Skocz do zawartości
a_smith

Osobiście nazwalbym to kradzieza na forum pl, a Wy..??

Rekomendowane odpowiedzi

panie a_smith, troszke sie zagalopowales, wiem ze adrenalina a może to piwo uderza, ale pisanie:

aaa i jeszcze maly komentarz do michal123 co wczesniej tu pisal:skoro kradniesz to nie mysl ze wszyscy tak robia. moze to dla ciebie normalka ale sa ludzie ktorzy nie kupuja kradzionych radii do swojej bmki, lewych map do tomtoma czy i nie kradna czyjegos oprogramnowania... (np polskiego jezyka do prestyshopa albo windowsa :). wiem, ciezko ci to pojac ale tak juz jest ze tylko niektorzy kradna i niestety jestes w mniejszosci. wiec nie oceniaj wszystkich wg swoich wartosci moralnych bo sa dosc niskie. na poczatku swojego inteligentnego wpisu napisales

to juz troche za bardzo posunięta wycieczka osobista... Nie znasz mnie, wiec nie oceniaj... Podałem tylko przykład powszechnego zjawiska, no chyba że w twojej ocenie nie jest ono powszechne... Poczytaj troche posty na tym forum, też znajdziesz kilka takich typu zdobylem taki moduł, piszcie na gg jesli ktos jest chętny, złóżmy się na coś tam, będzie taniej itd.. Jest jak jest i tyle. Piszesz, że jesteś kryształowo czysty - ok gratuluje. Też mogłem tak napisać, kto to sprawdzi? Ja w swoim poście tez nikogo nie oceniam ad personam i uważam to za dobry zwyczaj, skoro jedyne co wiem o tobie to twój Nick.Pisząc że czyje sie za cienki, miałem na myśli jedynie to, że nie stoi za mną żadna instytucja, firma czy portal, jestem tylko użytkownikiem jednej PS na swój własny użytek i nie znam sytuacji z tamtego forum ani sytuacji prestahost.pl. Wiec nie posuwaj się za daleko, sprowadzając dyskusję do tandetnej pyskówki, bo takie łapanie za słówka to trochę poniżej pasa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ja nie dorabiam ideologii. pisze jak jest i co widze. jak to mowia prawda kole w aureole. nie oceniam ciebie tylko twoj post. podales przyklad powszechnego zjawiska??? wlasnie o tym mowie! powszechne moze dla ciebie. skladanie sie na moduly to nic innego jak lamanie licencji... z jednej strony chcesz sie bronic a z drugiej dajesz nastepny przyklad jak walic w rogi deweloperow i krasc im prace wbrew licencjom. za mna tez nikt i nic nie stoi po za moimi oczami ktorymi widze co sie dookola dzieje i ktorymi mi sie chce plakac jak widze takie krzywe akcje jak na prestashop.pl, przywlaszczanie czyjejs pracy, ciche poparcie srodowiska bo przeciez jeden przywlaszczyl sobie czyjas prace lamiac licencje (czytaj ukradl) to beda mieli wszyscy bo to dla wspolnego dobra przeciez i dla oficjalnej polskiej wersji.... idac tym rozumowaniem to jak twoj kumpel fajna bryczke zawinie i ci bedzie dawal nia pojezdzic jak bedziesz w potrzebie to tez bedzie ok, tak? a moze nie? bo jesli nie to nie rozumiem czemu wszyscy na prestashop.pl wiedza doskonale co sie stalo ale mordeczki trzymaja krotko i zero slowa krytyki....

 

jesli to sie potwierdzi to cale to prestashop.pl zostanie zamkniete z wielkim hukiem. tylko ze wowczas wszyscy korzystajacy z tz polskiej wersji tez beda na nielegalu bo skoro wiadomo ze cos lamie czyjes prawa autorskie a ty z tego korzystasz to oczywiste ze tez lamiesz prawo. nie ma roznicy ze nie ukradles kopii windowsa tylko ja gdzies z forum sobie pobrales. kopia jes nielegal i majac ja zainstalowana tez jestes nielegal! i taka sama sytuacja jest teraz z tym calym polskim wydaniem. wcale bym sie nie smial jakby ktos za jakis czas doprowadzil do pozamykania wszystkich tych e-sklepikow ktore powstana w oparciu o to polskie wydanie ktore jak wszystko na niebie wskazuje zawiera czyjas przywlaszczona prace i lamie licencje. to by moze ludzi czegos nauczylo!

ktos napisal tu ze to wojenki polsko-polskie. nie! to wojenki o poszanowanie praw autorskich i praw do czyjejs wlasnosci! a jezeli sie tego nie rozumie to juz my tego nie zmienimy bo skoro mama z tata tak wychowali....

ktos napisal ze na innych forach np prestashop.com nie ma takich akcji... jasne ze nie ma! bo jak sie we francji zglasza kradzez oprogramowania czy lamanie licencji to ma sie zamkniecie serwera na nastepny dzien! a w polsce po 6 mies ciagania sie po sadach slyszy sie ze niska szkodliwosc spoleczna albo brak dowodow bo hostingodawca nie chcial wspolpracowac. i zamiast od razu zrobic kopie zawartosci serwera to pozwolil na to zeby wszystko co istotne dla sprawy z niego zniknelo...

 

i dla tego nawet jak ci ludzie z prestahosta pojda do sadu to straca nerwy i pol roku zycia. i fakt ze moga nic nie zdzialac nawet jesli jest tak jak twierdza. dla tego zycze im najlepszego i osobiscie uwazam zeby nie szarpali sie z talatajstwem po sadach. lepiej posiedziec w domu niz walczyc z ludzka mentalnoscia. a ten watek pozostanie i na szczescie beda ludzie ktorzy czytajac go rozumieja co sie stalo i beda mieli na ten temat odpowiednia opinie... i dobrze. ten watek z biegiem czasu zrobi lepiej dla sprawy niz jakies sadowe wyroki. bo ludzie zaczna omijac tamto forum nie tylko ze wzgledu na krzywe akcje i watpliwej jakosci polska wersje ale ze wzgledu na atmosfere, trzymanie userow krotko za ..rde i cenzure tez!

 

jak na prestashop.com napisze ze prestashop sucks i forum tez, to tam admin sie zapyta w czym problem i jaka propozycja zeby zmienic to odczucie. a na polskim forum wsparcia jak sie napisze slowo krytyki to za chwile cie tam juz nie ma oraz wszystkich twoich postow! i to bez znaczenia ze byla ich setka i pomagales uczciwie innym podsuwajac im rozwiazania ich problemow.... moje 2 posty tez wylecialy z tamtego watku bo sie osmielilem powiedziec ze warto sprobowac bo to co pisal ten gosc z prestahosta mialo sens. i co, tez mi ktos powie ze za reklame wylecialy moje wpisy....!!!????

 

i za to tez wylecial ten gosc z prestahosta. bo co prawda przyszedl i chcial pomoc ale osmielil sie skrytykowac jasnie wielkiego admina i napisal ze jest balagan i trzeba zmieniec to, to i tamto! i bzdura ze za reklame wylecial. mial posty z reklama w dziale reklama. a wylecial nie za reklame tylko za mentalnosc admina i chyba jego niska samoocene. jak sie administruje oficjalnym forum najwiekszym w polsce to sie czuje odpowiedzialnosc. a jedyne co czuje ten chinskimandaryn to smrod ktory sie teraz za nim i za tym calym prestashop.pl ciagnie. po akcjach z lamaniem czyjejs licencji i banowaniu ludzi za krytyczne wypowiedzi mam nadzieje ze jescze dlugo ten smrod bedzie sie unosil w powietrzu a ten watek niech bedzie tego dowodem. tyle ode mnie. bye!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie możesz sie opanować, zeby mi nie dosrać... Wiec nie mów, ze to nie sa watki osobiste. Nie mam beemki, ani kolesi co kradna fury, mam legalna wersje Windowsa, antywiry, office itd.. Wiec mi nie pisz, takim pogardliwym tonem guru, co zjadł wszystkie rozumy. Nie pochwalam tego co sie stalo w sprawie ktorej ten temat dotyczy, podałem przykłady CUDZYCH postów, bo twierdzisz, ze tu tego nie ma... To tyle ode mnie, nie chce sie wdawać w pyskówki, bo mysle, ze co do tego co sie stalo wszyscy są zgodni, a co do reszty, to najważniejszy jest zdrowy rozsądek... Nie sądzę, zebyś sprawdzał każdy ściągnięty moduł z sieci, każdą czcionkę i grafikę, czy aby na pewno ktoś ją tam zamieścił bez naruszenia czyichś praw... to jest sieć gdzie z góry pewne rzeczy się powiela i nie każdy jest świadomy czy to co robi narusza jakąś licencję czy nie... Nie wierzę, żeby intencją działań kolegi z prestahost.pl było sądowe ściganie kilkuset osób, które nieświadomie ściągnęły wersje z jego tłumaczeniem, nie znając całego zaplecza tej sytuacji, bo "prawo to prawo i jest to złamanie licencji"... chyba nie o to w tym chodzi... Więc trochę wyluzuj... Jest konkretny fakt, zdarzenie które trzeba rozstrzygnąć, a nie popadać w paranoję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co się rozwodzić kto jest winny, prawo autorskie jest jedno dla wszystkich i w/g ustawy o prawie autorskim autor ma prawo do podpisania utworu a osoba wykorzystująca musi to prawo uszanować.Jeśli osoby wykorzystują utwór (w tym wypadku spolszczenie pl presty) musi on być w jakiś sposób podpisany nazwiskiem lub pseudonimem autora, no chyba że w podpisanej umowie był zapis o nieumieszczaniu podpisu - tu umowy nie było.Możecie napisać list/maila o zaniechanie użycia utworu, przytaczając rozdział 3 art. 16 ustawy o prawach autorskich, a jeśli nie przyniesie to rezultatu skierować sprawę do sądu.Sam nie raz w swojej pracy stykam się z łamaniem praw autorskich czy to majątkowych czy osobistych, klienci potem się tłumaczyli że nie wiedzieli o tym iż utwór musi być podpisany, że jak mieli projekt plakatu to i billboard mogli z tego zrobić i drukować itp. i większość sytuacji kończyła się na etapie upomnienia jednak w tym wypadku chyba na tym się nie skończy.pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@michal123Nie bierz wszystkiego z postu a_sitha az tak do siebie. Ta bmka, windows czy inne to bylo zeby zobrazowac sytuacje a nie konkretny przytyk do Ciebie. Przynajmniej ja to tak rozumiem po przeczytaniu. A ze a_smith mowi prosto z mostu to juz inna sprawa. Ale zeby oddac co jego - nie mija sie z prawda za bardzo... Tylko w przeciwienstwie do innych ma odwage napisac jak jest. Nie jest nasza intencja scigac kogokolwiek kto sciagnie ta polska wersje. Jedynym odpowiedzialnym jest administrator tamtego forum ktory nawet nie raczyl sie z nami skontaktowac z jakakolwiek propozycja wyjasnienia sytuacji. Mysle ze to powinno dawac do myslenia. Jak ma sie czyste sumienie to robi sie wszystko zeby wyjasnic nieporozumienie i zachowac czyste konto. W tej sytuacji ktos nie chce sie chyba jeszcze bardziej pograzac bo nie ma za bardzo linii obrony. I to nie tylko moja opinia. Co nie zmienia faktu ze na dojscie do porozumienia nigdy nie jest za pozno. Ale do tego trzeba obu stron. A tu tego nie ma i nie sadze zeby do tego doszlo.@ciejuDziekuje za podpowiedz. Jest weekend i musze poczekac przynajmniej jutro do polowy dnia zanim uda mi sie skontaktowac z osobami z ktorymi razem bedziemy mogli zadecydowac co z tym fantem zrobic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja się powtórzę: Od stwierdzania winy w Polsce są sądy bazujące, gdy zaistnieje taka potrzeba, na opinii biegłych. Sąd w oparciu o taką opinię wyda wyrok a osoba pokrzywdzona otrzyma należną rekompensatę - chyba, że o takową nie będzie wnioskować.

I nie jest prawdą, że spędzi w sądzie ktoś rok czy dwa - no chyba, że na własne życzenie.

 

ircykk: Zamknij proszę wreszcie ten temat. Mamy 6 stron nic nie wnoszących, prócz słownych potyczek mniej lub bardziej rozgoryczonych działaniem innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak uwazam i optuje za zamknieciem watku. Gdyby ktos z tamtej strony mial cos do powiedzenia juz by sie to tu stalo. Skoro jednak nie ma sie zbyt wiele do powiedzenia... to moze lepiej ze jest jak jest. Z naszej strony zostalo powiedziane chyba wszystko albo nawet wiecej.@ircykkJak mozesz zamknij dyskusje prosze. Google i tak juz lubi ten watek. My zrobimy to co ..zrobimy. Ale to nie bedzie czescia tej dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×