Skocz do zawartości

Zdjęcie

(idealny) regulamin sklepu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 07:41

to czyli pisze pozew na vivaldi bo mi się nie podobahmm chory kraj

Bielizna Odzież Galanteria Damska i Męska [zakaz linkowania do stron zawierających materiały do dorosłych - ircykk]

#22 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 14 lipiec 2011 - 08:54

[...]każdy, kto według oferty pozwanego mógłby zawrzeć z nim umowę zawierającą postanowienie, którego uznania za niedozwolone żąda się pozwem.[...]Jeśli takie istnieją to jak najbardziej masz prawo, i dla sądu nie będzie miało znaczenia jakimi pobudkami się kierowałeś składając pozew.A kraj nie jest chory, a nawet te przepisy nie są chore.Zadam może pytanie inaczej:Jeśli ktoś będzie chciał zrobić Ciebie w ciula, choćby - oszukać, sprzedając towar niezgodny z umową to mu darujesz? Bo ma niezgodny z prawem zapis w umowie kupna-sprzedaży? A istnieją przepisy KC, KK...Cieszmy się, że nie mieszkamy w stanach - tam za ciekawsze bzdury się pozywa i nie na takie (śmieszne) pieniądze...
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#23 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 14 lipiec 2011 - 12:14

Sorry, że post pod postem, ale dziś podpisywałem umowę w sprawie odbywania stażu przez bezrobotnych i co ciekawego w niej zobaczyłem?: :shock:

§15. Ewentualne spory powstałe w wyniku realizacji niniejszej umowy będą podlegać rozpoznaniu przez sąd właściwy dla siedziby Urzędu Pracy.

Zgadnijcie jaką miała minę pani i "urzędowy prawnik" gdy pokazałem im RKN? edit: kolejna niedozwolona reguła z rejestru którą należy omijac szerokim łukiem w regulaminach:

Numer wpisu: 2401 Data wpisu: 2011-07-04 Marek Palusiński - "MARPOL" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Marek Palusiński w Dąbrowie Górniczej "Sklep zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w przypadku niemożności jego realizacji"

Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#24 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4979 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 14 lipiec 2011 - 12:51

Heh niezłe cyrki, niedługo będą pozwy przeciw instytucjom państwowym. Takie nawyki dosięgają już chyba wszystkich.

#25 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 13:57

[...]każdy, kto według oferty pozwanego mógłby zawrzeć z nim umowę zawierającą postanowienie, którego uznania za niedozwolone żąda się pozwem.[...]

Jeśli takie istnieją to jak najbardziej masz prawo, i dla sądu nie będzie miało znaczenia jakimi pobudkami się kierowałeś składając pozew.
A kraj nie jest chory, a nawet te przepisy nie są chore.

Zadam może pytanie inaczej:
Jeśli ktoś będzie chciał zrobić Ciebie w ciula, choćby - oszukać, sprzedając towar niezgodny z umową to mu darujesz? Bo ma niezgodny z prawem zapis w umowie kupna-sprzedaży? A istnieją przepisy KC, KK...

Cieszmy się, że nie mieszkamy w stanach - tam za ciekawsze bzdury się pozywa i nie na takie (śmieszne) pieniądze...

na początek raczej na spokojnie
tel, mail i td
i wspólne rozwiązanie
a nie od razu do sądu

Bielizna Odzież Galanteria Damska i Męska [zakaz linkowania do stron zawierających materiały do dorosłych - ircykk]

#26 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 14:01

Sorry, że post pod postem, ale dziś podpisywałem umowę w sprawie odbywania stażu przez bezrobotnych i co ciekawego w niej zobaczyłem?: :shock:

§15.
Ewentualne spory powstałe w wyniku realizacji niniejszej umowy będą podlegać rozpoznaniu przez sąd właściwy dla siedziby Urzędu Pracy.

Zgadnijcie jaką miała minę pani i "urzędowy prawnik" gdy pokazałem im RKN?

edit: kolejna niedozwolona reguła z rejestru którą należy omijac szerokim łukiem w regulaminach:

Numer wpisu: 2401
Data wpisu: 2011-07-04
Marek Palusiński - "MARPOL" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Marek Palusiński w Dąbrowie Górniczej
"Sklep zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w przypadku niemożności jego realizacji"

w prestashop i innych nawet softach sklepowych
jest chyba opcja " nie pozwól zamawiać jak nie ma na stanie" ( czy jakoś tak)
to takie rzeczy nawet nie wiem po co napisali w regulaminie

#27 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 14 lipiec 2011 - 14:57

bizon1975: Masz całkowitą racje. Akurat my stanowimy tę grupę która wpierw rozmawia. Jeśli w regulaminie widzę coś co mi się nie podoba to o tym mówię, najczęściej zadając pytanie:: "co za idiota to Państwu pisał?". Jednak gdy widzę "perełki" to się zastanawiam z kim mam do czynienia, a ostatnie wpisy do RKN świadczą o bardzo niskiej wiedzy przedsiębiorców lub, o zgrozo, zatrudnianych przez nich prawników. Jak widać Urząd Pracy również do tego grona należy i żeby było śmieszniej, za jego błędy zapłaci Skarb Państwa - czyli my. I to mnie najbardziej boli.Odnośnie odmowy realizacji zamówienia chodzi o to, ze gdy ktoś już fizycznie te zamówienie złoży (przedsiębiorca przyjmie zamówienie), to sklep nie może zastrzec, iż nie zrealizuje zamówienia - bo nie może.[żart]kierowca tego samochodu nie bierze odpowiedzialności z tytułu przekroczenia przez pojazd dozwolonej prędkości[/żart] :mrgreen:

#28 batexior

batexior

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 09:30

Dobrze, a ma ktoś może w takim razie albo wie gdzie znaleźć jakiś sensowny regulamin jak tak o tym głośno? A jak bym mógł prosić o przejrzenie tego regulaminu... http://www.domenaspo... ... pol-1.html

#29 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:50

Kolejna radosna "tfurczość" z linku powyżej:

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu PERFECTSPORT nie są ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie w sklepie składa ofertę kupna wybranego towaru. Jednak moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas potwierdzenia odbioru towaru przez Klienta.

Opisy oraz zdjęcia oferowanych produktów pochodzą od producentów lub ich dystrybutorów. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany opisów oraz cen towarów znajdujących się w ofercie, a także usuwania produktów ze strony. Błędy w cenach towaru nie mogą stanowić podstawy do wysuwania roszczeń wobec Sprzedawcy. O zmianie ceny Klient zostanie poinformowany.

A o ile się założymy, że będą ...

W przypadku niektórych zamówień, w szczególności towaru o wartości przewyższającej kwotę 3500 zł netto, a także towaru sprowadzanego specjalnie na zamówienie Klienta V-Gallery zastrzega sobie możliwość dokonania przez Klienta przedpłaty całości lub części wartości towaru na konto. W przypadku gdy pobrana została zaliczka na poczet towaru sprowadzanego na specjalne zamówienie V-Gallery ma prawo zatrzymać zaliczkę w momencie gdy Klient zrezygnuje z zakupu w terminie 7 dni od złożenia zamówienia.

Naprawdę?

[...]W przypadku niespisania odpowiedniego protokołu w momencie odbioru towaru V-Gallery ma prawo odmówić przyjęcia reklamacji towaru.[...]

No to nie do końca tak.

A teraz uwaga: poniższe dwa paragrafy mogą dać w sumie 40K pln (przypadek znany z autopsji - koleżanka pozwała bank)

Wszelkie dane osobowe podawane przez klientów będą wykorzystywane jedynie do realizacji zamówienia i nie będą udostępniane osobom trzecim i wykorzystywane do innych celów. Klient wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez V-Gallery do celów związanych z realizacją jego zamówienia, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08 1997 roku (tj. DZU. 2002r. Nr 101 poz. 926). Podanie wszelkich informacji o kliencie jest dobrowolne.

„Wyrażam zgodę na przekazanie mojego adresu e - mail do Ceneo SA z siedzibą we Wrocławiu oraz na przetwarzanie przez Sklep domenasportowa.pl oraz Ceneo SA, moich danych osobowych w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie domenasportowa.pl przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 ).”

W przypadku gdy klient dokona przelewu a następnie z własnych przyczyn[...]

oczywiście KN.

#30 batexior

batexior

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 13:25

Ja nie rozumiem, jaki jest sens tego wszystkiego, przecież to jak komuś coś nie pasuje to niech sobie kupi gdzie indziej, jak wpiszę że ja nie odpowiadam za dostarczenie przez poczty przesyłki i ja informuję tylko że przesyłka może trwać od 2 do 150 dni, to kurcze jak ktoś chce to niech nie kupuje, niech sobie kupi gdzie indziej. Ja mu nie każe kupić w moim sklepie. Nawet jak mam "materialny" sklep to jak klient mi przychodzi to mogę mu powiedzieć, że czegoś nie sprzedam bo nie mam takiej ochoty i mam do tego pełne prawo, żeby mu powiedzieć że mam go gdzieś i nie chce mu sprzedać bo mam taki kaprys. Więc nie pojmuje, istnieje prawo ponad wyborem własnym poszeczgólnych osób. To ich wybór. Dla mnie to jakiś zakręt straszny. Chciałbym zobaczyć jak wygląda prawdziwy wzór regulaminu aby był dobrze napisany o ile taki istnieje, bo jak to w prawie, że wszystko można przeinaczyć i spojrzeć z dwóch stron dlatego też jeszcze adwokaci,prawnicy mają co robić. A co nie może zabrać zaliczki, no przykro mi jeśli na przykład: sporządzony jest dokument, że coś jest sprowadzę dla klienta, podpisuję umowę tak że on jest zobowiązany do zaliczki, zgadza się i jeszcze ją płaci (co dodaktowo potwierdza, że się zgadza) to co nie mogę jej zatrzymać??? A tak to przejrzałem rejestr klauzl niedozwolonych i jest tam pewna prawidłowość do pewnych zapisów więc cała reszta może być dobrze. Czyli jeśli teraz wezmę regulamin firmy która była już sądzona i spojrzę to będę miał gotowy regulamin?? :) :) wychodzi na to?? tak??

#31 batexior

batexior

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 13:40

sorki że tak pod postem, ale wychodzi na to, że ten http://www.vobis.pl/.../regulamin.aspx regulamin jest dobry i bez błędów ponieważ już sie procesowali ze "stowarzyszeniem Lexus" i już jest wszystko wyjaśnione i nie ma żadnych chaczyków aby się o nie sądzić. Czy tak?? albo np. ten http://merlin.pl/inf... ... CDEA1A.LB3 już nawet mieli wyroki więc musi być zgodny z prawem konsumenta co najmniej to tak jeszcze poedytuje bo faktycznie wczułem się w ten temat ale ostatecznie okazuje się, że to pic na wodę fotomontarz ludzie po kolei jak się dowiadują: np. "Po kontakcie z UOKiK, wydziałem prawnym otrzymaliśmy informację, że pismo powinno zostać zignorowane, ponieważ kancelaria nie ma prawa powoływac się na UOKiK etc. Polecają również złożenie doniesienia do Izby Adwokackiej... sprawę zbada również prezes UOKiK..." zreszta już było podawane wcześniej adres na forum gdzie się tam dyskusja cała dzieje, jest i facebook, media itp.

#32 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 15 lipiec 2011 - 14:40

Ja nie rozumiem, jaki jest sens tego wszystkiego, [...] prawnicy mają co robić.

Ale tu nie o to chodzi. Regulamin ma być zgodny z obowiązującym prawem, a Ty jak widzę jesteś wyznawcą: wolnoć Tomku w swoim domku. Skoro tak to proponuję umieścić regulamin na swoim samochodzie: 1. kierowca tego samochodu nie bierze odpowiedzialności z tytułu przekroczenia przez pojazd dozwolonej prędkości. I wychodząc z Twojego założenia Policja może Ci "skoknąć". Powiedzieć Ci czemu odpowiadasz za terminowość dostaw przesyłek? Bo to Ty masz umowę z firmą kurierską/pocztą i Ty świadczysz usługi: sklep wysyłkowy - tak czy nie? To jest pełna usługa czy klient sobie sam musi odebrać zakupiony towar?

A co nie może zabrać zaliczki

Może brać zaliczki, tylko, jak widzę Ty nie znasz znaczenia słowa "zaliczka". Nie wiem co jest picem na wodę, bo samo pismo nie przesądza, ale jeśli dostaniesz pozew wtedy będzie już za późno na zmiany w regulaminie. edit: Tak, można skorzystać z regulaminów firm które przegrały i musiały nanieść poprawki do reg. oraz zapłacić kary.

#33 batexior

batexior

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 16:22

no ok. ja przyznaję się całkowicie do tego że nie mam żadnej znajomości prawa, w sumie dyskusja w tym temacja moja polega na tym, aby sobie uporządkować pewne rzeczy, jako prosty człowiek zapytać kogoś i wyrazić swoją opinię aby ewentualnie móc ją zmienić jeśli ktoś przedstawi sensowne argumenty. W każdym razie ja osobiście Vivaldi dziękuję za pomoc, za to, że starasz się chociaż wytłumaczyć i za to, że powiedziałeś mi o regulaminie, za co jestem Ci niezmiernie wdzieczny bo inaczej całe życie bym myślał tak jak mi się wydawło a tak przynajmniej trochę poczytałem. A tak jeszcze drążąc temat to właśnie biorąc regulamin http://www.vobis.pl/.../regulamin.aspx który był oskarżony, wg Lp. 1941 rejestru klauzul niedozwolonych, o zdanie niedozwolone tj. "Sprzedawca jest uprawniony do zmiany niniejszego Regulaminu." i nie ma w "rejestrze klauzul niedozwolonych" wpisane jakiego sądu był to wyrok, a w ich regulaminie i taki zapis: "Sprzedawca jest uprawniony do zmiany niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych powyższym Regulaminem mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego." i tak najlepsze jest to że wyrok sądu przeciwko merlin.pl przez sąd w warszawie wg. "rejestru klauzul niedozwolonych" z dn. 5.07.2011, został uznany właśnie w dniu 05.07.2011r. i też w tym jakoś czasie, albo dzień później te 2500 firm dostało list o tym że chcą ich pozwać do sądu. :) ale spojrzę sobie na regulamin merlin.pl aby od nich się uczyć :) Pozdrawiam

#34 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 15 lipiec 2011 - 17:03

Gratuluję, wyłapałeś w regulaminie Vobis niedozwoloną klauzulę. Można znowu ich pozwać. :)Odnośnie wpisu 1941: Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

#35 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 15:12

vivaldi pytanie oczywiście jak najbardziej do Ciebie ale reszta też może ocenić regulamin w trakcie pisania, bo jednak zajmuję to kupę czasu ale na tym etapie co jest http://delikatna.com...egulamin-sklepu jak jego oceniasz?

#36 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka

Napisano 16 lipiec 2011 - 15:48

Spoko.

2.1. Koszt przesyłki

powinno być: koszt nadania przesyłki. Napisz cały - chętnie przeczytam.

#37 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 18:20

przy nadaniu miał być link do "formy wysyłki" ale gdzieś mi na razie uciekł :(co do reszty to hmm aż strach pisaćale spróbuję oczywiście pod twoim nadzoremz czego może zrobimy normalny regulamin za 1zł

#38 Tler

Tler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 18:56

z czego może zrobimy normalny regulamin za 1zł

To nazywa się przedsiębiorczość. ;) Ps. Chciałem umieścić pdf z tymi wzorami z Trusted Shops (nie widziałem zakazu rozpowszechniania), ale nie można tego tutaj przesłać. Właściwie jeszcze dokopie się do licencji i gdzieś ewentualnie wrzucę.
Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: [color=#BF0000;]Sprawdź[/color]

Zapraszam na blog o prestashop; pozycjonowanie, spis hostingów, cdn.

#39 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 19:59

ale 1zł od min 100 postów wartościowych na tym forum ;)

#40 bizon1975

bizon1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 17:17

vivaldi a czy twoja wiedza na temat umów wynajęcia lokalu też jest dość zaawansowana?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl