Skocz do zawartości
a_smith

Osobiście nazwalbym to kradzieza na forum pl, a Wy..??

Rekomendowane odpowiedzi

prestahost.pl swoimi wypowiedziami udowadniasz ze lamiesz tez prawo. mowisz ze udostepniliscie tylko i wylacznie pakeit jezykowy? Mowisz takze ze twoja presata jest w prawie 100% spolszczona? Mowisz ze nie ma mowy o nadpisywaniu?Po pierwsze zeby udostepnic pakiet jezykowy w presta shop musialbys zrobic calkowicie osobna instalke ktora ingeruje w baze danych bo zeby spolszczyc admina trzeba niestety modyfikacji. Znalazlo by sie wiecej rzeczy mowiacych ze jednak nie zrobiles tego tak zeby nie zlamac licencji prestashop.plTakze sadze ze lepiej zeby to sie rozwiazalo polubownie bo zarowno ty jak i prestasho.pl beda mieli problemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@new_user:

? BeforeAny changes or development made to a file published under OSL 3.0 had to be made public under the same license.

? NowYou have the choice of whether to make the source code of your derivative work accessible or not in order to preserve your business activity as you wish.

i pkt C licencji AFL:

c) to distribute or communicate copies of the Original Work and Derivative Works to the public, under any license of your choice that does not contradict the terms and conditions, including Licensor's reserved rights and remedies, in this Academic Free License;

Sęk w tym, że podobno licencja AFL dotyczy tylko modułów, ale nie zagłębiam się już w to :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"@new user:

Choc to juz bylo wsadze jeszcze raz. A ty przeczytaj uwaznie.

 

Pakiet udostępniany wyłącznie na użytek własny (w tym komercyjny). Zabrania się jakiejkolwiek dalszej dystrybucji i/lub wykorzystywania udostępnianych materiałów bez naszej wiedzy i zgody jako części składowej innych opracowań. Dopuszcza się wszelkie modyfikacje jednak zmiany (nawet daleko posunięte) nie powodują przejęcia praw autorskich.

 

Nie zabraniamy zmian, dystrybucji czy modyfikowania. Ale zabronilismy wykonywania powyzszych czynnosci bez naszej zgody. A o takowa nikt nas nie poprosil. Chyba oczywistym jest ze jesli sie bierze czyjas prace bez wiedzy i zgody autora i wsadza sie ja jako czesc swojej to jest to zwykle lamanie praw autorskich. Szczegolnie jesli jasno autor zabronil takich praktyk w licencji

 

Ustawa mowi jasno. Kazdy autor ma swobode prawo co do sposobu i formy decydowania o używaniu jego dzieła juz od chwili powstania i bez koniecznosci rejestrowania.

 

 

prestahost.pl swoimi wypowiedziami udowadniasz ze lamiesz tez prawo

Na prawde?

 

mowisz ze udostepniliscie tylko i wylacznie pakeit jezykowy?

Tak wlasnie mowie

 

Mowisz takze ze twoja presata jest w prawie 100% spolszczona?

W calym watku ani w calej sprawie nie ma ani slowa o Prescie przez nas przygotowanej. Nie to jest przedmiotem sporu i zlamanie zasad naszej licencji nie dotyczy ani jednej czesci calego pakiet Prestashop. Dotyczy wylacznie okreslonego polskiego tlumaczenia ktorego jestesmy autorami a ktore zostalo wykorzystane bez naszej zgody. Twoje zdziwienie tu i podnoszenie kwestii dotyczacych czegokolwiek wiecej jest bezpodstawne..

 

Obecna licencja Prestashop stanow jasno (co zreszta podeslal juz kolega @podemski):

You have the choice of whether to make the source code of your derivative work accessible or not in order to preserve your business activity as you wish.

Czyli developerzy maja wolny wybor czy udostepniac swoje prace czy nie i na jakich zasadach. Ma to na celu ochrone biznesu developerow przed lamaniem praw autorskich. (czyli dokladnie tym o czym tu mowa). Jak widzisz juz sama licencja Prestashop daje ochrone tworcom zewnetrznym nie mowiac w tym przypadku o polskim prawie autorskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale ta twoja licencja sie do niczego nei przyda.Licencja prestahost wyraznie zezwala na."Zezwala się wszystkim zainteresowanym na dowolne kopiowanie, dystrybuowanie oraz modyfikowanie danej pracy lub pracy pochodnej. Jednocześnie zastrzega się by wszelkie zmiany również były objęte klauzulą copyleft, a więc wykorzystywane na tych samych zasadach co pierwotna praca."Kazdy autor ma swoje prawo ale tez kazdy autor powinien sie dostosowac do licencji danego produktu.Czyli to mowi samo za siebie. Musisz udostepnic prace na tej samej licencji.Inna sprawa to nadpisywanie.Nie dales odpowiedzi. Ingerowales w kod prestashop, Moduły itp? Czy zrobiłeś całkowicie osobną instalkę która sie instaluje juz po zainstalowaniu sklepu prestashop?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz caly czas o polskim prawie. Zyjesz w Polsce i stosujesz sie do niego. Nasze roszczenia nie mowia o zlamaniu licencji Prestashop bo nie pod ta licencja nasza praca byla wydana. Mowa o zlamaniu praw autorskich okreslonych polskim prawem. A co do jakis instalacji o ktorych piszesz nie zamierzam dalej drazyc tematu ani odpowiadac. Przeczytaj to Ci juz napisalem. Nie roscimy sobie prawa do calej dystrybucji, polskiej instalki, czy jakis modulow. Mowa o spolszczeniu ktorego jestesmy autorami. Wiec trzymaj sie tematu i nie domniemuj :D

 

Kazdy autor ma swoje prawo ale tez kazdy autor powinien sie dostosowac do licencji danego produktu.

Czyli to mowi samo za siebie. Musisz udostepnic prace na tej samej licencji.

Bzdura. Nic nie musze. Obecna licencja Prestashop daje developerom wolny wybor sposobu licencjonowania ich pracy. Co tez zrobilismy i do publikacji dolaczone byly nasze warunki korzystania. Ktorych wszyscy korzystajacy z naszej pracy musza przestrzegac. Tak mowi obecna licencja Prestashop i polska ustawa o ochronie praw autorskich.

Przeczytaj sobie dwa watki w gore i angielski cytat.

Obecna licencja Prestashop stanow jasno (co zreszta podeslal juz kolega @podemski):

you have the choice of whether to make the source code of your derivative work accessible or not in order to preserve your business activity as you wish.

Po za tym zyjesz w Polsce a tu jest ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631. Mysle ze to wyczerpuje ten watek linii obrony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zwykły szary developer? Nie. Jedynie osoby wyznaczone przez francuski team.I żeby była jasność, nie ma oficjalnego kanału developerów, oraz osobnego dla "nie-developerów". Oficjalnie jest jeden kanał z którego korzystają wszyscy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie zabierałem do tej pory głosu, bo czuje sie za cienki, zeby moje zdanie cos znaczylo... ale odpowiem na zdanie:

PSZadziwia ogolne nabranie wody w usta. Watek wyswietlony juz ponad 35 razy i zero odpowiedzi na post a_smith'a.Taaaak przeciez kradziez czyjejs pracy to w tym kraju takie normalne....

żeby nie było :)z drugiej strony nie chcę być hipokrytą i ganić innych za łamanie praw autorskich, jakkkolwiek by to było naganne i krzywdzące, bo... sam też mam kilka programów czy filmów nie do końca legalnie i choć jesli jest taka możliwość to wybieram rozwiązania bezpłatne, to czasem po prostu idzie sie na skróty... Jestem ciekaw czy ci co się tak święcie oburzają nie mają u siebie sciągniętych czcionek, filmów, nawigacji... może to tak bardzo oburza, kiedy dotyka nas osobiście lub kogoś kogo znamy, łatwo wówczas sądzić innych nie patrząc na siebie... bo jest się anonimowym, bo nikt nas nie rozlicza za to co my robimy... To taka mała dygresja, do przemyslenia :)Inna sprawa, ze chyba tego typu projekty są właśnie nastawione na działalność ludzi dobrej woli działających bezinteresownie - gdyby tak nie było, powstałby hermetyczny projekt małej firmy, a nie takie gigantyczne i rozproszone przedsięwzięcie... Siedzę juz nad 3 czy 4 wersją PS, każdą tłumaczyłem od początku, dodawalem swoje modyfikacje i często się tym dzieliłem... Jesli ktos ma problem na forum i znam rozwiązanie, chetnie odpiszę... czy nie na tym to polega? Dlatego przykro mi patrzeć na tego typu polsko-polskie wojenki... Wiem, należy się, wiem, ktoś źle zrobił itd... OK. Ale nie zetknąłem się z czymś takim na http://www.prestashop.com/forums a czytam sporo... No ale cóż... to Polska właśnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prestahost.pl regulaminie forum prestashop.pl napisano " 8. Wiadomości i ogłoszenia komercyjne (reklama produktów i usług) poza strefą płatną i działem "rynek" są zabronione i będą usuwane bez ostrzeżenia." Za to wyleciałeś z forum prestashop.pl.Co do twoich praw autorskich ,jeżeli twierdzisz że zostały naruszone to prawnik i do roboty .To co robisz jest złą formą reklamy !! Chcesz by szanowano twoją pracę i twoje prawa ,to postępuj tak samo .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tego typu projekty są właśnie nastawione na działalność ludzi dobrej woli działających bezinteresownie

Właśnie taką dobrą wolą wykazał się autor tłumaczenia chcąc go zupełnie za darmo upublicznić, w nagrodę dostał bana a jego tłumaczenie zostało opublikowane pod szyldem prestashop.pl.Na takie coś można reagować tylko w jeden sposób i trudno tu się nie zgodzić..Co do Andrzej.P, na forum pl jest masa postów z reklamą projektów komercyjnych poza działem rynek. Czy prawo nie powinno być równe dla wszystkich? Mi się wydaje po prostu że usuwają osoby krytykujące ich, taka cenzurka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tego typu projekty są właśnie nastawione na działalność ludzi dobrej woli działających bezinteresownie

Właśnie taką dobrą wolą wykazał się autor tłumaczenia chcąc go zupełnie za darmo upublicznić, w nagrodę dostał bana a jego tłumaczenie zostało opublikowane pod szyldem prestashop.plCo do Andrzej.P, na forum pl jest masa postów z reklamą projektów komercyjnych poza działem rynek. Czy prawo nie powinno być równe dla wszystkich? Mi się wydaje po prostu że usuwają osoby krytykujące ich, taka cenzurka.
Jeżeli chciał to mógł to udostępnić anie tylko o tym pisać. Nadal może to zrobić na swoim hoście a jednak tego nie robi, wiec dla mnie to jest bicie piany i ukryta reklama.Mało piszę na forach ale pamiętam za co wyleciał ircykk z tamtego forum i myślę że ty też dobrze pamiętasz ,wiec to użalanie nie jest na miejscu. Ircykk ty decydujesz co przepuszczasz u siebie a oni u siebie.Co do opublikowania cudzego tłumaczenia jako swojego przez prestashop.pl to chyba zbyt daleko idące stwierdzenie nie poparte faktami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Za to wyleciałeś z forum prestashop.pl..

Absolutna bzdura. Wiem jakie byly moje intencje i wiem co pisalem. Nie jestem idiota zeby dawac komus pretekst skoro wiedzialem ze jestem na 'sliskim gruncie'. Napisalem wprost, chce pomoc, nie jest moim zadaniem jakakolwiek reklama lub wszczynanie dyskusji. Zaproponowalem kilka zmian w prowadzeniu projektu. Byly na to dowody w postaci popierajacych mnie postow - ktore tez zostaly usuniete. Nastepnie byla mala wycieczka osobista admina tamtego forum. Moja odpowiedzia bylo ze admin jest off topic i smieci wlasnye forum bo nie trzyma sie sedna dyskusji. Bo postowanie wyciagow z whois nasku mojej domeny raczej takie bylo. 15 sekund pozniej zostalem usuniety i wszystkie posty ktore mnie popieraly rowniez. Ale nie o to mi tu chodzi i nie to jest przedmiotem sporu. Ja nie placze z tego powodu. Ucierpiala spolecznosc - nie ja.

 

To co robisz jest złą formą reklamy !!

Bardzo krotkowzroczne podejscie. To nie jest zadna forma reklamy. Naruszenie licencji i przywlaszczenie sobie czyjejs pracy to w tym kraju zlamanie prawa.

 

Chcesz by szanowano twoją pracę i twoje prawa ,to postępuj tak samo .

Mianowicie nawiazujesz do....? Czy tylko tak ladnie chciales post zakonczyc?

 

Nadal może to zrobić na swoim hoście a jednak tego nie robi, wiec dla mnie to jest bicie piany i ukryta reklama.

W tym kraju jeszcze duzo wody uplynie zanim ludzie zaczna rozumiec pojecie prawa autorskiego. W twoim rozumowaniu gdybym udostepnil to mialbym teraz racje a tak to o czym mowa... Gdybys czytal ze zrozumieniem wiedzialbys ze udostepnialismy kazdemy kto wyslal nam maila. Chcesz tez? No problem! Jak dlugo bedziesz w zgodzie z nasza licencja to powodzenia w biznesie.

 

Co do opublikowania cudzego tłumaczenia jako swojego przez prestashop.pl to chyba zbyt daleko idące stwierdzenie nie poparte faktami

Bez komentarza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju jeszcze duzo wody uplynie zanim ludzie zaczna rozumiec pojecie prawa autorskiego. W twoim rozumowaniu gdybym udostepnil to mialbym teraz racje a tak to o czym mowa... Gdybys czytal ze zrozumieniem wiedzialbys ze udostepnialismy kazdemy kto wyslal nam maila. Chcesz tez? No problem! Jak dlugo bedziesz w zgodzie z nasza licencja to powodzenia w biznesie.

Nie nie chcę twojego tłumaczenia zaopatrzonego w licencję łamiącą licencję prestashop , a co za tym idzie złamania tegoż prawa autorskiego którego tak bronisz.W moim rozumowaniu jak byś udostępnił to wtedy mógłbyś pisać że chciałeś pomóc , a nie reklamować.Jak chcesz pomóc to udostępniasz plik na forum ,a nie kierujesz ruch na swoją witrynę i budujesz bazę potencjalnych klientów udostępniając tłumaczenie tylko proszącym .

Mianowicie nawiazujesz do....? Czy tylko tak ladnie chciales post zakonczyc?

To jest właśnie wycieczka osobista

Naruszenie licencji i przywłaszczenie sobie czyjejs pracy to w tym kraju zlamanie prawa.

To czemu łamiesz licencję " presty" ,a potem próbujesz zasłaniać się polskim prawodawstwem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

hehehe Andrzej.P za jaka reklamewylecial nie wiesz co mowisz! admina skrytykowal ze tam bajzel z tym tlumaczeniem jest jescze gosc wypunktowal co trzeba zmienic i jak takie projekt sioe prowadzi dal wskazowki a nie reklama!.to ten admin na niego jechal i to bezpodstawnie a tamten gosc zamiast sie bronbic tylko pisal ze nie chce dyskusjii wojenek tylko pomoc zwby szybciej bylo! tam regularna cenzura i jakies uzurpatorstwo panuje!!! zaraz po tym gosciu admin wycial wszystkie watki co ludzie mowili ze dobrze mowi o proponowanych zmianach hehe. to za to polecial a nie reklama!a po za tym jest dziwne ze jezeli to wszystko nie prawda btbyla to tamten admin cos sie powinien odezwac! i chyba prubowac spraw wyjasnic. wszystkim w tej sytuacji powinno zalezen na dobrym imieniu, dojsciu do porozumienia i wyjasnienia sprawy. bo skoro sprawa wyglada powaznie to nikt nie chce beknac.. a tu zero zainteresowania tamtego admina! powiedzialby ze ok, zobacze, nie wiedzialem, moze ktorys z forumowiczow cos dodal, o niczym nie wiem, porownam, czy cos takiego..! a tru zero normalnie tzw ...orda w kubel! bo wie ze nie ma czego wyjasniac i nawet pozorow nie prubuje zachowywac zeby z siebie jeszcze wiekszego idioty nie robic. bo doskonale wie ze wsadzili do swojej pracy czyjes tlumaczenie. i duzo ludzi z tamtego forum tez wie tylko siedza cicho jak trusie bo sie pana admina boja ze wyleca jak sie odezwa! nikt nawet slowa krytyki tam nie postuje no bo przeciez wszyscy chca miec sklepiki po polsku. jednego dnia brakowalo im kilka tysioaczkow linijek do tlumaczenia a za chwile sie pojawily!! pewnie dar od boga. albo ktos tlumaczyl z szybkoscia 100 linii na minute moze... to co ze sie komus cos ukradlo no to co... to w imie ogolnopolskiego projektu! przeciez tak sie robi w tym kraju, to polska przecie!!!Panowie z prestahost.pl wspolczuje wam bo ktos was okradl i przywlaszczyl sobie wasza prace. ale dajcie sobie spokoj. psie ..wno lepiej obejsc niz w nie wdepnac. po co sie po sadach z talatajstwem ciagac. rozwijajcie sobie firme i na przyszlosc nic nie dawajcie ludziom za darmo. przykre ale prawdziwe.o a tu najlepszy dowod z czym macie do czynienia: taki post mi gosc GELO1910 na tamtym forum odpisal:

widze ze masz jakiś problem Co? powiedz mi czy jak jest gra i ktoś zrobi spolszczenie to też łamie prawo autorskie ?? prosta odpowiedz NIE

plakalem ze smiechu pol godziny ze az piwo sobie wychlapalem na sweterek :)! wlasnie z tym macie do czynienia, dzieci po 17 lat ktore nawet nie wiedza o czym mowa... dla tego gosc z prestahost.pl z tamtad wylecial bo jego wypowiedzi odbiegaly inteligencja od pozostalych. a kto wie czy od razu taki tam plan nie byl zeby czyjes tlumaczenie wsadzic i powiedziec ze to ich. i dla tego wykopal admin tego goscia z prestahosta bo po co mial mu przeszkadzac w realizacji planow....aaa i jeszcze maly komentarz do michal123 co wczesniej tu pisal:skoro kradniesz to nie mysl ze wszyscy tak robia. moze to dla ciebie normalka ale sa ludzie ktorzy nie kupuja kradzionych radii do swojej bmki, lewych map do tomtoma czy i nie kradna czyjegos oprogramnowania... (np polskiego jezyka do prestyshopa albo windowsa :). wiem, ciezko ci to pojac ale tak juz jest ze tylko niektorzy kradna i niestety jestes w mniejszosci. wiec nie oceniaj wszystkich wg swoich wartosci moralnych bo sa dosc niskie. na poczatku swojego inteligentnego wpisu napisales

'Nie zabierałem do tej pory głosu, bo czuje sie za cienki, zeby moje zdanie cos znaczylo'

. no powiem ci ze to najmadrzejsze co powiedziales i tego sie trzymaj :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mało piszę na forach ale pamiętam za co wyleciał ircykk z tamtego forum i myślę że ty też dobrze pamiętasz ,wiec to użalanie nie jest na miejscu.

Wyleciałem za krytykę stanu forum i braku jakichkolwiek prac nad spolszczeniem wersji 1.3, po kilku dniach powstało to forum i opublikowałem spolszczoną 1.3. I oczywiście pewnie jest to przypadek że zaraz po tym na oficjalnym forum pojawiła się wersja spolszczona PrestaShop 1.3 (a było to już jakoś po kilku miesiącach od wydania tej wersji na prestashop.com) :) Nie chcę się ty żalić ani robić burzy w szklance wody, uważam po prostu zachowanie adminów za nieodpowiednie i raczej mało profesjonalne. I w nawiązaniu do aktualnego tematu rozmowy to mówię. Forum jest po to by się spokojnie wypowiadać, niestety nasz "oficjalne wsparcie" nie daje takiej możliwości więc zostaję tutaj :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wyleciałem za krytykę stanu forum i braku jakichkolwiek prac nad spolszczeniem wersji 1.3, po kilku dniach powstało to forum i opublikowałem spolszczoną 1.3. I oczywiście pewnie jest to przypadek że zaraz po tym na oficjalnym forum pojawiła się wersja spolszczona PrestaShop 1.3...

no prosze... zupelnie jakbym czytal o obecnej sytuacji... jak widac historia lubi sie powtarzac! widocznie mentalnosc pewnych osob pozostaje taka sama niezaleznie czy wychodzi wersja 1.3 czy wersja 1.4... schemat dzialania ten sam.... mowie wam robcie swoje i omijajcie psie kupy z daleka, jak sie wdepnie do smierdzi... szkoda czasu na jakies akcje. zlodziejstwo i idiotyzm zawsze byly i beda. szkoda tylko ze pod oficjalnymi przykrywkami jak np 'polskie wsparcie' echhh...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ircyk doceniam Twój wkład w rozwój prestashop ,ale na prestashop.pl wyleciałeś nie tylko za krytykę .To że to było ponad rok temu to nie znaczy że nikt nie pamięta.

Forum jest po to by się spokojnie wypowiadać, niestety nasz "oficjalne wsparcie" nie daje takiej możliwości więc zostaję tutaj :)

Tym stwierdzeniem naprawdę mnie powaliłeś .

na oficjalnym forum pojawiła się wersja spolszczona PrestaShop 1.3 (a było to już jakoś po kilku miesiącach od wydania tej wersji na prestashop.com) :)

To było w drugiej połowie maja ok.3 tygodni po wydaniu stabilnej wersji i Sam linkowałeś do ich tłumaczenia.ps.To był mój ostatni post na tym forum. Mam już dosyć wojenek polskich developerów Prestashop i przesiadam się na całkowicie Polski projekt na licencji GPL .Życzę powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×