Skocz do zawartości
ircykk

[(STARY)TUTORIAL] Jak stworzyć moduł dla PrestaShop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, postaram się po krótce opisać sposób tworzenia modułów dla presty.

Jest to bardzo proste, mam nadzieje że się przyda ta wiedza :D

Jest to pierwszy tut na forum, zachęcam do tworzenia własnych i dzielenia się.

 

Stworzymy prosty moduł wyświetlający obrazek.

 

Zatem zaczynajmy.

 

Tworzymy moduł wyświetlający obrazek, Nazwiemy go po prostu "obrazek".

 

 

1. Utwórz folder o nazwie "obrazek"

2. Tworzymy plik obrazek.tpl i umieszczamy go w katalogu "obrazek".

3. Plik obrazek.tpl uzupełniamy poniższym kodem.

 

      <div class="block">         <h4>Obrazek</h4>         <div class="block_content" style="padding:0px;">         Mój pierwszy moduł PrestShop         [url="http://www.prestadesign.pl/"]          [img={$module_dir}obrazek.jpg]          [/url]         </div>      </div>
{$module_dir} to zmienna wskazująca na katalog midułu.

 

 

Mój pierwszy moduł PrestShop

{$module_dir}obrazek.jpg

 

 

Zamiast powyższego znaczniku możemy wkleić dowolny kod html czy PHP, np widget GG, kod mapy z Google Maps czy zwykłe linki.

 

Skończyliśmy prace nad modułem od strony Front Ofice.

 

 

BackOffice:

 

1. Utwórz plik obrazek.php

2. Wklej do niego poniższy kod:

 

 

<?php          class Obrazek extends Module          {             function __construct()             {                $this->name = 'obrazek';                $this->tab = 'Blocks';                $this->version = 1.0;                parent::__construct();                $this->page = basename(__FILE__, '.php');                $this->displayName = $this->l('Block Obrazek');                $this->description = $this->l('Dodaj blok z obrazkiem');             }             function install()             {                if (!parent::install())                   return false;                if (!$this->registerHook('rightColumn'))                   return false;                return true;             }             function hookRightColumn($params)             {                return $this->display(__FILE__, 'obrazek.tpl');             }          }          ?>

To w zasadzie tyle, mamy katalog obrazek w środku pliki obrazkek.php, obrazek.tpl oraz obrazek.jpg

Katalog umieszczamy na serwerze w folderze modules i instalujemy w panelu.

W załączniku stworzony prze zemnie moduł.

Powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam kilka plików do załączenie przy czym tamte (zrobiłem je na .tpl) korzystają z biblioteki (mają zaincludowane) jeszcze inne pliki php.Od czego zależą te parametry w klasie, którą trzeba stworzyć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ten mój moduł ma się składać z wielu plików wykonywalnych php, gdyż jeden będzie zarządzać, drugi wykonywać pewne operacje, a trzeci to podgląd dla pierwszego. Ogólnie to wszystko świetnie działa "normalnie", ale gdy mam to zintegrować - wstawić jako moduł, to mnie to przerasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie widzę kodu i pewnie nie zobaczę :) ale ja bym to zrobił jako zakładkę w panelu admina a nie jako tradycyjny moduł. Jak to w ogóle łączysz ze sobą i co nie działa?Odpowiednie warunki i wszystko musi działać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witaj, stworzyłem moduł z kodów, które opisałeś.

W miejsce "Mój pierwszy moduł PrestaShop" w pliku tpl, wkleiłem widget gg, instalacja przebiegła pomyślnie - taki dostałem komunikat. Tymczasem po kliknięciu w moduły w panelu admina nic nie widać. Znikły wszystkie moduły i jest pustka.

Mogę przejść do pozycji i tam niby wszystko się wyświetla ale moduły zniknęły. Jak mogę to odkręcić i co zrobiłem źle?

 

<div class="block">         <h4>Konsultant Online</h4>         <div class="block_content" style="padding:0px;">         <!-- (C) GG Network SA - Gadu-Gadu Widget --> <script type="text/javascript" src="http://widget.gadu-gadu.pl/getCode.php?id=cdb5d79631714dcbd47e11613fc6c2c528f2df6a"></script>                  </div>      </div>
W pliku php nic nie zmieniałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nic mi teraz z jakiegokolwiek modułu, bo po prostu za pomocą panelu admina nie mogę już ich instalować bo wszystko w zakładce moduły znikło. Podpowiedzcie co mogło się zmienić i jak to odzyskać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście wystarczyło usunąć cały folder z tym modułem, który próbowałem zrobić :oops: Powiedzcie proszę, co mam zrobić by wyświetlić widget gg w moim sklepie, bo jak się domyślam jest jakiś problem z javascriptem.// Ok poradziłem sobie, moduł Prestaworks i wszystko działa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×