Skocz do zawartości
Tler

(idealny) regulamin sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

do końca listopada zamierza umorzyć około

400 z 1600 to jedna-czwarta z pozwanych a:

Statystycznie, na sześć wniosków o niedozwolone klauzule, tylko jeden jest odrzucany

1 z 6 to jedna-szósta. Czyli 5 przedsiębiorców z 6 będzie miało "sprawę".

Ktoś "gupoty" opowiada, albo UE zmieniła znowu wytyczne dotyczące matematyki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, nie.. to nie tak.Otóż można i najprawdopodobniej w taki sposób się to odbędzie, że oddalenie powództwa nastąpi z przyczyn, iż wyroki w tej (tych) sprawie/sprawach już zapadły i nieuzasadnione jest ich dalsze rozstrzyganie. Wystarczy wskazać zapis niezgodny z prawem.To, że nie odbędą się sprawy rozstrzygające nie oznacza, że pozwani przedsiębiorcy i ich "radosna tfurczosć" nie będzie miała finału "poprzez portfel".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok. Z tego co kiedyś wyczytałem można było iść z firmą pozywającą na ugodę i zapłacić grzywnę w wysokości około 5 000 zł - dla niektórych może to być opłacalne rozstrzygnięcie (dla większych firm) a dla innych (mniejszych) niekoniecznie. Tutaj głównie ma znaczenie szkodliwość czynu, ... . Tak czy inaczej lepiej zaopatrzyć się w profesjonalnie wykonany regulamin aukcji - najlepiej wykonany przez kancelarię prawną (umowa), która pokrywa wszelkie grzywny wynikające z nieprawidłowości zapisu (ubezpieczenie kancelarii). To nic, że kancelarie dają to do wykonania aplikantom (drobne sprawy), ponieważ i tak jesteśmy zabezpieczeniu umową. Warto dodatkowo wytargować okres ochronny, który umożliwia dynamiczną modernizację regulaminu - wraz ze zmianą ustaw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko racja ale........... taka jakaś dziwna tendencja powstała, że........ ale od początku ofiarą tych podstępnych szukaczy w googlach zakazanych klauzul padły małe firmy/sklepy. Nie żebym kogoś oskarżał albo komuś coś wytykał ale postawienie sklepu na np preście i zagonienie studenta, który przerobi trochę templetkę i za max 400-500 z domeną i hostingiem jest sklep to nie tak i teraz to się niestety mści. Nagminne kopiowanie regulaminów słowo w słowo bez zastanowienia się czy to jest ok, brak wiedzy na temat przepisów itd - daje takie a nie inne efekty.Ostatnio jeden z zaprzyjaźnionych sklepów, który wydał kupę kasy na sam sklep i na opracowanie regulaminu (+abonament na aktualizację) poprosił nas o sprawdzenie w ilu sklepach jest ich regulamin "ukradziony" i po 2 godzinach wyszukiwania w googalch znalazłem prawie 50 sklepów a w części z nich nawet nie chciało się dobrze przejrzeć tego co kopiują i w kilku miejscach "ich" regulaminu był link do "naszego" sklepu - ciekawe czy to też zakończy się ugodą ;)Nie pochwalam oczywiście tego typu polowań na klauzule ale z drugiej strony nie jestem przekonany czy to taki zły sposób na uświadomienie ludziom, że coś nie tak robią :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja świetnie rozumiem zależności - sam byłem w tym gronie ludzi którym bardzo zależało by w 1994 roku w Polsce wprowadzić prawa chroniące twórcę i jego dzieło.Niestety nie wszyscy zrozumieli zamysł i całość poszła trochę nie w tym kierunku.Inna sprawa utwór literacki a inna regulamin sklepu, bo trudno jest napisać zdanie "Ala ma kota" na kilka sposobów, tak by każde z nich ewidentnie się różniły ale niosły ten sam przekaz.przykład, by daleko nie szukać:

Sklep [shop_name] zwany w dalszej części regulaminu Sklepem prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

Ktoś jest autorem tego zdania i mógłby pozwać wszystkie inne sklepy które mają taki zapis w regulaminie? Na podstawie przepisów prawa autorskiego?Idąc dalej, w ten sposób można wysunąć twierdzenie, że wszyscy magistrzy w Polsce poprzez kompilację prac z innych źródeł są złodziejami (plagiatorami), bo koła, nie da się znowu wymyśleć. Każde zdanie ktoś już kiedyś powiedział i doszedł do pewnych wniosków, na które oni się powołują .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no mnie raczej chodziło o bezmyślne kopiowanie w całości słowo w słowo regulaminu - i nawet nie zadanie sobie trudu pozmieniania w treści regulaminu adresu/linku do pierwotnego sklepu czyli www.adres_sklepu_gdzie_skopiowałem_regulami.pl i jest tak "sklep znajduje sie pod adresem www.sklep_ze_skopiowanym_regulaminem.pl ale link po kliknięciu prowadzi do www.adres_sklepu_gdzie_skopiowałem_regulami.pl ;)

Albo w treści regulaminu w sklepie www.sklep_ze_skopiowanym_regulaminem.pl widnieją linki lub tekst z www.adres_sklepu_gdzie_skopiowałem_regulami.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a kto jest w stanie powiedzieć mi coś na temat tego wpisu" UwagiUprzejmie informujemy, że w zawartej z Państwem umowie sprzedaży nie zastrzeżono możliwości odstąpienia od umowy. Rozwiązanie takie wynika również z przepisów obowiązującego prawa, bowiem uprawnienie do odstąpienia zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa , bez podania przyczyny, w terminie 10 dni od zawarcia umowy, uregulowana w art. 2 ust. 1 ustawa z dnia 2 marca 2002 o ochronie praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny ( Dz. U. nr. 22 poz. 271 ze zm.) przewidziane zostało wyłącznie dla konsumentów. W tym stanie rzeczy zwrot zakupionego u nas towaru jest niemożliwy. czy to jest zgodne czy nie zgodne z prawem i czy mogę żądać zwrotu kasy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oka, zapraszam do wpisu sklep internetowy bez regulaminu, czyli metody które pomogą nie dać się złowić przez wyszukiwarkę.

Tutaj oczywiście skrócę:

- przez wgranie regulaminu jako obrazek (nie jest to przyszłościowa metoda)

- przez zablokowanie dostępu w robots i htaccess

- przez usunięcie w GWT

Mam nadzieję, że teraz będziecie czuć się bezpieczniej :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W plikiem robots jeszcze nie próbowałem ale htaccess zablokował większość stron z CMS - przekierowywał na regulamin, a regulamin na poprzednią stronę i FF wywalało niekończące się przekierowanie.

Ja skopiowałem po prostu to co jest na tej stronie bo sam ja też znalazłem i dopisałem swój adres regulaminu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta