Skocz do zawartości
ircykk

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie jakieś skuteczne metody pozycjonowania sklepu? Wymiana linków etc? Ja testowałem kilka takich rozwiązań jednak zawiodłem się na tym, strona łatwo wpada w filtr Google i ciężko się z tego później wygrzebać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja tam malo wiem o tym ale powiem po swojemuwiem ze sie powtarzamno ale cozmam 2 sklepypresta i ala e-commercewiec presta ma w tej chwili w sitemap 204 adresy w 3 weeka 25 juz ma googlejak dla mnie jest superbo e-commerce ma modul odswierzanie site i ping googlewynik po roku 400 do 200 czyli moim zdaniem dupadobry index polega na artykulach o swojje stornie o max linkach ile sie danie mylic z katalogamimam na mysli fora, i tdzreszta na zwyklem speedtest.pl moja domena w 3 weeka wzrosla o 300zljak dla mnie juz jest plusco do modulow to hmm uwazam ze to jest zlote moduly co ostatnio dalem na forum to z 36 errorow podniesli mi to na 120wiec lepiej miec tak jak jest i dac to fachowej obsludze aby latke i reszte zrobili jak nalezy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ircykk czego nie rozumieszskrypt google sitemap - generuje nam mape i mowi ze mamy przykladowo 200 podstron / stron itpgoogle po 3 tygodniach zaindeksowalo i umiescilo w wyszukiwarce juz 25 linkow.co tu wiecej nie mozna zrozumiec??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ircykk czego nie rozumieszskrypt google sitemap - generuje nam mape i mowi ze mamy przykladowo 200 podstron / stron itpgoogle po 3 tygodniach zaindeksowalo i umiescilo w wyszukiwarce juz 25 linkow.co tu wiecej nie mozna zrozumiec??

Sitemapa ułatwia indeksowanie ale nie jest to wymóg, Google i tak po kilku dniach zaindeksuje nam wszystko. Wpiszcie w Google site:www.prestadesign.pl i zobaczcie że wszystko jest zaindeksowane na bieżąco każdy wątek, a forum nie ma sitemapy wcale :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z tymi wymianami linków to racja - kasznka i nic więcej. tatkowi stornę tak wypromowałem nawet na 2 czy 3 miejsce po wpisaniu słowa kluczowego, ale po kilku tygodniach wpadła w filtr i koniec :/najlepiej to mieć dobrych znajomych w popularnych serwisach ;)zastanawiałem się jeszcze nad linkowaniem w aukcjach na allegro, choć to wbrew regulaminowi, ale może dałoby się to jakoś ukryć...hmm...z drugiej storny jak się ukryje to nic z klikalności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potem linki znikają razem z aukcją a Googlas tego nie lubi :) Dobre przygotowanie, słowa kluczowe, przyjazne adresy, trochę katalogów i można mieć dobre wyniki. Reszta albo droga albo nieskuteczna albo ryzykowna. Dla sklepu filtr to koniec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozycjonowanie Presty? Jak każde inne. Linki, linki, linki i jeszcze trochę linków :lol:

Katalogi, fora, inny spam :)

Oczywiście dobre zaplecze to najlepszy sposób.

Wymiana linków? Macie na myśli dopalanie sklepu z SWL'a? SAMOBÓJSTWO - moim skromnym zdaniem. Za to jakąś strone zapleczową o podobnym temacie z linkiem do sklepu - jak najbardziej :)

Linki na Allegro? - nieee.....

----------------------

spacerowe, bliźniacze wózki dziecięce dla dzieci i niemowląt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Generalnie strona to strona :) sklep to zwykła strona www. Tyle że kilka rzeczy się wyklucza np obszerne opisy produktu ogólnodostępnego na rynku nie są wskazane a dla pozycjonowania są :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozycjonowanie Presty? Jak każde inne. Linki, linki, linki i jeszcze trochę linków :lol: Katalogi, fora, inny spam :)Oczywiście dobre zaplecze to najlepszy sposób.Wymiana linków? Macie na myśli dopalanie sklepu z SWL'a? SAMOBÓJSTWO - moim skromnym zdaniem. Za to jakąś strone zapleczową o podobnym temacie z linkiem do sklepu - jak najbardziej :)Linki na Allegro? - nieee..... ----------------------spacerowe, bliźniacze wózki dziecięce dla dzieci i niemowląt

to jak taki madry to zrob mi zaplecze do zyrandoli i podobnychbo ja walczylem z tym od 2 lat i g..o to daloza malo informacji w jezyku pl tyle stwierdzilemrobienie zaplecza do sklepu agd rtv to strata czasuklient i tak wyszli zapytanie do kilku nastu sklepow i kupi tam gdzie taniej i gdzie wniosa jemu pod same drzwia linki z Allegro hmm bardzo prostelinkuj zdjecia produktowtylko nie link do sklepu gdzie produkt a tylko do wiekszej fotkii tak i tak ma czlowiek wejscie na domene czyli kolejny klik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

klient i tak wyszli zapytanie do kilku nastu sklepow i kupi tam gdzie taniej i gdzie wniosa jemu pod same drzwi

Pozycjonowanie to pozycja w Google a nie jakość usług w sklepie. Wiadomo klient wie że są inne sklepy, on w sklepie nie szuka produktu tylko najlepszej oferty, ceny czy np dostawy po drzwi. Ale jeśli wpisze w google "sklep żyrandole" i nasz sklep się nie pojawi wysoko to nawet się nie dowie jaką super mamy ofertę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PrestaShop się super pozycjonuje z tego co widzę. Trzeba włączyć przyjazne URL, przy opisach dodawać meta tagi i meta opisy, umiejętnie układać nazwy przedmiotów aby zawierały słowa kluczowe. Jeśli wszystko robimy jak należy inne pozycjonowanie nie jest nawet bardzo potrzebne. Programiści super to wszystko zrobili.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to jak taki madry to zrob mi zaplecze do zyrandoli i podobnychbo ja walczylem z tym od 2 lat i g..o to daloza malo informacji w jezyku pl tyle stwierdzilemrobienie zaplecza do sklepu agd rtv to strata czasuklient i tak wyszli zapytanie do kilku nastu sklepow i kupi tam gdzie taniej i gdzie wniosa jemu pod same drzwia linki z Allegro hmm bardzo prostelinkuj zdjecia produktowtylko nie link do sklepu gdzie produkt a tylko do wiekszej fotkii tak i tak ma czlowiek wejscie na domene czyli kolejny klik

1. Tak jak ktoś już pisał, pozycjonowanie nie poprawi jakości twoich usług. Pozwala jedynie przebić się z ofertą do większego grona potencjalnych klientów. Ale jeśli oferta będzie kiepska, nikt nie kupi choćbyś miał TOP1 na wszystkie frazy.2. Zaplecze trzeba umieć zrobić, czasami poświęcić trochę czasu i napisać samemu tekst w PL, a nie narzekać że gotowców nie ma.3. Zaplecze dla rtv? Zobacz tutaj -->telewizory led. Całkiem nieźle zarabia oprócz tego. Tanio sprzedam :P4. A tego allegro to wogóle nie rozumiem co ma na celu umieszczenie linku do miniaturki na moim serwerze? Po pierwsze robi tak każdy żeby nie płacić allegro za dodatkowe zdjęcia, po drugie takie wyświetlenie zdjęcia to nie ruch (w sensie klient), ani link (dla google). A NAJWAŻNIEJSZE że jeśli już zyskasz ten link na 14 dni, po czym go stracisz (koniec aukcji), to więcej stracisz niż zyskasz (w oczach gugla).A wracając do Presty to mamy w "boxie" wiele narzędzi do optymalizacji strony, są przyjazne url'e, keywordsy, meta tagi dla każdego produktu, google sitemap. WŁAŚCIWE użycie tylko tych podstawowych narzędzi daje naprawdę dobry start do pozycjonowania sklepu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaplecze dla rtv? Zobacz tutaj -->telewizory led. Całkiem nieźle zarabia oprócz tego. Tanio sprzedam :P

ile zarabia :PZaplecze dobra sprawa, chociaż ostatnio traci moc. Google bronią się przed pozycjonowaniem coraz bardziej. Ciężkie czasy nadeszły dla pozycjonerów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ircyk proponuję wejść na allegro i wpisać pozycjonowanie kurs.Możesz kupić kurs wideo który przybliży cię do świata pozycjonowania.Aczkolwiek uważaj bo google zmienia silnik, ale jeszcze nie działa on wszędzie 8-) Z wymianą linków to lipa jest. Oddajesz cenną moc twojej strony komu innemu. Ja tego nie robiłem wcale.Tylko katalogowanie i parę innych rzeczy a wypromowałem stronę na top 2 na fraze z dwoma słowami z wynikami do 1 milina. Całkowity koszt ok 100-150 pozycjonowania. Pozarym w wielu frazach strona wyskakiwała w top 5.Korzystałem z usług pozycjonera z allegro(taniego). Trzeba brać na nich pewną poprawkę ale generalnie bardzo się opłacało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam jedną stronę wbij ją na top nawet 3 na frazę kredyty zapłacę ci nie 100 a 1 000zł co ty na to? A na allegro są oferty gimnazjalistów którzy oferują cudowne pozycjonowanie za 100zł a faktycznie dodadzą linki do 20 popularnych katalogów i tyle.Chcesz wypozycjonować stronę o tematyce np finansowej na wysokie pozycje musisz zapłacić setki albo tysiące zł. Bo stronę wędkarską na frazę "wędki tanio małopolska" sam wy pozycjonuje ;)A co do pozycjonowania przeczytałem książkę napisana przez najlepszych w tej dziedzinie, a nie jakiś kurs za 10zł. Co nie czyni mnie pozycjonerem bo czytałem z ciekawości a nie z potrzeby. Nie chcę tu robić reklamy ale przeczytaj takie materiały a potem mnie pouczaj, podpierając się wiedzą a nie znajomością kursu z allegro.Rozumu sobie i wam życzę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorry. Chciałem Ci tylko pomóc. Zasugerowałm się odpowiedzią dla lewego. Napisałęś że nie rozoumiesz o co mu chodziło. Ale nieważne...1. Kredyty mają ok 7890000 wyników ja miałem 10000002. Pisałem że fraza składała się z 2 słów3. Co za różnica ksiązka czy kurs, pytanie co jest w min zawarte. Skąd wiesz że zapłaciłem 10 zł ?????Nie pisałem o tym, a tak się składa że zapłaciłem dużo wiecej, a kursów tych nie ma na allegro.4 wędki tanio małopolska mają 16200 wyników a nie 10000005. znalezienie kogoś kto się na tym zna a nie jest to jego główne źródło utrzymania nie jest łatwe ale zapewniam Cie że ktoś to zrobi za dużo mięjszą kasę i z wynikiem. Ja za swoją stronęzapłaciłem 100-150 i była wypozycjonowana. Możesz niewierzyć, twoja sprawa.PROFESJONALNE firmy pozycjonerskie ściągną z Was tyle kasy że poezja, a Sam wiesz że nigdy nie ma 100% na top 1.(przy większej liczbie wyników oczywiście)6. Nie uważam się w żaden sposób za pozycjonera. Napisałem żebyś zobaczył kurs co zbliży Cie do pozycjonowania, bo nie pisałem że zrobi Cię pozycjonerem a niewiedziałem że czytałeś książkę.7. W zaden sposób nie chcę Cie pouczać, TYLKO CHCIAŁEM POMÓC. Pozatym sam wiesz że wielokrotnie korzystałem z Twojej pomocy jeżeli chodzi o PS i dlatego TU jestem a nie na konkurencyjnym forum8. przepraszam, może nie będę próbował pomóc następnym razemAle fajnie że pokazałeś jaki naprawdę jesteś.Odrobiny pokory życzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałem ci tylko pokazać że na mało popularną frazę sam sobie mogę wypozycjonować stronę, i w zasadzie każdy to może zrobić bez kursu z allegro czy książki. Ale jeśli chodzi o popularne frazy nie wbijesz jej nawet do top 20 a co dopiero na pierwsze miejsce.Wprowadzasz użytkowników w błąd mówiąc że jest to możliwe i potem rzucają się z motyką na słońce tracąc tylko swój czas.Pozycjonowanie EFEKTYWNE jest drogie ale i korzyści z tego są duże. Kwestia priorytetów. A co do forum to ja jestem tu i tu piszę, jak ktoś woli inne ja tam nikogo nie zmuszam :) nie lubię jak ktoś mówi sam nie wiedząc o czym. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jacyś oszuści, dodaj do popularnych katalogów, w treści opisów i w meta des używaj tego słowa i sam wbijesz na top 10. Przy mało popularnych frazach lepiej samemu pozycjonować, to nic trudnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK. Wiesz lepiej.

Tylko po to napisałem ilość wyników czyli ok 1000000 i z ilu słów skladała się fraza, żeby użytkownicy mieli pojęcie za ile to można zrobić. Profesjonalne pozycjonowanie kosztowało by mnie do 200 zł netto na miesiąc od tej 1 frazy.

Jeżeli uważasz że 1000000 to mało popularna fraza to masz rację.

Są wyniki po 150.000.000 i więcej. dla przykładu podam.

Lampki ok 710000. sklep agd warszawa 1200000. pożyczki warszawa 945000.

Wiec 1000000 wyników jest do tego bardziej zbliżona

"kredyty 8100000. wędki tanio małopolska 35000"

"Wprowadzasz użytkowników w błąd mówiąc że jest to możliwe i potem rzucają się z motyką na słońce tracąc tylko swój czas."

Dlatego jeszcze raz powtórzę. Specjalnie podałem ilość wyników i iluwyrazowa fraza.

"nie lubię jak ktoś mówi sam nie wiedząc o czym."

bez komentarza. Z innych postów widzę że masz pojecie o tym ale fajnie oceniasz ludzi Mistrzu

Ty wyskakujesz z frazą z 8000000 wyników i mówisz że wprowadzam ludzi w błąd.

Bombowo.

Napisałem co udalo mi się osiągnąć za 150 zł. I myślę że co całkiem niezły wynik. Niech użytkownicy sobie ocenią to sami.

Można napisać przecież do prof.pozycjonerów i zapytać się ile kosztuje pozycjonowanie frazy do 1000000 wyników

oto oferta jednej z firm http://www.pierwszapozycja.pl/pozycjono ... ennik.html

umowa na 2 miesiące

Konkurencyjność frazy od 500 001 do 1 000 000

wyników

miejsca oplata za miesiąc

6-10 179

2-5 189

1 199

ceny dotyczą wyszukiwarki google, ceny netto za miesiąc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mamy na myśli inne rzeczy :) pozycjonowanie pozycjonowaniu nie równe. Znam dobrze osoby sprzedające swoje usługi na Allegro, zapytaj ich o fakturę to więcej o nich nie usłyszysz :)Są też profesjonaliści nie wątpię w to, jednak nazywanie dodawanie do katalogów pozycjonowaniem to coś nie teges.Owszem jest to forma pozycjonowanie ale dodanie linku do kilku katalogów to jeszcze nie jest poz. Przede wszystkim jest to proces CIĄGŁY, jak sam przytoczyłeś przykład firmy cena tam jest za MIESIĄC a nie z POZYCJONOWANIE. Jeśli taki proces się przerwie, linki poznikają to leci się w Google na łeb.No ale nie o tym mowa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że jesteś mocno Anty.I widzisz tylko firmy pozycjonujące. OK"zapytaj ich o fakturę to więcej o nich nie usłyszysz" Powiem tak. Korzystałem z usług 3 osób w sumie. Waszystkie z allegro.Oczywiście nie pierwsze lepsze, bo wiadomo jak to może być na allegro.Mam własną firmę, wszystkie 3 osoby wystawiły mi FV na zakupione usługi.O dziwo nie były to firmy kogo innego tylko tych osób od których kupiłem.Oczywiście że podchodzić trzeba z dystansem. A jednak się udało, chociaż mojej nieufności i złych myśli."Owszem jest to forma pozycjonowanie ale dodanie linku do kilku katalogów to jeszcze nie jest poz. Przede wszystkim jest to proces CIĄGŁY, jak sam przytoczyłeś przykład firmy cena tam jest za MIESIĄC a nie z POZYCJONOWANIE."* popularność strony,* link popularity,* budowa i zawartość strony.Wiec generalna jego część polega na linkachA jednak katalogowanie to spora część pozycjonowania. Jak mówie w sumie korzystałem z usług 3 osób które robiły co innego.Pozycjonowanie trwało ok 2-3 miesięcy. Dostawałem FV tyle że nie było to na zasadzie umowy tylko comisięcznego kupowania.Tyle na ten temat. Dalej nie będę pisał bo i tak Ty wiesz swoje. Prawda? :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta