Skocz do zawartości

Zdjęcie

[ROZWIĄZANE] Realizacja zamówienia a płatność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:13

Witam, może ktoś wie jaki jest termin płatności za zamówienia przez klienta? Powiedzmy klient kupuje dziś i płaci za rok, czy mam obowiązek zrealizować zamówienie czy mogę zwrócić należność? Powiedzmy że mam jakiś produkt na promocji 60%, klient dokonuje zakupu ale nie płaci więc nie wysyłam towaru. Jednak po jakimś czasie płatność wpływa ale przedmiot już nie jest na promocji...
  • whennaBaw lubi to

#2 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:44

na chłopski rozumklient zamówił - czyli zawarł umowę- czyli odłóż dla niego ten towar- poczekaj jakiś czas na wpłatę - nawiąż kontakt z klientema nie czekaj rokprzy okazji szukam na forum eee czegos co potrafi zmieniać kolory w panelu adminaa jakos trafić nie mogępoproszę o jakis link czy coś

Bielizna Odzież Galanteria Damska i Męska [zakaz linkowania do stron zawierających materiały do dorosłych - ircykk]

#3 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1443 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 14 lipiec 2011 - 20:39

Zapis odnośnie terminu oczekiwania na wpłatę można zawrzeć w regulaminie. 14 dni kalendarzowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:04

Ale jest na to jakiś przepis? Czyli zaznaczam że 14 dni i po tym czasie mogę usunąć zamówienie bez obaw?

#5 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1443 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:18

Prawo w tym momencie daje dowolność (nie ma precyzującego przepisu). Jeśli określisz terminem 14 dni to po tym okresie możesz anulować zamówienie.
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#6 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:51

Dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem.

#7 piome

piome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 08 luty 2014 - 09:54

Witam, może ktoś wie jaki jest termin płatności za zamówienia przez klienta? Powiedzmy klient kupuje dziś i płaci za rok, czy mam obowiązek zrealizować zamówienie czy mogę zwrócić należność? Powiedzmy że mam jakiś produkt na promocji 60%, klient dokonuje zakupu ale nie płaci więc nie wysyłam towaru. Jednak po jakimś czasie płatność wpływa ale przedmiot już nie jest na promocji...

stare i pewnie problem już dawno został rozwiązany, ale być może jeszcze komuś przyda się- u mnie, jest to określone w regulaminiehttp://piome.pl/content/3-regulamin:

3. "Sprzedawca XYZ", zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości. Nieprawidłowo wypełnione formularze nie będą realizowane.

W tym konkretnym przypadku- sprzedawca nie otrzymuje spodziewanej zapłaty, a więc anuluje zamówienie, o czym powiadamia klienta- mailem lub telefonicznie
Piotr de http://piome.pl/ na Presta Shop 1.5.5 z awersją do "Mistrzów, co wszystko wiedzą, ale nic nie powiedzą"

#8 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1443 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 08 luty 2014 - 10:06

piome: Twój regulamin jest w dużej części do poprawy, bardzo wiele błędów - mogą sporo Ciebie kosztować.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl