nie będzie w koszyku więcej produktów niż 9.Najlepiej by było zrobić: $total_products = $cart->nbProducts() + 1; ale to nie jest poprawnie.Nie wiem jak to wykonać. Jeśli będą pytania służę pomocą.Pozdrawiam.Krzysiek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Amigos, sprostuj czy wyświetla ci się pozycja koszt wysyłki bez ceny, czy nie ma wcale pozycji kosztów wysyłki. Bo od tego trzeba zacząćMoże się mylę, ale podpowiedź która jest kilka postów wyżej ja odbieram jako pomoc do wyciągnięcia samej kwoty przesyłki np 25 zł.A tu chodzi o konkretną pozycję która się nie pojawia razem z produktami: np. Koszt przesyłki (1 szt.) 25,00 złJa już sobie z tym poradziłem, i pokazują mi się w eRaty przesłane wszystkie produkty z koszyka i na końcu mam pozycję jako dodatkowy produkt: Koszt wysyłki (1 szt.) 25,00 złWięc Amigos jeśli taki masz problem, w poście wcześniej masz rozwiązanie. Pomogę, jeśli w tym rzecz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie w formularzu e-raty nie wyświetla mi kosztów wysyłki. Wyświetla mi tylko pozycje.

Dołączona grafika

Próbuję wprowadzić to rozwiązanie co podałeś i jakoś mi nic z tego nie wychodzi. Może źle wstawiam i nie w tym miejscu :-( Nie jestem biegły w php. Zmiany nanoszę w ratyzagiel.php . Możesz podesłać swój fragment kodu ze zmianami?

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę bardzo, pobieranie produktów razem z pozycją - Koszt przesyłki.

Tylko jest jeden minus. ustawiłem na stałe $razem = 10 wyświetli domyślnie max. 10 pozycji (9 produktów + przesyłka).

Nie wiem jak zrobić żeby zamiast: $total_products = $razem; ustawić zliczenie ilości produktów i dodatkowo +1 na koszt wysyłki np. $total_products = $cart->nbProducts() + 1; ale to jest niepoprawne w składni. Jak uda ci się znaleść poprawną składnię wówczas nie będzie problemu z ilością produktów do 10. Teoretycznie można ustawić 100 i po problemie, ale wolałbym żeby było jak należy. Nie wiem czy to przejdzie akceptację Żagla. To rozwiązanie mam nadzieje posiadam tymczasowo.

$products_inputs = '';		$razem = 10;		$produkty = $cart->getProducts(true);					$products_inputs .=			'				<input type="hidden" name="idTowaru'.$razem.'" readonly="readonly" value="KosztPrzesylki" />				<input type="hidden" name="nazwaTowaru'.$razem.'" readonly="readonly" value="Koszt przesyłki" />				<input type="hidden" name="wartoscTowaru'.$razem.'" readonly="readonly" value="'.round($cart->getOrderShippingCost()).'" />				<input name="liczbaSztukTowaru' . $razem . '" readonly="readonly" type="hidden" value="1">				<input name="jednostkaTowaru' . $razem . '" readonly="readonly" type="hidden" value="szt.">			';						for ($i=0, $nr=1; $i<sizeof($produkty); $i++, $nr++) {			$products_inputs .= 			'				<input name="idTowaru' . $nr . '" readonly="readonly" type="hidden" value="' . $produkty[$i]['id_product'] . '">				<input name="nazwaTowaru' . $nr . '" readonly="readonly" type="hidden" value="' . $produkty[$i]['name'] .'">				<input name="wartoscTowaru' . $nr . '" readonly="readonly" type="hidden" value="' . $produkty[$i]['price_wt'] . 'xx">				<input name="liczbaSztukTowaru' . $nr . '" readonly="readonly" type="hidden" value="' . $produkty[$i]['cart_quantity'] . '">				<input name="jednostkaTowaru' . $nr . '" readonly="readonly" type="hidden" value="szt.">			';						}					$total_products = $razem;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielkie dzięki. ten sposób faktycznie działa :-) Robiłem identyczne zmiany u siebie ale nie miałem żadnych efektów. Możliwe, że miałem coś powalone w kodzie. Jak przekopiowałem cały fragment od pierwszej do ostatniej linijki to poszło. Potem przeanalizuję co to było :-) Jeśli uda mi się ustalić prawidłową składnię $total_products = ... to dam znać. Myślę jednak, że koledzy na forum w końcu się zlitują :-) Jeszcze raz wielkie dzięki.Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sower nie podniecaj się tak, fajnie się mówi jak się patrzy na gotowe i wtedy można się chwycić za głowę, że rzeczywiście to był pikuś. Ja, jako początkujący i po siedzeniu przez tydzień do 2 w nocy może nie mam takiego jasnego umysłu jak ty, ale przecież wystarczy tylko pokombinować. Ja nie chce gotowca podanego na tacy, jakbym chciał kupiłbym moduł, ale wiem że jestem blisko i po to tu piszę. Twój ostatni post niczego nowego nie wnosi więc po co to pisać. Możemy porozmawiać o innych sprawach z innej dziedziny i ja będę wykrzykiwał ło matko. I to nie jest kompletne rozwiązanie, bo jak mówisz trzeba pokombinować i więc tak robię i nie potrzebuje twoich tego typu komentarzy. Nie każdy jest taki inteligentny tak Ty. Zdenerwowałem się bo siedzę po nocach i kombinuję, a tu czytam taki tekst. To po co to forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Benett spokojnie :-) Dla nich to proste i nie zrozumieją takich ludzi jak Ty ;) To forum raczej nie jest takim o jakim myślimy. Mnie analiza poprzednich postów nic nie dała. Za ciemny jestem w te klocki :-(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Benett spokojnie :-) Dla nich to proste i nie zrozumieją takich ludzi jak Ty ;) To forum raczej nie jest takim o jakim myślimy. Mnie analiza poprzednich postów nic nie dała. Za ciemny jestem w te klocki :-(

no to jednak chcecie gotowca ;) ale gotowców nie daje

Brakuje wam w formie tego

<input type="hidden" name="goodsId1" readonly="readonly" value="KosztPrzesylki" /><input type="hidden" name="goodsName1" readonly="readonly" value="Koszt przesyłki" /><input type="hidden" name="goodsValue1" readonly="readonly" value="19.93" />
to wstawcie to do forma i tyle

A tu macie przykłady jak pobrać koszty wysyłki

shipping_cost' => Tools::displayPrice($params['cart']->getOrderTotal($usetax, 5), $currency) - Configuration::get('PS_SHIPPING_HANDLING'),'handling_cost' => Configuration::get('PS_SHIPPING_HANDLING'),
albo

'total' => Tools::displayPrice($params['cart']->getOrderTotal(intval(Configuration::get('PS_PRICE_DISPLAY')) == 1 ? false : true, 4), $currency),
I taki mały tips odnośnie np getOrderTotal($usetax, 5) - 5 w tzm wypadku tylko wysyłka - czyli pokazuje koszty wysyłki

1 - tylko produkty

2 - tylko zniżki

3 - produkty i zniżki

4 - produkty i zniżki bez kosztów wysyłki

5 - tylko wysyłka

6 - tylko opakownie

7 - tylko produkty bez wysyłki

Więc tu mam pytanie - co jeszcze mam wam napisać?

skoro w formie macie

i macie coś takiego

to tak trudno zrobić z tego np to?

{$cart->getOrderTotal($usetax, 5)} - jest przykładem

W Preście sprawa wygląda prosto - jeżeli czegoś nie ma w smartach lub nie jest zdefiniowane - to definiujemy/zaczytujemy/przetwarzamy to w pliku php modułu a efekt tego wysyłamy do tpl-a i tyle

Reasumując - jeżeli liczycie na to, że dam wam gotowe rozwiązanie - to nie nie dam wam

To forum jest miejscem gdzie każdy może dostać poradę jak rozwiązać dany problem - a czasami gotowe rozwiązanie - jest miejsce gdzie każdy może się wiele nauczyć - ale nie nauczy się dostając gotowca ;)

No ale skoro nie umiecie docenić tego, że ktoś łaskawie poświęca czas na rozwiązanie waszego problemu to hm.......... typowo polskie ........... z mojej strony bez większych komentarzy ;)

Jeżeli to co wam napisałem nie pomoże to no cóż mogę powiedzieć.......... no może tylko to, że ten temat na tym forum sobie podaruje ;)

Pozdrawiam i powodzonka, życzę w zmaganiach z Prestą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok gdyby kogoś interesował DZIAŁAJĄCY moduł Żagla pod Prestę 1.4.x to mam do sprzedania takowy moduł - działa i przechodzi weryfikację w Żaglu - kontakt pw lub gg (w podpisie) :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta