Skocz do zawartości

Zdjęcie

[(STARY)TUTORIAL] Jak stworzyć moduł dla PrestaShop

• Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 25 luty 2010 - 11:22

Witam serdecznie, postaram się po krótce opisać sposób tworzenia modułów dla presty. Jest to bardzo proste, mam nadzieje że się przyda ta wiedza :D Jest to pierwszy tut na forum, zachęcam do tworzenia własnych i dzielenia się. Stworzymy prosty moduł wyświetlający obrazek. Zatem zaczynajmy. Tworzymy moduł wyświetlający obrazek, Nazwiemy go po prostu "obrazek". 1. Utwórz folder o nazwie "obrazek" 2. Tworzymy plik obrazek.tpl i umieszczamy go w katalogu "obrazek". 3. Plik obrazek.tpl uzupełniamy poniższym kodem.
      <div class="block">         <h4>Obrazek</h4>         <div class="block_content" style="padding:0px;">         Mój pierwszy moduł PrestShop         [url="http://www.prestadesign.pl/"]          [img]{$module_dir}obrazek.jpg[/img]          [/url]         </div>      </div>
{$module_dir} to zmienna wskazująca na katalog midułu. Mój pierwszy moduł PrestShop {$module_dir}obrazek.jpg Zamiast powyższego znaczniku możemy wkleić dowolny kod html czy PHP, np widget GG, kod mapy z Google Maps czy zwykłe linki. Skończyliśmy prace nad modułem od strony Front Ofice. BackOffice: 1. Utwórz plik obrazek.php 2. Wklej do niego poniższy kod:
<?php          class Obrazek extends Module          {             function __construct()             {                $this->name = 'obrazek';                $this->tab = 'Blocks';                $this->version = 1.0;                parent::__construct();                $this->page = basename(__FILE__, '.php');                $this->displayName = $this->l('Block Obrazek');                $this->description = $this->l('Dodaj blok z obrazkiem');             }             function install()             {                if (!parent::install())                   return false;                if (!$this->registerHook('rightColumn'))                   return false;                return true;             }             function hookRightColumn($params)             {                return $this->display(__FILE__, 'obrazek.tpl');             }          }          ?>
To w zasadzie tyle, mamy katalog obrazek w środku pliki obrazkek.php, obrazek.tpl oraz obrazek.jpg Katalog umieszczamy na serwerze w folderze modules i instalujemy w panelu. W załączniku stworzony prze zemnie moduł. Powodzenia :)
  • palladyn lubi to

#2 AXONER

AXONER

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • LocationPolska

Napisano 20 czerwiec 2010 - 19:53

Ciekawi mnie napisanie modułu na prestę.Poniżej podajesz dwie różne zmienne. :?: {$module_dir} to zmienna wskazująca na katalog modułu. {$base_dir}
cvb

#3 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 20:13

No fakt poprawiałem to raz i z tond ta różnica, generalnie ta zmienna może być dowolna to tylko przykład ważne by link wskazywał na obrazek.

#4 AXONER

AXONER

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • LocationPolska

Napisano 20 czerwiec 2010 - 20:29

:D A może w tym module wykorzystał by prosty kawałek kodu coś takiego jak rotator banerów. 8-)
cvb

#5 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 20:38

Można co się chce to tylko przykład, dowolny kodzik tam można wkleić :)

#6 pablo128

pablo128

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 13:59

A jeśli mam kilka plików do załączenie przy czym tamte (zrobiłem je na .tpl) korzystają z biblioteki (mają zaincludowane) jeszcze inne pliki php.Od czego zależą te parametry w klasie, którą trzeba stworzyć?

#7 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 15:17

A po co? Cały kod wykonywalny powinien być w pliku php. Jakie parametry?

#8 pablo128

pablo128

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:22

Ten mój moduł ma się składać z wielu plików wykonywalnych php, gdyż jeden będzie zarządzać, drugi wykonywać pewne operacje, a trzeci to podgląd dla pierwszego. Ogólnie to wszystko świetnie działa "normalnie", ale gdy mam to zintegrować - wstawić jako moduł, to mnie to przerasta.

#9 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:26

Sam sobie utrudniasz. Nie lepiej porobić instrukcje warunkowe? Chyba że jest to jakieś strasznie zaawansowane. Co to za moduł?

#10 pablo128

pablo128

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:29

Integracja z allegro przez webAPIJak wrzucam to sobie plikami, to jest cool, ale muszę mieć to zintegrowane. I tu się pojawia problem.

#11 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 21:42

Ja też zacząłem ostatnio robić taką integrację :) Musiał bym wiedzieć jaką masz strukturę żeby ci pomóc. Napisz co nie działa jak trzeba.

#12 lof

lof

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 22:21

nie róbcie kupcie u mnie :D
pomoc na forum darmowa! moduły dodatki do prestashop na: prestahelp.com

#13 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 22:36

Ja robię w wolnych chwilach na własne potrzeby, możliwe że będę potrzebował kilka kopi więc sporo oszczędzę chyba że dajesz ciekawy rabat :D

#14 lof

lof

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 05:12

odezwij się do mnie to się dogadamy...
pomoc na forum darmowa! moduły dodatki do prestashop na: prestahelp.com

#15 pablo128

pablo128

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 09:59

Struktura jest taka:- skrypt wystawiający produkty na aukcje na podstawie danych z bazy danych- skrypt, w którym ustawia się wszystkie dane, dane produktów- skrypt z kategoriami do podglądu

#16 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 10:24

Kurde nie widzę kodu i pewnie nie zobaczę :) ale ja bym to zrobił jako zakładkę w panelu admina a nie jako tradycyjny moduł. Jak to w ogóle łączysz ze sobą i co nie działa?Odpowiednie warunki i wszystko musi działać :)

#17 pablo128

pablo128

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 16:13

No właśnie zrobiłem jako zakładkę w panelu admina, jednak wymagają ode mnie wsadzenia tego do modułu. Nie wiem nawet jak za to się zabrać.

#18 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 18:41

Masz problem ze samą strukturą modułu? Jeśli kod działa to złożyć to w moduł łatwizna :)

#19 pablo128

pablo128

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 21:09

Tak dokładnie. Mam problem ze strukturą modułu. Czy mógłbyś mi to wytłumaczyć?

#20 boss

boss

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 13:12

Witaj, stworzyłem moduł z kodów, które opisałeś. W miejsce "Mój pierwszy moduł PrestaShop" w pliku tpl, wkleiłem widget gg, instalacja przebiegła pomyślnie - taki dostałem komunikat. Tymczasem po kliknięciu w moduły w panelu admina nic nie widać. Znikły wszystkie moduły i jest pustka. Mogę przejść do pozycji i tam niby wszystko się wyświetla ale moduły zniknęły. Jak mogę to odkręcić i co zrobiłem źle?
<div class="block">         <h4>Konsultant Online</h4>         <div class="block_content" style="padding:0px;">         <!-- (C) GG Network SA - Gadu-Gadu Widget --> <script type="text/javascript" src="http://widget.gadu-gadu.pl/getCode.php?id=cdb5d79631714dcbd47e11613fc6c2c528f2df6a"></script>                  </div>      </div>
W pliku php nic nie zmieniałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl