Skocz do zawartości
sokon

Aktualizacja cen i stanów z *.csv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy moduł pracuje z presta 1.6 ?

Chodzi mi o coś takiego aby moduł aktualizował stany produktów poprzez kod Indeks lub ID prod.

Posiadam tabele w CSV z takimi wartościami jak: Ilość ; ID ; Indeks

Niestety poprzez oryginalną integracje CSV w preście nie mogę zrobić gdyż wymaga Nazwy produktu.

W preście 1.5 mogę bez problemu w ten sposób aktualizować, mimo wymaganej nazwy integracja się udaje.

Jest napisane że nazwa jest wymagana lecz o dziwo integracja przebiega :) presta 1.6 już blokuje i wymaga

Czy jest możliwość importowania stanów w taki sposób poprzez moduł aktcsv?

Ładuje CSV z Aktualnym stanem, Numerem ID lub Num Indeks a skrypt dopasuje sobie moje ID prod lub Indeks i podmieni stan ze stanem podanym w pliku CSV

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, czy moduł pracuje z presta 1.6 ? Chodzi mi o coś takiego aby moduł aktualizował stany produktów poprzez kod Indeks lub ID prod. Posiadam tabele w CSV z takimi wartościami jak: Ilość ; ID ; Indeks Niestety poprzez oryginalną integracje CSV w preście nie mogę zrobić gdyż wymaga Nazwy produktu. W preście 1.5 mogę bez problemu w ten sposób aktualizować, mimo wymaganej nazwy integracja się udaje. Jest napisane że nazwa jest wymagana lecz o dziwo integracja przebiega :) presta 1.6 już blokuje i wymaga Czy jest możliwość importowania stanów w taki sposób poprzez moduł aktcsv? Ładuje CSV z Aktualnym stanem, Numerem ID lub Num Indeks a skrypt dopasuje sobie moje ID prod lub Indeks i podmieni stan ze stanem podanym w pliku CSV

Tak dziala z presta 1.6, wlasnie zaimportowalem stany z pliku csv odpowiednio przygotowanego ( u mnie zalezalo mi na imporcie danych z subiekta) i chodzilo tylko i wylacznie o stany magazynowe - ceny i nazwy nie chce zeby zmienal.

ps. Dziek za fajny modul - zaoszczedzil mi duzo czasu, juz mialem dzisij pisac podobny skrypt z palca - podziekowal slicznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, jest ktoś w stanie przerobić dla mnie ten moduł aby uaktualniał stany magazynowe i ceny po indeksie produktu?

Zależy mi aby były 2 opcje do wyboru:

1: import stanu po indeksie (indeks;ilość)

2: import cen po indeksie (indeks;cena)

Niestety sam nie jestem w stanie zmodyfikować tego modułu. 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pewien pomysł na dodanie jednej rzeczy w tym skrypcie jeszcze.

Jeżeli w pliku csv nie ma danego towaru, który jest w prescie  to cena i magazyn zostaje ustalona na 0 a czy można zrobić że w takim

wypadku towar zostanie wyłączony?

Troche nieprzyjemnie dla oka jest kiedy widze cene O zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mi stany aktualizuje ale cenny zostawia chciał bym żeby do cen które mam w csv dodawał 10% ale nic się nie dzieje.

Mam też nieaktywną opcję Zerować stany i ceny? oraz tylko mogę wybrać brutto w cenach produktu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mi stany aktualizuje ale cenny zostawia chciał bym żeby do cen które mam w csv dodawał 10% ale nic się nie dzieje.

Mam też nieaktywną opcję Zerować stany i ceny? oraz tylko mogę wybrać brutto w cenach produktu.

1. Powinno dzialac. Dobry masz format pliku CSV?

Niekatywne - niezaimplementowane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalazłem problem dla czego mi nie zmienia cen.

Mam wersję 1.5.6.2 i w 2 tabelach są ceny tz.

tabela ps_product posiada ceny brutto

tabela ps_produkt_shop posiada cene netto 

I jak się zmieni cenę brutto to nie zmienia się cena netto i nie widać w sklepie ani backoffice zmienionej ceny.

Dopiero jak zmieni sie cenę w ps_produkt_shop to widać nową cenę wszędzie.

Nie jestem dobry w tym ale po całym dniu walki wymyśliłem coś takiego może ktoś ubierze to w zapytanie mysql ;)

Szukanie produktu po np reference w tabeli ps_product i jak znajdzie to pobiera id_product i na jego podstawie szuka produktu w tabeli ps_product_shop i zmienia cenę czyli rekord price.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Jestem tu nowy, mam problem z aktualizacją kombinacji produktu, jak zrobić aby aktualizowały się ilości poszczególnych rozmiarów?

Witam dołącze sie do pytania   imarcin84   czy jest możliwośc aktualizowania tylko stanów ale z atrybutami?? Chodzi o rozmiarówki i kolory.

Jełsi tak jak powinien wyglądac plik csv ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam dołącze sie do pytania   imarcin84   czy jest możliwośc aktualizowania tylko stanów ale z atrybutami?? Chodzi o rozmiarówki i kolory.

Jełsi tak jak powinien wyglądac plik csv ???

Oczywiscie, ze tak.

Index atrybutu produktu; stan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta