Skocz do zawartości
sliwatojo

Losowe produkty na stronie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie szukam pomocy aby na stronie głównej wyświetlały się produkty losowo z wszystkich kategorii.

Szukałem na forum i spędziłem trochę czasu nad tym ale bez powodzenia.

Znalazłem jeden post http://prestadesign.pl/topic935.html jednak po tej akcji nic się nie zmieniło.

Pomóżcie mi w tej sprawie będę wdzięczny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie spróbowałem ponownie i kilka razy pod rząd i nic

Tak jak w temacie edytowałem plik homefeatured.php

i zamieniłem

function hookHome($params)

{

global $smarty;

$category = new Category(1);

$nb = intval(Configuration::get('HOME_FEATURED_NBR'));

$products = $category->getProducts(intval($params['cookie']->id_lang), 1, ($nb ? $nb : 10));

$smarty->assign(array(

'allow_buy_when_out_of_stock' => Configuration::get('PS_ORDER_OUT_OF_STOCK', false),

'max_quantity_to_allow_display' => Configuration::get('PS_LAST_QTIES'),

'category' => $category,

'products' => $products,

'currency' => new Currency(intval($params['cart']->id_currency)),

'lang' => Language::getIsoById(intval($params['cookie']->id_lang)),

'productNumber' => sizeof($products),

'homeSize' => Image::getSize('home')

));

return $this->display(__FILE__, 'homefeatured.tpl');

}

na

function hookHome($params)

{

global $smarty;

$category = new Category(1);

$random = intval(Configuration::get('HOME_FEATURED_NBR'));

$products = $category->getProducts(intval($params['cookie']->id_lang), 1, 99);

$klucze_losowe = array_rand($products, $random);

$products1 = array();

foreach($products as $k => $r)

{

if(in_array($k, $klucze_losowe))

$products1[] = $r;

}

$smarty->assign(array('products' => $products1, 'homeSize' => Image::getSize('home')));

return $this->display(__FILE__, 'homefeatured.tpl');

}

no i nic z tego

Raczej robie to dobrze ale nic nie pomaga nie mam pojęcia dlaczego a przedmiotów mam ponad 150 więc na z czego wybierać.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fragment

<span class="syntaxdefault">$category </span><span class="syntaxkeyword">= new </span><span class="syntaxdefault">Category</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">1</span><span class="syntaxkeyword">); </span><span class="syntaxdefault"></span>
jako kategorię do pobierania losowych produktów wskazuje na kategorię nr 1 (czyli główną kategorię sklepu).

Sprawdź czy masz jakieś produkty w tej kategorii czy tylko w podkategoriach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może napisz czy coś się u Ciebie wogóle wyświetla (jakiś błąd, pusta strona, itp) bo na szybko sobie wkleiłem tą funkcję i u mnie działa bez zarzutu więc funkcja jest OK...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli zastosuję te funkcję to wyświetla się wszystko OK poza produktami losowymi nie ma żądnych. Jeśli powrócę do wcześniejszej opcji wyświetlają mi się produkty które zaznaczyłem, żeby się wyświetlały również na stronie głównej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że po zmianie całkowicie rozjeżdża ci się środkowa kolumna - a patrząc na źródło strony coś mi się wydaje, że robisz gdzieś błąd...Kod próbuje wstawiać produkty do kodu wyświetlanego przez moduł "editorial"... czy aby na pewno wklejasz kod do pliku homefeatured.php ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za info, że się rozjechało Pracuje na FireFox i jest wszystko tak jak chce ale w IE sie porozjezdzałoJeśli chodzi o losowe zdjęcia na stronie głównej to dalej nie umiem sobie dać z tym rady zmieniał to w pliku modules/homefeatured/homefeatured.php i nic :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hej a ja mam taką dość nietypową proźbę czy mógłyby ktoś kto ma ie 6 lub ie 7 sprawdzic czy z rejestracja i zakupem w tych przeglądarkach w moim sklepie jest wszystko wporządku u mnie nie moge zainstalować tych przeglądarek bo mam windows 7 i nie działaja na nim. prosze was bardzo nie mam do kogo sie o to zwrócić oczywiście te konta pokasuje a zamówienia anuluje

www.diamentowewesele.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

function hookHome($params) { global $smarty; $category = new Category(1, Configuration::get('PS_LANG_DEFAULT')); $nb = (int)(Configuration::get('HOME_FEATURED_NBR')); $products = $category->getProducts((int)($params['cookie']->id_lang), 1, 150); $klucze_losowe = array_rand($products, $nb); $products1 = array(); foreach($products as $k => $r) { if(in_array($k, $klucze_losowe)) $products1[] = $r; } $smarty->assign(array( 'products' => $products1, 'add_prod_display' => Configuration::get('PS_ATTRIBUTE_CATEGORY_DISPLAY'), 'homeSize' => Image::getSize('home'))); return $this->display(__FILE__, 'homefeatured.tpl'); }

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po zmianie pliku dostaję taki oto błąd:Warning: array_rand() [function.array-rand]: Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /users/mobisoft/www/mobisoft.com.pl/modules/homefeatured/homefeatured.php on line 100Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /users/mobisoft/www/mobisoft.com.pl/modules/homefeatured/homefeatured.php on line 106Prosze o pomoc. Ogólnie chcę wstawić na główną stronę kilkanaście produktów hurtem - jest taka opcja?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta